Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha csak 2 naponta szedem a...

Ha csak 2 naponta szedem a Gravida magzatvédő vitamint úgy ér valamit? Kellene mellé szedni még valamilyen más vitamint (folsav, c-vitamin, clacium, magnézium)?

Figyelt kérdés

2012. márc. 14. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első 12.hétben a folsav lenne nagyon fontos, emiatt jó lenne minden nap szedni.

Vagy a gravidamentes napokon szedj plusz folsavat.

2012. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igy is ér de nem annyit mintha minden napp szednéd szerintem magne b6-ot nyugodtan szedhetsz mellette
2012. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor ezek szerint az lenne a jó, ha minden nap szedném.

De ezeket egyszerre is bevehetem, vagy legyen pl. egy óra különbség a gravida és a magnézium között?!

2012. márc. 14. 17:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Jobb ha mindennap szeded de ha nincs rá mód az sem tragédia. Magnéziumot bármikor szedheted neked és a babádnak is jót tesz, viszont van akinek hasmenése van tőle. De miért akarod két naponta szedni? Akkor inkább válts olcsóbbra de azt szedd mindennap.
2012. márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem az anyagi miatt akarom szedni minden másnap, hanem, mert lehet ettől megy a hasam. Vagy a magnézium is okozhatja a hasmenést?
2012. márc. 14. 21:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Én most szültem márc 2-án és az én dokim egyáltalán nem ajánlotta ezeket a terhes vitaminokat több okból kifolyólag.Többek között azt mondta ha nem akarok óriás bébit akkor ne szedjem ill sokaknak hasmenést és egyéb mellékhatást hányingert okoz.De ezt orvosa válogatja.Ennél sokkal fontosabb a folsav!Ami az idegcső záródási rendellenesség ellen van és már terhesség előtt is ajánlott de az első néhány hónapban feltétlenül.Nekem 3450gr és 54cm lett a picim.Jó babavárást kívánok!
2012. márc. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A vitaminok kellenek és nagyon hasznosak, persze aki nagyon egészségesen táplálkozik, akkor nincs rá szükség. A magnézium biztos hogy hasmenést okoz, a terhes vitaminok meg szerintem egyén függő van akinek az egyik fajta panaszt okoz van akinek pont nem, akkor próbálj ki mást, femibion, elevit, hátha jobban bírod. Az óriási bébi legenda meg már rég megdőlt, én is egész terhességem alatt magzatvédő vitamint szedtem és kerek 3kgval született a gyerekem.
2012. márc. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!