Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisgyermekemnek a...

3 éves kisgyermekemnek a kézfeje, a csuklója, az arca, halántéka, enyhén a szemhéja ekcémás. Nagyon vörös berepedezett a bőre. A szteroidos krém sem segít, babé atópiás krém sem használ. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
atópiás krém,ekcéma,

2013. jan. 21. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ki kéne deríteni, hogy mi okozza az ekcémát, és az okot megszüntetni, vagy legalábbis visszafogni, amennyire lehet. A különböző krémek csak ideig-óráig hatnak.

Voltatok már allergia vizsgálaton? Gasztroenterológián?

2013. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
még 2 hónapot kell várnunk,mert így adtak időpontot,de már nem bírom elnézni, ahogy kislányom kinéz....
2013. jan. 21. 11:16
 3/15 anonim ***** válasza:
Szódabikarbónás vízben fürdeted már?
2013. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
még nem, mennyi vízhez mennyi szódabikarbóna kell?
2013. jan. 21. 11:32
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekünk a bőrgyógyász a Johnson olaj-gél-t ajánlotta,a többi kencefice tetejére, és valóban mióta azzal kezelem fürdés után nem jött elő az ekcéma rajta. Vizes bőrre kell felkenni, picit rajtahagyni, majd letörölni. Marad annyi rajta hogy jó puha lesz a bőre. Remélem javul a gyerkőc állapota bármivel is sikerüljön kikezelni!
2013. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez az a betegség, amire szerintem nincs gyógymód :( mondom ezt úgy, hogy én már 30 éve ekcémás vagyok... könnyű azt mondani, hogy kísérletezzük ki, hogy mitől jön elő...


Ami eszembe jutott a kérdésedről: tuti, hogy ekcéma? Mármint orvos diagnosztizálta, vagy csak te gondolod úgy? Viszket is neki, vagy "csak" berepedt. Azért kérdem, mert nekem pl. csak és kizárólag a steroidos krém segít, nem is töményen, hanem a bekevert gyógyszertári. Mindent kipróbáltam és semmi, a steroidossal két napig kenem és elmúlik. Ezért furcsállom, hogy még az sem segít nálatok.

Ill. most nekem is, férjemnek is, és a fiamnak is vannak hasonló száraz, berepedt foltjaink, én úgy gondolom, hogy a hidegtől, vagy a túlklórozott víztől. Erre valami zsíros krémet használunk. A sudokrémet próbáltad már? sokan istenítik, hogy mindenre jó.


Illetve nem tudom mennyi tejet iszik a gyerkőc, talán az is segíthet, ha kicsit tejmentesre fogod, mármint tejet direktbe, joghurtot nem eszik.


Hirtelen ez jutott az eszembe, krémet sajnos nem tudok ajánlani, mert mondom, nekem ekcémára csak a sterodid :-(

2013. jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári fürdetőkrém + szteroidos kevert krém ekcémára. Ez a kettő együtt szokott segíteni a lányomon. Bőrgyógyászhoz jártok vagy gyermekorvoshoz? Lehet érdemes lenne másik dokinak is megmutatni a kicsi bőrét. Ha már annyira durva az ekcéma, hogy a szemhéja is olyan, mindenképp fontos lenne mielőbb megtalálni az okot. Ami még talán segíthet, a calcium, illetve egy kis folton próbáld ki a Fenistil krémet (vagy belsőleg cseppet). A viszketés ellen is nagyon jó, de azt nem lehet sokáig használni. Jobbulást!
2013. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen,biztos,hogy ekcéma.....voltunk gyerekorvosnál ő adott beutalót a gasztroenterológiára,ahol majd vérből -pénzért- elvégezik az allergia vizsgálatot;sudocremet is próbáltuk, novemberben jelentkezett nála, folyamatosan kezeltük, de most teljes mértékben eldurvult a helyzet, és még van 1,5 hónapunk a vizsgálatig.....
2013. jan. 21. 12:47
 9/15 A kérdező kommentje:
Állati tejterméket nem kap már, szójatejet kap helyette, gluténtől fogyott,azt is abbahagytuk,és most a tojást is kiiktattuk,mert az evést követően még pirosabbak lettek rajta a foltok;úgyhogy bármi ötletet a táplálkozás terén,ekcémára szívesen fogadok,ja öblítőt sem használok, helyette ecettel öblítek,
2013. jan. 21. 12:50
 10/15 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen komoly a baj. Biztosan megpróbálnék kiharcolni egy soron kívüli kivizsgálást, tekintettel a pici állapotára. Ha nem vesznek előre, menj máshová, főleg ha fizetős. Mindegy hol fizetsz, csak gyorsan sorra kerülhessetek.
2013. jan. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!