Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, vagytok itt rajtam...

Anyukák, vagytok itt rajtam kívül, akik nem szivesen viszik ki 0 fok alatt (max -3 fokig) a gyerekeiket a szabadba sétálni?

Figyelt kérdés

Itt nem egy szép napos időre gondolok,amikor 0 fok körül van az idő,hanem ha borús,ködös,szeles!

Persze ,ha menni kell az más!

Kizárólag sétára gondolok,levegőzésre.

Ha mégis kimentek mennyi időre?


2013. jan. 27. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha szeles akor nem. Meg esöbe sem amugy mindig mind egy hány fok van mert jól felöltöztettem. 1-2 óra.
2013. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Sokkal jobban teszed, ha rendesen felöltöztetve -10 fokig rendszeresen kiviszed a gyereket, mert ezzel meg lehet elözni, hogy beteges legyen, megedzödik, a legjobb,ha legalább egy órát kinn vagy vele.

Márcsak azért is érdemesebb, mert amikor óvodába/iskolába fog járni, akkor nem tarthatod benn, viszont ha nem szokott hozzá, akkor állandóan beteg lesz.

2013. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Ha ködös-párás az idő vagy nagyon fúj a szél, illetve nagyon hideg van és itt most én sem a mínusz 1-2 fokra gondolok, akkor nem hogy nem szívesen, hanem ki sem viszem a fiamat.

Jó alaposan kiszellőztetek a szobába és bent maradunk.

Mivel ködös-párás időben sokkal több kórokozó van a levegőben, illetve a nagyon hideg pedig gyengíti az immunrendszert.

De nem is beteg sűrűn a kisfiam, míg akiknek itt az utcában minden nap kint van a gyerekük, ha kell, ha nem, minden hónapban, de van hogy 2 hetente betegek és sokszor nem szimpla vírusos, hanem bakteriális betegséggel fűszerezve és még úgy is kint vannak. És itt most nem egy fél óráról van szó, hanem órák hosszáról.

Ha még egy picit fúj a szél vagy nincs olyan hideg, nem az a veszett ködös-párás az idő, akkor szerintem nincs gond, ha az ember egy fél órára kiviszi az udvarba a gyerekét, de több időre nem.

2013. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Erre azért írok egyet :) Én vagyok azt hiszem a 2. a napi 1-2 órás nálunk ez minden napi, és van több is ez a minimum 4. lesz fél éves a kislányom még nem volt semmien betegsége a 6 hónap alatt 1x sem. :)
2013. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Kedves 3. válaszoló,valahogy én is igy vagyok a kislányommal.Nagyon jó helyen lakunk,mármint vidéken ,tiszta levegő van stb.Szinte mindig kint voltunk ,amig be nem jöttek a hidegek.Azt tapasztaltam,ha több ideig vagyunk kint kb. 1-1,5 órát nagyon "áthült" a gyerek,meg is volt fázva.Az öltözékével nem volt gond,hanem ahogy a hideg levegőt szedi,a légcsöve,tüdeje,felső légutak.

Például valamelyik nap esett a hó,de nem volt hideg..kint voltunk szánkózni kb. fél órát.Nincs is semmi baja a lányomnak.Egyébként naponta többször szellőztetek én is.

A gyerekgyógyászunk már -5 fok alatt sem ajánlja a kinti sétát.De tudom,hogy ahány orvos annyi vélemény.

Azon a véleményen vagyok,hogy jó,ha találkozik a szervezete a gyereknek mindennel,csak az a maga idejében történjen,vagyis,hogy legyen elég érett,erős.

Én még próbálom elkerülni ,hogy elkapjon betegségeket.

22 hónapos a kislányom.

2013. jan. 27. 17:35
 6/12 A kérdező kommentje:

17.27-nek :)

Amikor ilyen picike volt a kislányom mi is róttuk kint a köröket a babakocsiban :)

Beöltöztettem,lábzsák stb...nagyokat aludt kint,viszont a kocsiban nem érte "direktbe" a hideg levegő.

9 hósan volt először megfázva ,akkor is elkapta egy családtagtó.Azóta volt egy nem túl erős hörghurutja és 1-2 náthája.Most ,ahogy írtam is lassan két éves,tényleg nem lehet betegesnek mondani.Amúgy meg csúszik-mászik nyáron is a fűben a kutyákkal,macskával...szóval nincs búra alatt. Csak ezzel a hideggel állok hadilábon:)

2013. jan. 27. 17:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha szép az idő egyébként, akkor kiviszem, de ha már borús, ködös, nyirkos, szeles akkor nem. Ma sem volt, egyrészt az idő miatt, másrészt azért mert köhécsel. Kövezzetek meg, de én itt mindig azt olvasom, hogy 1-2 órát is kinn vannak a gyerekkel az anyukák még hidegben is, ugyanakkor én ilyen időben egyetlen gyereket sem szoktam a környékünkön látni kinn, pedig direkt figyelem.... De lehet, hogy csak a XVI.kerületi anyukák nem viszik nem tudom, de ez számomra azért furi....:)
2013. jan. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4. Az én gyerekem sem volt beteg fél éves koráig, sőt, szerintem 1 éves koráig sem... Hanem utána, amikor közösségbe került....

Szóval ebből azért ne vonj le messzemenő következtetéseket.

2013. jan. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Neked is nagyon köszönöm..én is igy gondolom és túlzásnak érzem a mínuszokban azt,hogy órákig kint legyenek a gyerekek.

De minden anyuka maga dönti el és ismeri a gyermekét,hogy mi fér bele.

Egyébként az én vas egészségű keresztfiam 1 éve ovis elvileg de jó ha 2 hónapot töltött ott összességében.

Annyiszor volt beteg.

2013. jan. 27. 19:38
 10/12 Disi ***** válasza:
100%
Én több helyen is azt olvastam (dokink, védònőnk is azt tanácsolta) hogy többször fél órára szabad ilyenkor kivinni. Nyirkos, ködös, szeles időben nem megyünk. Én sem szeretem a hideget, de mikor délelőtt nem tudunk menni sehová mert főznöm kell vagy jönnek hozzánk nekem is jólesik egy kicsit kimenni. Az én kislányom 18 hós. Mi társasházban lakunk belvárosban, ez gondolom a körülményektől is függ.
2013. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!