Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi legyen két éves lányom a...

Mi legyen két éves lányom a bölcsis farsangon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ötletes és egyszerű jelmez ötleteket várnék. Van nekem is pl szőlő de azt nem tudom, hogy lehetne kivitelezni lufin kívül mert tartok attól, hogy kiharapná azt.

Kinek mi volt a gyermeke élete első farsangon?


2013. jan. 20. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én csak arról tudok beszámolni, hogy minek készülök beöltöztetni a kislányom: katica lesz. Magam készíteném a jelmezt hozzá: A felső hasonló, mint egy poncho, de kapucnival, a kapucnin a katica szarvai.A poncho piros, rajta fekete pöttyök, és hozzá egy fekete legging.

2013. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda véletlen, az én kislányom is katica lesz:)


3 lányom van, sorban öröklik egymástól a magam által készített jelmezeket.

Varrtam egy sima fekete kötényruhát, arra varrtam textilből a hátára piros szárnyakat, a ruha alá fekete harisnya és póló, a fejére pedig egy csörgős rugós szarvacskát teszek. (ez lehet, hogy elveszett, utána kell néznem.

Van ugyanígy napraforgó, pillangó, hótündér, tavitündér jelmez, meg egy csomó más, fel kell mennem a padlásra megnézni:)


Amúgy, ha nem vagy kreatív. ilyen tájban a turkálókban nagyon sok jelmezt árulnak.

2013. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Magam szeretném a lányomnak készíteni a ruháját. :)

Csak nem tudom mi legyen és munka mellett meg kismamaként + egy tanfolyam kellős közepén kell egy kis idő mire mindent megszerzek. :)

2013. jan. 20. 16:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

katica, vagy hasonló módon méhecske

virág vagy napocska:virághoz zöld ruha, naphoz sárga ruha plusz papírból fejdísz

cica-harisnyából hosszú farok, papírból fül, és rajzolj hozzá bajuszt

2013. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2013. jan. 20. 17:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Hercegnő , pillangó ,

Hercegnő: Hosszú rózsaszín kötényruha , karton korona bevonva alufóliával. Pillangó: Két csáp, karton szárny

2013. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Esetleg a szamóca jelmezhez ötlet?

Mert az a jele a bölcsiben és ez is megfordult a fejembe. Piros ruha esel krepp papírral formálnám ki a szamóca formáját hajpántra erősíteném a levelét.

De mivel lehetne rögzíteni?

2013. jan. 20. 19:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Egérbalerina. Angelina Ballerina volt.


Rózsaszín tornadressz, rá csillámos tütü szoknyát varrtam. Hajpántra egérfülecskéket, rózsaszín masnival. A farkinca csőszerű volt, bele vatta, amit széles gumival tudott a tütü alá felvenni. A ruhája elejére a masnival egyező színű selyemszalagból csináltam virágot és rávarrtam.

Hozzá fehér harisnya, szandi és kész is volt. :) Sikeres volt.


Idén Hamupipőke lesz az oviban, a ruhája már kész, még a kiegészítőket kell megvarrnom. (hajpánt, kesztyűk na ez utóbbi macerásabb)

2013. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Én a szamócát így csinálnám:

Vennék kb 50-60 cm piros anyagot, összevarrnám hengernek, a tetejébe és az aljába húznék gumit. A tetején lévő a nyakán, az alján lévő a popsi alatt lenne (ez lazább). A két karjának ki kell vágni az anyagot.

A nyakára mehet körben krepp papírból levél formájú gallér, ezt is gumival, vagy kötővel rögzíteném, de rá lehet erősíteni a piros ruhára. Zöld sapi a fejére, piros vagy fekete harisnyát adnék rá.

A piros rucit úgy kell ráadni, hogy az alja bugyros legyen. Ja, és kis fekete magokat lehet rá ragasztani, szintén kreppből.

2013. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én egy két évesre még nem adnék ilyen "nagy", bonyolult jelmezt, mert szerintem ők még nem értékelik, illetve ha kényelmetlen a ruha, úgyis leveszi.


A fiam varázsló volt, itt a neten találtam elkészítési módot... hát hadd ne mondjam: a kalap persze egy percet nem volt a fején, a palást zavarta a farsangi fánk evésben, ezért levette, a varázspálcájával meg más játszott. Így maradt egy sötétkék melegítőnaciban és sötétkék felsőben, amire csillagokat ragasztottam... A lányok pillangók, hercegnők voltak.


Ha a lányomnak csinálni fogom a jelmezt, akkor csillag lesz: fejpántra egy csillagot rakok, és a ruhájára is csillagokat ragasztok. Vagy ugyanígy napocska.

A szamócának piros harisnya és piros ruha is megteszi szerintem, és egy zöld fejpántra a levél... ők még úgysem nézegetik, hogy ki kicsoda, bemondani sem kell egy mikrofonba :)

Jó, ha van kézügyességed, én megfogadtam, hogy nem csinálok jelmezt, mert árban kb ugyanannyi volt, mintha megvettem volna egy kész jelmezt, meg az idő, meg az idegeskedés... nekem sem kreativitásom, sem varrónői affinitásom nincs :(


Sok sikert hozzá!

2013. jan. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!