Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyesen vagyok, de szeretném...

Gyesen vagyok, de szeretném megszüntetni a munkaviszonyomat? Kifizetik a felgyűlt szabadságot? Van ilyenkor felmondási idő?

Figyelt kérdés

Gyesen vagyok e hónap közepétől, eddig Gyedet kaptam. Közalkalmazottként dolgozom, de szeretném megszüntetni a munkaviszonyomat, mert lenne másik munkahelyem.

Milyen jogkövetkezményei vannak, ha "felmondok" (megszűnik a közalkalmazotti jogviszonyom) Gyes (fizetés nélküli szabadság) alatt? Kifizetik a felgyűlt szabadságot? Van ilyenkor felmondási idő?


2013. jan. 25. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne, bár én egy magáncégnél vagyok, szintén gyes-es anyuka.
2013. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy kérem, olyanok írjanak, ha lehet, akik maguk is közalkalmazotti jogviszonyban dolgoznak/tak, vagy van tapasztalatuk a témában. Azért, mert sajnos ránk nem a Munka Törvénykönyve vonatkozik, hanem a Közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény, ami több ponton is eltér az előbbitől. Például nem az életkor számít a szabadságok kiszámításánál, hanem a ledolgozott szolgálati idő, nem munkaszerződés van, hanem "kinevezés", stb. Köszi előre is!

Kedves hozzászóló, a te esetedben a következő a helyzet: beadod a felmondásod Gyes alatt, kifizetik vagy letöltöd a felgyűlt szabikat,(ha nem kezdesz máris az új helyen) aztán mehetsz az új munkahelyre!

2013. jan. 25. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a válaszodat kedves Kérdező! :)
2013. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!