Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves kisfiúnak miket kell...

3éves kisfiúnak miket kell már "tudnia" beszéd terén?

Figyelt kérdés
Fiam szavakat mond, nincs rendes mondata, ha igen azt összeteszi ragozatlan szavakból: én madár Kaja finom Anya gyere szobaba játsz Én követ (én következem) Fí--félek stb... Minidg prbálgatom javítgatni, sokszor szépen utánnam is mondja, de aztán már nem. Sokat olvasunk neki, mondókázunk, beszélek neki egész nap. Az ovis csoportba 24-en vannak, ebből két gyerek beszél értelmetlenül, köztük a fiam is. A többi gyerkőc szépen ki tudja már magát fejezni. Az ovónéni is szólt, hogy már kezdi érteni mit beszél a fiam (mint egy 2éves).
2013. jan. 26. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez azért több mint 2 éves. És nem értelmetlenül beszél, az az lenne hogy olyanokat mond aminek semmi értelme nincsen.


Mit mondott a 3éves vizsgálaton a gyerekorvos?

2013. jan. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A háromévesek többnyire már mondatokban beszélnek, nagyjából megfelelő ragozással. Szerintem keress fel egy logopédust. Pikk-pakk megindítja a beszédét.
2013. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Gyerekorvos nem mond semmit. Fülészetre megyünk majd.

Ahogy az előttem író mondja, úgy beszélnek már az ovis társai a kiscsoportba!

Feltétlen felkeresek egy logopédust, csak fogalmam sincs hogy fogja majd fejleszteni, mikor nem igazán tud figyelni a másikra (az is valószínű hogy hiperaktív, figyelemzavaros, de ezt majd 4-5éves korába fogják konkrétan megmondani).

2013. jan. 26. 14:40
 4/9 anonim ***** válasza:

A konkrét terápiában nem vagyok otthon, de hidd el hogy segíteni fog. Ha mögé állsz úgy hogy lehetőleg nem vesz észre, és suttogsz neki, akkor meghallja? Ha igen akkor nagy gond a hallásával biztosan nincs. Meg az inkább akkor lenne ha el sem kezdett volna beszélni. Lényeg hogy ne javítgasd, mert annak beszédfélelem/gátlás lesz a vége. Csak ismételd utána amit mond helyesen, kerek, egész mondatban. Aggodalomra semmi ok. Ez fejlődni fog gyorsan, ha már szakember foglalkozik vele. Amúgy furi hogy nem mondták neked (védőnő vagy gyermekorvos) hogy fordulj vele logopédushoz. Az én fiammal 2 évesen voltunk a védőnőnél, és akkor már mondott sok mindent, de hosszabb szavaknak csak a kezdőszótagját. Azt mondta hogy fiúknál év a határidő. Ha addig nem javul, akkor forduljunk vele szakemberhez. Aztán most rá 2 hónapra locsog-fecseg. Kb úgy mint a te kisfiad.

Lényeg hogy ne javítsd, hanem ismételd utána helyesen, és minél előbb fordulj szakemberhez. Kívánom a legjobbakat: Egy gyógypedagógus- logopédus hallgató

2013. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm a választ!

Rosszul fogalmaztam. Vagyis amikor rosszul mond valamit, akkor én szépen elmondon helyesen, ekkor általában utánnam mondja.

Három hónaposan látta utoljára a védőnő. Olyan hogy státuszvizsgálat nem hallottam, senki nem csinálta. Feb.végére van időpontunk hallásvizsgálatra, majd akkor rákérdezek a doktornőnél, hogy lehet-e hogy elve rossz a hallása. Egyébként mindent megért, marha értelmes gyerek, ha "jó kedve van" az utasításokat végre hajtja (vidd ki a tányért a szobából a konyhába, és tedd a mosogatóba)

És amikor nagyon akar valamit mondani olyan mintha dadogna, sokszor nekikezd a mondanivalónak, hogy pl. Dok..dokkk tokktoknéni.. de akkor ha nagyon fel van villanyozva. Amúgy be nem áll a szája, csipog állandóan, magyaráz, de nem helyesen. Bár ahhoz képest ahogy fél éve állt, ez is óriási fejlődés.

2013. jan. 26. 15:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
En csak tapasztalatbol mondom ezt. 3 evesnek amit leirsz az igen keves! Nekem 2 eves lanyom tobbet tud sokkal. Ertemes mondatokat rak ossze.. Vidd el beszed terapiara, kerj segitseget szakertotol.
2013. jan. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Különböző ütemben tanulnak meg beszélni a gyerekek, rengeteg példa van a környezetemben.

1. kisfiú lassan 4 éves (ápr) körülbelül 3 szót mond (nem, pápá, busz) és semmi mást, oviba sem vették fel emiatt tavaly. Anyukája most januártól hordja valami beszédfejlesztőre, egyelőre semmi látszata.


2-3. kisfiúk, ők ikrek, az egyik szépen elkezdett beszélni tavaly ilyenkor 3 évesen, de a másik nem, így őt logopédushoz, fejlesztőhöz vitte az anyukája. Többet beszélt, mint az 1. kisfiú, de csak szavakat és annak sem lehetett érteni csak a felét. Ők TSMT tornát használnak és beválni látszik.


4. kisfiú már 1,5 évesen szavakat mondott, 2 éves kora előtt mondatokat, igaz hibásan ragozva, de 2,5-3 éves korára szépen ragozva, mondatokban beszél.


5. kisfiú 2,5-3 évesen még nem, majd 3 éves kora után picivel egyszer csak elkezdett beszélni. Rögtön mondatokban kezdett, csak helytelenül ragozva.


Szóval, ha aggódsz kérd szakember segítségét, próbáljátok ki ezt a tornát, vagy nézesd meg logopédussal.

2013. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
logopédushoz ,is vidd el ő játékosan beinditja a beszédét,de a fül-orr-gégész is jó ötlett,de hogy hogy se a doktor,se a védönő nem csinált státusz vizsgálatott ,hisz ezek kötelezök.
2013. jan. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Halál komoly! én a barátnőmtől (másik városban él) hallottam először erről. Védőnő 3hósan látta utoljára, a gyerekorvosnál meg nem beszélt eddig a fiam, mert állandóan sírt hogy nem akar bemenni.

Ovi előtt se csináltak semmiféle vizsgálatot, hogy egyáltalán megfelel-e a kiscsoportba. Most hogy belegondolok, és látom a többieket, bőven elég lett volna várni még egy évet, hiszen évvesztes.

2013. jan. 26. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!