Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a gyermeketek...

Mennyi idős volt a gyermeketek, amikor kezdtétek tanítgatni arra, hogy a fenekét törölje ki?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
3, amikor oviba kezdtünk járni. Korábban eszembe sem jutott volna, biztosabb volt, ha én csinálom... Bár a kicsiknek még kitörlik az oviban fenekét, de azért nem árt gyakorolni a gyerkőcnek a dolgot :)
2013. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A nagykönyv szerint :) 5-6 évesen tanulják meg(nyilván a suliban már nem foglalkoznak ilyennel.

Kiscsoportos gyerekek még nem tudják ez a műveletet,és nem is várják el tőlük.

Kisfiam 4 éves,most kezdte el hogy majd ő,de ez még nem jelenti közel sem azt hogy hatékony is,inkább még csak immitálja :)

2013. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 éves kora óta pisilés utáni már megy a másikkal van még némi gondja 2.5 éves
2013. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is 3 éves korában, mert az oviban kérték, hogy tanítgassuk. Így a lányom már 3 éves korától törli magának, pedig nem erőltettem rá, de nagyon szeret mindent önállóan csinálni, így ezt is. De ez nem azt jelenti, hogy tisztára is törli, be kell fejezzem.
2013. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ez is mint minden gyerekfüggő!

2013. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szintén ovikezdéskor (3 évesen) kezdtünk el foglalkozni a témával az ő kérésére. Szerette volna megpróbálni. Néha hagyom, néha nem akarja... még alakulóban.
2013. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ovi előtt néhány hónappal. 3 éves koruk körül. Akár elér a keze, akár nem, nálunk kiscsoporttól elvárás volt.

Az első hónap után letolták azokat a szülőket, akiknek a gyereke ezt nemtudta. Szerencsére az enyémekkel nem volt gond. Szóval megoldható a dolog.

2013. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Én próbáltam korábban is, de még nem érte el rendesen, meg félt is, hogy belepottyan a vécébe, úgyhogy csak most, 5 évesen kezdtük el, de elég is volt kétszer megmutatnom neki, és azóta önállóan csinálja egyedül. Egy-két hétig még leellenőriztem neki, de most már azt sem kell, hiba nélkül megcsinálja :) Most már csak abban van hiba, hogy egy kilométer vécépapírt elhasznál, ezt még csiszolgatjuk egy kicsit.
2013. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!