Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Torokgyulladásra milyen szert...

Torokgyulladásra milyen szert adjak 3 évesnek?

Figyelt kérdés
Most értünk haza az orvostól, gyakorlatilag homeos bogyót és c vitamint írt fel, miközben 38 feletti láza van a kicsimnek és picit köhög is. Azt mondta, ha pár napon belül nem javul, vigyem vissza. De addig is szeretném valamivel kezelni, mert ezt a durva torokgyulladás nem hiszem hogy elmúlik a homeo szertől.
2013. jan. 21. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen korának megfelelő szirup, ami jó lázra, fájdalomra és gyulladásra is. Panadol, Nurofen, de a legjobb ilyen esetben szerintem a Cataflam csepp, viszont azt csak orvos írhatja ki. Mert az, ami kifejezetten gyulladáscsökkentő, ami egyben leviszi a lázat és a fájdalmat is csillapítja.

Ha a fiamnak van ilyen jellegű betegsége, akkor nálunk 4-5 napig napi 3-szor kell ilyen jellegű gyógyszert adni.

2013. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha torokgyulladása van, akkor nem értem miért nem kapott antibiotikumot. Erythrotropot szoktunk szedni torokgyulladásra, de az csak receptre adható. Javaslom a Nurofent, az gyulladáscsökkentő. Egyszer az orvos azt mondta azt adjam neki, mert nem segítettek az antibotikumok. De a Nurofen segített. Napi háromszor kellett kapjon 2,0 ml-t. De akkor még csak 1 éves volt.

Illetve nemrég napi egyszer cataflam cseppet, mert annyira fájt a torka, hogy nem is evett. A Cataflam enyhítette a fájdalmat. Viszont, ha adsz neki Nurofent, Cataflamot nem adhatsz és fordítva is igaz. Szerintem először a Nurofent próbáld.

2013. jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 3 éves, én lándzsás utifű szirupot adok neki köhögésre. Hamar felszaggatja neki, és 2 nap után már mindig látható a javulás. Egyébként én is szedtem már belőle, mikor egyszerre köhögtünk, de nekem egy hét után sem használt. De az a lényeg, hogy a lányomnak igen. Mindig van itthon.

Egyébként szerintem a homeós gyulladás csökkentő gyanánt írta, mert az okozhatja a torokgyuszit, és az pedig a köhögést. Tehát lehet nem írt hülyeséget. A C vitamin pedig nálunk is mindig alap, bármi miatt viszem el dokihoz.

2013. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A nurofen ugyanúgy láz, fájdalom-, és gyulladáscsökkentő, mint a Cataflam, csak a hatóanyag más. A Cataflam diklofenák, a Nurofen ibuprofen. A Cataflam viszont csak napi egyszer adható, ha jól tudom, erősebb gyógyszer.

Szerintem kezdetnek elég a Nurofen, napi háromszor, a 6 óra betartásásval. Cataflam és Nurofen együtt nem adható!!

2013. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tantum Verde sprayvel szoktam fújni a fiam torkát ilyenkor. Meg C vitamint és Calcimuskot kap.
2013. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Cataflam is van itthon, teljesen kiment a fejemből, azt a nagyobbik gyermekemnek írták fel ősszel, de nem került rá sor, bontatlan. A Cataflamban lévő lázcsillapító magas lázat is levisz? Azzal együtt más lázcsillapító alkalmazható?

Én sem értem miért nem kapott "rendes" gyógyszert a lánykám, félek, nehogy szövődménye legyen. Gyulladás szagú a szája, szerintem a homeos bogyó nem erre való. Köszönöm mindenkinek, megy a zöld kéz.

2013. jan. 21. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha Cataflam cseppet használsz, lázcsillapításra a Nurofen vagy Algoflex baby nem adható. Panadolt vagy Mexalen kúpot ajánlok lázra.
2013. jan. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a torokgyulladást 90 %-ban vírus okozza, ezért nem adott antibiotikumot

én a múltkor 1 hétig szenvedtem a torokfájástól, a végén elmentem az orvoshoz, mert már nem tudtam nyelni, felírt olyan gyógyszert mint a Cataflam, vagyis fájdalomcsillapítót, de amint elmúlt a hatása, ismét fájt, fogtam magam, vettem egy üveg mézet, még a kv-ba is azt tettem, nekem másnapra nyoma nem volt a torokfájásnak!

2013. jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Inhalálni szoktunk sóval (gèp), a hátát kenegetem baby luuf balzsammal. Nekünk (mi is elkaptuk) náthával is járt,így orrszívózni is kellett. A lándzsás utifü a lányomnak is szokott használni. A mèz is nagyon jó , de 1-1,5 èves alatt nem ajánlott. Lázcsillapítóból egyszerre csak egy fajtát használj!!!
2013. jan. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
a torokgyulladást elsődlegesen valóban vírusok okozzák, de mivel ez nincs általában rendesen kezelve, szinte majdnem mindig felülfertőződés alakul ki, amiket már baktériumok okoznak. Ezért ajánlott az antibiotikumos kezelés torokgyulladás esetén. Én egyszer nagyon rosszul jártam. Vírusos fertőzéssel kezdtem, amire ugye nem nagyon szedünk semmit. Aztán kb. 4 nap múlva ki is alakult a felülfertőződés, aminek csúnya vége lett. Torokgyulladás mellett még arcüreggyulladás is kialakult, ráadásul a baktérium miatt bőrkiütésem lett. Valami spéci antibiotikumot kapta, amibe csupán 5 db volt és 3000 ft. A torokgyulladásnak is lehet nagyon rossz vége, ajánlott már a tünetek elején gyulladáscsökkentőt, antibiotikumot szedni, hogy a baktériumok ne tudjanak felülfertőzni.
2013. jan. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!