Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vittétek bölcsibe/oviba...

Vittétek bölcsibe/oviba eltört, begipszelt kézzel a gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Kislányomnál ma kiderült, hogy a héten egyik nap a bölcsiben eltört a bal mutatóujja.:(

Nem szóltak a gondozónők, itthon mutatta a kislányom, hogy fáj, és be van dagadva.

Mivel nem panaszkodott, vittük másnap is,azt gondoltuk, hogy csak megrántotta. Szombatra belilult és nem múlt a duzzanat, ezért elvittem orvoshoz, és a röntgen kimutatta,hogy van egy kis törés. Szerencsére nem mozdult el, de be kellett gipszelni.

3 hétig lesz gipszben. Rákérdeztem, azt mondta az orvos, hogy nyugodtan mehet ettől még bölcsibe.


Szeret járni a lányom, én is elégedett vagyok a bölcsivel, a gondozónőkkel, kedvesek, mindig mindent meg lehet velük beszélni, legalább is velem közlékenyek voltak.

Már 2 hónapja a férjem hordja a lányt, ő viszi és ő is megy érte, és most derült ki, hogy rá sem kérdezett másnap sem a bölcsiben, hogy mi tudják e mi történt, és nem is szólt, hogy vigyázzanak, mert be van dagadva az ujja.


Tudjátok, én attól félek, hogy nem veszik be, mert gipszes és nem vállalják érte a felelősséget, és még azt sem fogják elhinni, hogy ott szerezte a törést, mert nem szóltunk róla időben.

A kislányom csak annyit mond, hogy a szőnyeg volt.

Van erre valami szabály, hogy be kell venniük így is? Sajnos a leletre nincs ráírva, hogy mehet, csak szóban beszéltük meg az orvossal.



2013. jan. 20. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyobb gyerekről tudok nyilatkozni akinek először sínbe majd úgy rakják fel a teljes gipszet ott az a szokás, hogy amíg sínben van a keze addig nem kb 1 hét utána meg már megy a végleges gipszbe.

Fém sínt tettek fel vagy a teljes kezét gipszelték?

2013. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyerekemnek műtétje volt ami miatt combig gipszben volt a lába.Nálunk pl. az óvónők ajánlották fel hogy vigyem be ne unatkozzon otthon az ágyban fekve.Ő is szeret oviba járni.Én le is vittem,először csak 1-2 órára,később mikor mobilabb volt egész délelőttre.Akkor már műanyag sín volt a lábán + járókeret.8 hét gipsz után nem mert ráállni a lábára,pszichés gát volt benne.Az oviban oldódott fel ez a gát,ott tanult újra járni.Én a helyedben megkérdezném hogy így beveszik e,hogy van e erre szabály nem tudom.
2013. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Számomra az a a fura hogy nektek nem szóltak. Vagy nem vettèk èszre,pedig èszre kellett volna. Szerintem viheted oviba.
2013. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, nekem is az a furcsa, hogy nem szóltad, de remélem csak nem vették észre. Mondjuk, ha elesett és annyira beütötte a kezét, biztosan sírt szegény.

Úgy döntöttem, hogy visszük mindenképpen, amúgy sem lenne nagyon kire hagynunk, majd meglátjuk holnap, hogy mit mondanak.


Egyenlőre 1 hétre csak félig van begipszelve a keze, a tenyere oldalán fut végig csukló fölé, és ez van körben gézzel rögzítve a kezéhez. 1 hét múlva kap körbe teljes gipszet.

2013. jan. 20. 21:02
 5/5 marcika1 válasza:
Szia! Nálunk 5 nap pihentető gipsz után derült ki, hogy a lányomnak el van törve a karja. A bölcsöbe eddig sem vihettem, és most 18 napig rajta lesz a gipsz. A bölcsödében teljesen természetesnek vették, hogy nem viszem. Fogalmam sincs, hogy ennyi ideig mit csinálunk vele, a nagyszülők messze laknak. Nálatok nem volt probléma a gipszből? Még a háziorvosnál nem voltam azóta, kíváncsi vagyok ő mit mond!
2014. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!