Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A babák miért tudnak jobban...

A babák miért tudnak jobban aludni zajban?

Figyelt kérdés
Mert rosszabb a hallásuk? Mert mélyebben alszanak? Vsgy mert nem zavarja még őket a zaj?

2013. jan. 24. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet elnyomja őket a monoton zaj. ismerősöm lánya a porszívóra alszik be mindig.
2013. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert nem zavarja őket,és azt vettem észre, hogy ha zaj van,akkor úgy érzi hogy nincs egyedül.
2013. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a második válaszolónak igaza van. emlékszem gyerekkoromba is sokkal hamarabb elaludtam meg nyugodtabb voltam mikor hallottam hogy anyuék még TVznek. viszont ha kikapcsolták csak lesegettem én is.
2013. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megnyugtatja őket, ha hallják, hogy ott vannak a szüleik a közelükben. meg egyébként is több alvásra van szüksége a szervezetüknek, hamar elfáradnak. Aki nagyon fáradt, az felnőttként is jobban tud aludni zajban.
2013. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
vmi olyasmit olvastam a múltkor, hogy a pocakban sem volt síri csend, hallotta anya hangját, a szívverését, a belek mozgását, a külvilág zajait, hát talán ezért
2013. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lukács Mariann válasza:
Nem minden babára, kisgyerekre jellemző, hogy zajban jól alszik. Nálunk síri csöndnek kell lenni, mert még a légy zümmögésére is felébred a kislányom. Mindig nagyon éberen aludt, most 28. hónapos, nagyon kevés az alvásigénye.
2013. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A természet és az otthon megszokott zajai megnyugtatnak, és a biztonság élményét nyújtják. (Természetesen nem a harsány, vagy hirtelen erősen megszólaló hangok).

Az Anyatermészetre is jellemző, hogy a csend veszélyt jelent. Ha természetfilmet nézel, a békésen emésztő oroszlánok mellett tisztes távolban legelnek a zebrák meg az antilopok, incselkednek egymással, bőgnek, madarak zsivalya hallatszik, zizegnek a levelek a szélben. Aztán amikor hirtelen csend lesz, minden állat felkapja a fejét és feszült izmokkal készül a menekülésre. (Mert lehet, hogy betévedt a területre még egy ragadozó, aki még éhes. Vagy a vihar előtti szélcsend van.)

Nálunk 3 gyerek játszik otthon. Már abban a korban vannak, amikor együtt is tudnak játszani és én tudom a házimunkát végezni. Míg hallom a csicsergésüket, az incselkedések zaját, a várépítésből lepottyanó kockák hangját - szóval míg hallom őket, addig nyugodt vagyok. Aztán, ha hirtelen csend lesz, akkor kihúzom gyorsan a vasalót és megyek megnézni, hogy mi történt.

És egy válaszoló már megjegyezte, hogy megszületés előtt, odabent állandó zaj volt. A magzatvíz jól vezeti a hangot. Az állandó szívhangok mellett az emésztés zörejei és az anya beszéde, nomeg a külvilágból beszűrődő hangok is mind-mind hangélményt jelentettek, s mindez a zaj azt jelentette a babának, hogy biztonságban van.

2013. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!