Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire számít,...

Tényleg ennyire számít, milyen értékben kap szülinapi ajándékot?!? Olyan rosszul esett a beszólás - többi lent.

Figyelt kérdés

A fiam februárban lesz 3 éves. Úgy döntöttem, hogy egy duplo szettet kap:

[link]

több oka is van miért pont ezt rendeltem meg neki

1: buzz rajongó és hetek óta mondogatja, hogy ő a szülinapjára egy buzz-t szeretne, 2: imád duplo-zni, sok mindenünk is van már hozzá, 3:olvasni,kirakózni,társasozni is szeret, de könyve, társasa mindenféle készségfejlesztő RENGETEG van, mert a fiam második gyerek és a lánykának mindenféle tökjót megvettem már amit csak értelmesnek gondoltam. 4: a duplo-n kívül a dínókat,cápákat, meg a kisautókat szereti, de van már 1-1 kosárnyi nem akarok 150. műanyag vackot, tök feleslegesnek gondolom... 5: a főajándéknak azt gondoltam, hogy elviszem a két gyereket a Tropicariumba, a duplo-t csak kiegészítésképpen kapná, hogy a torta mellé azért legyen már valami tárgyi dolog is amikor majd köszöntjük.

Hozzá tartozik a történethez, hogy mondhatni elég nehezen élünk, sokat spórolok, hogy a gyerekeknek minden meglegyen - a család pontosan ismeri a siralmas anyagi helyzetünket. Erre fel anyám kérdezi a múltkor, hogy mit adunk szülinapra, mondom, hogy elmegyünk ide-meg ide + duplo-t. kérdi mennyiért, mondom szállítással együtt 5600 ft lesz. Erre felcsattant, hogy ez szánalmas, hogy nem sül le a bőr a képemről, hogy a nagylányak kétszerennyibe volt a szülinapi ajándéka 3 évesen. Ez amúgy igaz, de olyanokat kapott amivel azóta is imád játszani és a fiam is szokott, többek között duplo-t meg könyveket stb. tehát nem kizárólag a lányé lett a nagyértékű ajándék. Nagyon rosszul esett anyám kirohanása, hogy utalgatott arra hogy a kicsit kevésbé szeretem mert kevesebb pénzt költök most erre a szülinapra. én meg úgy gondolom, örülni fog a buzz-nak is meg a kirándulásnak is (imádja a tengeri herkentyűket, halakat, cápákat stb) és még szerencse, hogy ezt így ki tudtam gazdálkodni neki, nem kell az utolsó pillanatban valami filléres ajándékot kitalálnom hogy mi a nyavalyát kapjon. Úgy érzem igazán próbálok tartalmas és megfelelő ajándékkal kedveskedni neki és szerintem sikerült is, nem hiszem, hogy szeretetbeli különbséget kéne feltételezni csupán az anyagi oldalát nézve a dolgoknak.

VAgy én gondlom hülyén?

köszi aki elolvasta és bocs, hogy hosszú lettem.


2013. jan. 25. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádat felvilágosítanám, mert igencsak elszaladt vele a ló!

Természetes, hogy egy szülinapra ajándék "illik", de nem értem miért kellene anyagi csődbe menni miatta.

Ha nem tehetitek meg, akkor nem tehetitek meg, anyukád miért nem bírja ezt felfogni?

Én megmondanám neki, hogy ha ennyire kevesli, adjon pénzt, aztán akkor veszel nagyobb ajándékot..

Mintha annyira tudná egy 3 éves, mennyibe került a játéka.. Legközelebb mondd a tripla árát anyukádnak, akkor talán csak meg lesz elégedve..

De ez elég gáz..

2013. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak, elhiszem, hogy rosszul esett, én is kiborultam volna rajta, egyáltalán nincs igaza, teljesen logikus, hogy a kicsinek nem veszel meg mindent újra. Én sem veszek meg mindent újra, pedig nekünk nincsenek anyagi gondjaink. Most legyen 2 trambulin, két libikóka, két csúszda, két Zhu-Zhu pálya, két fittyfiritty? Ráadásul nekem két lányom van. Nem fogok még 57000 pónit venni, hogy a kicsinek is ugyanannyit vegyek.

Anyukád nem egy finom lelkületű ember...

2013. jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szegény anyósom ilyen.

Özvegy, minden forintot meg kell néznie, mire költi, de valamilyen titokzatos okból kifolyólag úgy érzi, mivel egyedül van, neki kompenzálnia kell, ezért olyan mennyiségű és értékű ajándékot vesz a fiamnak minden alkalomra, amennyit tőlünk, a tesóméktól és a szüleimtől ÖSSZESEN kap!

A fiam Karácsony előtt született, 7 helyről kap összesen ajándékot, kifejezetten kérni szoktam, hogy max. két db ajándék/családot kapjon, anyósom meg névnapra hozott legutóbb 6-ot!!!

Már töbször kértem szépen, hogy ne vállaljon erőn felül, meg a gyerekt sem szeretném ehhez hozzászoktatni, de egyik fülén be, a másikon ki.......

Az ilyen típusú emberekre nemigen lehet hatni.

2013. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, én is kiakadtam volna egy ilyenen... Veled értek egyet, minek még 600. akármi csak azért, hogy értékben többet kapjon. Nagyon fog örülni a gyerek a tropikáriumnak is meg a duplonak is. Nem lehet megoldani, hogy mindkét gyerek egyforma értékben kapjon, ha az egyik mondjuk olcsóbbat szeretne akkor azt kell megvenni és nem az árát nézni. Anyád elég furcsa, ezt meg kell hagyni...
2013. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lányunk is februári,mi szállìtással együtt 6 ezret költöttünk. Plüss malacka,trombita,süssünk együtt fifivel (kötèny,sütöforma stb.),kisvakondos matrica. Vele választottuk ki, ezeket szerette volna. Amùgy egy ovira való jâtèka van már. Èn is azt mondam volna,hogy adjon pènzt ès lesz nagyobb ajándèk.
2013. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az is agyrém, hogy egy dupló meg legó ilyen eszméletlenül drága. Szerintem az a világ legjobb ajándéka. Mi már rég felnőttünk, de még mindig imádjuk. :) Én sokadik gyerek vagyok a családban, és tényleg nehezen éltünk. Már felső tagozatos voltam, mikor először kaptam úgy cipőt, hogy nem a testvéreimtől örököltem. Anyukám mindig szeretett volna kompenzálni ajándékokkal, pedig nem tellett rá. Ha nagyon őszinte akarok lenni, cseppet sem emlékszem, hogy mit kaptam 3 évesen. Vagy akár 10 évesen... Ez a része a felnőtteknek igazán fontos szerintem. Viszont a tortákra, együtt játszásokra, hangulatokra emlékszem.

Sokkal többet ér, hogy tudod, hogy mi az amit szeret, mintha valami szuper drága, felesleges dolgot vennél. De hangsúlyozom, szerintem a duplónál nincs jobb ajándék :)

2013. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyukád hihetetlenül tapintatlan. Gondolom épp elég rosszul esik neked is hogy TUDOD jól hogy a lányodnak anno több jutott (így pénzbeli értékben) és ezt még az orrod alá is dörgöli...szerintem nagyon rendes tőled hogy erre is spóroltál meg még tropicarium is meg még torta is , sok kisgyerek ennek a felét se kapja szülinapra.

És ha neki (anyukádnak) ez nem tetszik akkor BÁTRAN EGÉSZÍTSE ki mondd meg neki hogy nem fogsz ellenállni ha még ő is szeretne TÁMOGATNI é segíteni titeket.

Nem akar vagy nem tud segíteni?? akkor meg ne szóljon be ilyesmit...

Egyébként nálunk is így van hogy a legkisebbem (nem terveztük így kifejezetten, védekezés mellett lett ő nekünk) bizony nincs úgy elhalmozva mint a nagyobbak voltak ennyi idősen. Nekem is rossz érzés néha de hálisten senki se dörgöli az orrom alá...plusz mindene megvan és nincs elhanyagolva egyik se.

2013. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek soha nem foglalkoztam azzal hogy pont egyenlő árban vegyek ajándékot a 3 gyereknek,sőt mikor a lányom(10 évig)egyke volt,sokkal drágább ajándékot kapott mint most a kisebbek.Hülyeségnek tartom ezt ilyen kis gyerek korban,de szerintem ha úgy nevelem őket meg fogják érteni,hogy hol az egyik szorul esetleg segítségre hol a másik,és ha így lesz nem kap majd a másik kettő is feltétlenül ugyanakkor.
2013. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!