Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » C vitamin (teva) 500mg ehet...

C vitamin (teva) 500mg ehet rágótablettát a 2.5 éves lányom naponta 1db-ot?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:

2,5 évesnek a napi C vitamin adagja 60mg


500mg-ost akkor szedem ha betegnek érzem magam


szerintem simán elég a 100mg is mivel nem csak ezzel hanem pl gyümölccsel zöldséggel is jut a szervezetébe

2013. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

[link]

eszerint a kislányodnak 50 mg-ra van szüksége naponta.

2013. jan. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt a rágótablettát nyugodtan 4-fele vághatod, elé nagy darab, és jóízű a gyereknek, így egy cikk kb. 125mg, még az is bőven sok, de ha fel akarod használni, tedd így.
2013. jan. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na jó legalábbis nekem a dokinénink ezt mondta :-)
2013. jan. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az nagyon sok

igaz,hogy kipisili a felesleget,de a vesét megterheli

én a 3,5 évesemnek napi egy 100 mg-os adok,de ahogy nézem ezt a kalkulátort,az is sok,45 mg-ot ír neki

mondjuk mióta kapja nem volt beteg,más vitamint nem kap

2013. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én a cebion cseppet adom neki,napjában többször 2-3 cseppet!hála Istennek egész télen eddig még beteg sem volt!!
2013. jan. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam 3,5 éves az idén kezdte az ovit.Sajnos elég gyakran beteg ,ezért az orvos utasítására adom neki a Teva 500mg-os C vitamint.Ha nem beteg napi felet kap,mellette persze zöldséget és gyümölcsöt.Tegnap sajnos belázasodott és köhög(bronchitise van),az doktor nénik azt mondta adjak neki reggel és este egy egészet,tehát 1000mg-ot amíg jobban nem lesz.
2013. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!