Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S anyukák mert befogok...

S. O. S anyukák mert befogok dilizni?! (hosszú)

Figyelt kérdés

kislányom 3 éves lesz márciusban,átlagban olyan mint egy ekkor három éves,..dackorszak,próbálja a határait.

2 hónapos a kisöccse,és azóta teljesen de teljesen megőrült,most jött el az a pont amikor azt mondom

nem bírom tovább elegem van.

szereti őt,puszilgatja simogatja stb,terhesség óta tudja hogy lesz baba,egyszóval mindenbe be lett vonva, és nincsen kevesebbet törődve vele sőőőt,a kisfiam áldott jó baba észre se lehet venni hogy "létezik".

tudom attól még a lányomnak nem könnyű hisz nincs egyedül.de attól még viselkedhetne normálisan.

a problémám amit már nem tudok orvosolni,mint anya csődöt mondtam azt hiszem ..

nem fogad szót,de semmilyen formában csak amiben ő akar.

hiába kérek vmit szépen,csúnyán,nem használ,csak akkor fogad szót ha az az érdeke kívánja,.

próbálok kompromisszumokba menni,de nem elég neki az sem,ha felajánlom hogy kap egy kocka csokit vagy kettőt,megeszi és még kér,ha mondom hogy nincs akkor is csak szajkózza tovább hogy kér,kér kér,kér, és mellé orbitális hangon üvölt,ordít,hisztizik,egész nap ha nincs az amit ő akar,könyörgöm hogy halkabban mert alszik a baba,ő azért is ordít direkt,pedig szereti őt mert látszik rajta,a másik hogy már több napja,nem akar aludni,ebéd után.hiába rakom le akár 1 órát is ott vagyok mellette nem alszik,pedig álmos,neki még szüksége volna az alvásra de nem..este ilyenkor bezzeg már húzza a lóbőrt hamar mert ugye nem aludt délután,,de ha meg alszik délután,akár csak 1 órát ,akkor nem alszik este,mint most is, majdnem 2 órát voltam bent nála mire elaludt,mellesleg mindent kitalál hogy húzza a lefekvést is,pisi,kaka,éhes vagyok stb,de ezt tudom hogy sok gyerek eljátssza,de ő addig nem tágít míg nem adok neki enni,akkor is ha már evett..csak azért hogy húzza nyúzza,nem akarom rákapatni az édességre se,de valamivel le kell őt "kenyereznem" de így amint írtam nem elég neki 1 kocka,követeli tovább üvöltve míg nem adok,pedig nem kapja meg hanem próbálok terelni.

a másik az alvás,amit félbehagytam ..

mondhatnám hogy jó ne aludjon ebéd után,de ez is csak dac hogy az legyen amit ő akar,pedig oviba is kell aludni majd és nem akarom hogy délben csak ezért el kelljen hoznom mert nem akar aludni. és amint írtam kell neki még az alvás mert nagyon felpörög ha nem alszik és még hülyébb lesz mint eddig..

már nem bírom idegekkel van elég bajom enélkül is és ő még rátesz nem tudom hány lapáttal. a játékait sem becsüli.

harapja földhöz vágja,hiába mondom hogy nem szabad hiába kérek bármit nem fogad szót semmiben

hát mit tegyek??????????

én már mindent megpróbáltam,.de semmi semmi semmi

adjatok tanácsot mert már megfogok őrülni

bár nem tudom mit tudnátok írni, mert azt hiszem én már mindent megtettem de semmi,..



2013. jan. 20. 22:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem írni hogy egyébként

ügyes okos kislány 2 hét alatt szobatiszta lett már 1 éve ,sok verset mesét tud stb,,de ez a viselkedés a gond itt.

2013. jan. 20. 22:06
 2/13 anonim ***** válasza:
28%

Ne kenyerezd el semmivel. Ha hisztizik, akkor ne törődj a hisztijével. Tedd be a szobájába. Ha megnyugszik, akkor kijöhet. De ha semmiképpen nem bírsz vele, akkor üss egyet a fenekére. Nagyon elkényeztetted.

Tedd be este az ágyába, mese után hagyd ott egyedül. Majd elalszik, ha álmos lesz.

Az oviban sem fogják engedni a hisztit. Ott viszont aludni fog.

Az apuka sem tud rá hatni?

2013. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nincsen elkényeztetve egy cseppet sem!

én azt gondolom ahogy nézem hogy a baba érkezése miatt csinálja ezt,figyelemfelkeltésből..de én figyelek rá ugyanúgy van minden mint előtte..

az apja is fenyíti szóval,de ha csak rácsapok jobb nem lesz,még jobban adom alá a lovat,ha nem figyelek rá az sem használ még jobban rosszalkodik.

2013. jan. 20. 22:24
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem se kenyerezd le,amikor hisztizik hagyd ott(persze figyelj rá,de ő ezt ne lássa).
2013. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Mintha a tesóm -akkor 3 éves- kislányáról írtál volna. Pont ugyanígy és ugyanezeket csinálta.

Náluk az sem vált be, ott hagyta, amikor hisztizett, mert a kislánya nagyon kitartó volt, órákig bírt hangosan üvölteni. Volt olyan, hogy a szomszédok mentek át (kertes ház!), hogy mi történt szegény gyerekkel.

Szóval nála az ovi segített, ahogy bekerült, lenyugodott. Gondolom úgyis dícséred Te is, ha valamit jól csinált, hogy milyen okos-ügyes lány.

Bocs, tanácsot nem tudok adni, de nem tudtam elmenni a hasonlóság mellett :)

2013. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
És nála is a kistesó érkezése váltotta ki.
2013. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Az első válaszolóval egyet értek.Ne engedd tévézni vagy bármit is amit szeret azzal tudod megfogni.Amíg nem érdemli ki addig ne adj neki semmit.Ha hisztizik ne végy róla tudomást,hagy hogy Ő menjen majd hozzád.Egy kis fenékre csapás nem árthat szerintem sem.
2013. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Hű... Mintha én írtam volna... A nagyobbik 4 éves, a kicsi már 3 hónapos. Mióta megszületett, a nagy megőrült. A tesót öleli, puszilgatja, ha sír nyugtatgatja, nagyon várta. A kicsi nálunk is angyal, nem hasfájós, mindig mosolyog, eleinte szinte észre sem lehetett venni, hogy baba van. Viszont velünk borzalmasan viselkedik a nagyobbik. Csúnyán beszél, nem fogad szót, vagy mintha a falnak beszélnénk, követelőzik, hisztizik, stb. Már többször kaptam sírógörcsöt tehetetlenségemben, még az apja is volt, hogy sírva fakadt. Egyszerűen nem ismertünk rá. Eddig mindig dicsérték az oviban milyen aranyos, ügyes, most meg ott is panaszkodtak, hogy dührohamokat kapott, az ovónéninek majdnem nekiment, hisztizett. Majd' elsüllyedtem. De hogy kicsi reményt adjak: 1-2 hete kezdenek visszaállni a dolgok, már itthon jobban viselkedik, az oviban sincs gond. Rengeteget beszélünk vele, elmondjuk, hogy mennyire szeretjük, ez sosem fog változni, a tesót is szeretjük és szomorúak vagyunk, ha rosszalkodik. Megkérdeztük mitől fél, van-e kérdése és megkértük, hogy segítsen, hogy visszaálljon a rend, mert akkor mindenki boldog. Rengeteg ilyen beszélgetés volt 3 hónap alatt. Meg persze próbálunk következetesek is lenni, nem hagyjuk rosszalkodni. Büntetni őt sem nagyon lehet, mert jön utánunk, most az válik be, hogy ha rossz, nem fekszek mellé este. Úgy néz ki alakul a dolog, úgyhogy neked is kitartást kívánok!!!
2013. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

csatlakozom én is a "táborhoz".Nálunk is ugyanez van,sajnos nálam sokszor elszakad a cérna,és kiabálok,utána meg lelkiismeretfurdalásom van.

A lányom 4,5 éves,a kicsi 7 hónapos.

Vannak jobb-rosszabb szakaszok 3 hete úgyéreztem,hogy végre lenyugodott,de most újra előjön.

2013. jan. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek az első válaszolóval,rossz irányba haladsz,nem szabad lekenyerezni,meg foglalkoznia hisztivel,elkényeztetted ez itt a baj.Egy kis csoki,egy kis ez egy kis az,küld be a szobájába ha hisztizik,ne adj neki édességet csak azért,mert követeli.Látja rajtad,hogy aggódsz nehogy ne foglalkozz vele eleget azért csinálj,tudja hogy anyát lehet ugráltattatni.A Tesóját biztosan szereti,ki is használja,hogy van,mert így az üvöltés miatt engedsz neki.Legyél keményebb,ha valamiben ügyes dicsérd meg,az alvást beszéld meg vele szüksége van még rá,ha sehogy sem hallgat rá üss a fenekére nem lesz tőle semmi baja,viszont lehet rögtön megoldódik a problémád.
2013. jan. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!