Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kakilt már be kisgyereketek...

Kakilt már be kisgyereketek az oviban? Mit szólt az óvónő?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak ma sikerült:( 3 hónapja ovis, eddig sosem kellett az oviban kakilnia, de ma igen, és valamiért nem szólt (itthon még sosem kakilt be). Szerencsére nem szidták le, kedvesen mondta az óvónő, hogy mi történt, még le is kellett őt zuhanyozni. Szóval nagyon jól reagáltak rá, de azért remélem többször nem fordul elő.
2013. jan. 28. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

A miénk is egyszer, de nem vette észre az óvónő. Azzal fogadott, hogy a kisfiam nem evett egész nap, szomorú volt, biztos beteg.

Kint kérdeztem: rosszul érzed magad, fáj valamid?- Nem Bekakáltam, nem mertem szólni, egész nap hordozom.

Hát gondoltam egy cifrát.

2013. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Ó, vedd lazábban az ilyesmit. Hidd el, hogy az óvónők és dadus azért vannak ott, hogy az ilyen helyzetet is kezeljék. Ne azt vedd alapul, hogy nem kell az oviban kakilnia, mert lehet, hogy most már otthonosan érzi magát, és amiatt kellett, vagy egyszerűen akkor jött az inger. Inkább készítsd fel, hogy mi a helyzet, ha kakilnia kell az oviban, mit csináljon. És ha bekakilt, ne szégyellje, mert nem történt semmi baj. Azért van bent váltóruha, azért van ott többéves tapasztalattal az óvónéni és a dadus, hogy ha ilyesmi történik, az se legyen gond.

A zuhanyoztatás is tök normális, van hogy olyan a széklet, hogy a törlés mellett zuhany is kell rögtön.


Te se érezd magad kínosan, ez a világon a legtermészetesebb dolog! Persze az jó, ha megköszönöd, hogy ilyen rendesek voltak vele. De valahol ez a dolguk.

2013. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem is szóltak volna, hogy bekakilt a fiam, csak észrevettem hogy másik kisgatya van rajta. (mindenből kell bent tartani váltót) Visszamentem és rákérdeztem, mire közölték, hogy bekakilt, igen, és nincs is ezzel semmi gond, a bugyiját meg a dadus kimosta és már szárad.

Teljesen természetesen kezelték a dolgot.

2013. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ilyenért nem szólhat az óvónő szemrehányóan, főleg, ha csak 3 hónapja ovis a gyerkőc.

Ha alvás közben bepisil, azért sem tehet csúnya megjegyzéseket. Max megemlíti mi történt, de nem csapnak belőle nagy problémát.

2013. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Most éppen kiscsoportosaim vannak, és előfordul többször is egy kis pisi vagy kaki, de hopp cserélünk egy bugyit, gatyát és mehet tovább a nap. Ebben semmi rossz nincsen. Arra kell tréningezni a gyereket, hogy nyugodtan közölje az igényeit.

Azért vagyunk, hogy ők jól érezzék magukat.


24N

2013. febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya rendszeresen, és Ő is csak kb olyan 2-3 hónap után kezdte, bár ott más megzavarhatta, mert megszületett a kistesó. De nem volt ebből gond, inkább a barátnőm csinált belőle drámát. A gondozónő mondta neki, hogy ne legyen már ennyire kiakadva, mert a gyerek is észreveszi és rosszabb lesz a helyzet. Kb még két hétig volt gond, utána szépen megszokta a kislány, hogy nem kell félni ott is segítenek neki. Egyszer sem volt gond, hogy mosni kellett utána. Egyszer sem szólták meg a kislányt. Normális dolog ez, ne csinálj belőle gondot.
2013. márc. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!