Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A mi ovinkban 30-32 gyerekre...

A mi ovinkban 30-32 gyerekre jut 2 óvónő (felváltva, egyik de-másik du. ) plusz egy dada. Rosszul tudom, hogy van valami szabály arra, h. egy óvónőre max. Mennyi gyerek juthat? Megdöbbentett.

Figyelt kérdés

#óvoda #mennyi óvónő #hány óvónő
2013. jan. 18. 22:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom van-e szabály rá, de szerintem mindenhol ennyien vannak. Legalábbis nálunk Miskolcon igen. Mi csoportunkban is 30-an vannak.

Sajnos ez az önkormányzat által megszüntetett csoportok/intézmények miatt van... Nem tudsz mit csinálni...

2013. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%

jól tudod. Ha jól tudom, akkor 6 gyerek/ óvónő...


ez van.

2013. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Úristen ez rengeteg én úgy tudom 26+ 2 fő a max. elvileg ami 2 óvónőre (tehát így váltásban ahogy írod) és egy dadusra jut...32 gyerek már nagyon sok...
2013. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%
30 fő/ovonő az előírás, de óvónőt nem fognak plusz 2 gyerek miatt max két gyereket eltanácsolnak. Így semmit nem fogsz tudni elérni.
2013. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmit elérni csak el sem tudom képzelni mit tud csinálni 1 óvónő 30 gyerekkel,(úgy értem ÉRDEMBEN)meg mi van ha wc-re kell mennie az egyiknek pl.(vagy az óvónőnek)és a dada pont nem ér rá...meg ilyenek.
2013. jan. 18. 22:52
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk 35-èn vannak, ugyanìgy 2 òvònő, egy dadus.


Azt nem tudom hogy bàntja tőle lehetne èn màst tudok.

Èpp a napokban beszèlgettem a fiam gondozòjàval a bölcsiben ès ő mondta, hogy egy gyerekre 1;5-2 nm kell jusson. Na nàlunk Ez tuti nincs meg. Nem is èrtelme hogy engedhetik ezt meg. Mindennek van hatàra.

Mondjuk nàlunk profik az òvònők, iszonyù jòl kezelnek ennyi gyereket, de egy ovis csoportban, akkor iszonyù egy ekkora lètszàm.

2013. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
46%

Nàlunk 35-èn vannak, ugyanìgy 2 òvònő, egy dadus.


Azt nem tudom hogy bàntja tőle lehetne èn màst tudok.

Èpp a napokban beszèlgettem a fiam gondozòjàval a bölcsiben ès ő mondta, hogy egy gyerekre 1;5-2 nm kell jusson. Na nàlunk Ez tuti nincs meg. Nem is èrtelme hogy engedhetik ezt meg. Mindennek van hatàra.

Mondjuk nàlunk profik az òvònők, iszonyù jòl kezelnek ennyi gyereket, de egy ovis csoportban, akkor iszonyù egy ekkora lètszàm. Ràadàsul vegyes csoport, vannak minik, kicsik, közèpsősök ès nagyok.

2013. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
Beiratkozás után nálunk elmondták szülőin, hogy az önkormányzat 30 főre emelte a létszámot a sok gyerek miatt. Szintén 2 óvónő és egy dada volt kiscsoportban, plusz egy segítő, nem tudom a titulusát, segít a gyerekeknek is, de ő takarít, stb. Tehát tulajdonképpen 2-2 felnőtt van délelőtt-délután velük.
2013. jan. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ezek Bp-i óvodák amiket írtok?
2013. jan. 18. 23:15
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
Vidèki ovi mini csoport 18 fö 2 óvónö váltásban (egyik dèlelõtt-másik dèlután)+1dajka+(konyhás nèni+takarító nèni,de ök a többi csoportnak is segìtenek) a többi csoport nem tudom pontosan mennyi fö,de ök is kb. ennyien vannak. De a 30-32 fö nagy sok! Belegondolok,hogy ennyi gyerekek felöltöztetni nagy meló lehet,mert pl. a lányom mèg nem tud egyedül öltözni.
2013. jan. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!