Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akar elaludni este. Mit...

Nem akar elaludni este. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 hete 2,5 évesem éjfélkor, fél1kor-1 kor alszik csak el. Fürdés 7-8 körül, utána kb fél óra múlva vacsi, mese és alvás volt eddig. Mostanában pedig a földhöz veri magát, üvölt, hogy nem akar aludni. Annyira felidegesíti magát, hogy öklendezik és hány. Mirr-murrt és Shreket akar nézni. Az első ilyen alkalomnál annyira megsajnáltam, hogy beraktam neki a Mirr-murrt. Az volt az első alkalom, hogy éjfélkor aludt el. Azóta folyamatosan ez van. Tudom, hogy én rontottam el akkor, de annyira sajnáltam szegénykémet. Tényleg szívszaggató volt a sírása.
2013. jan. 28. 17:12
 1/6 Jégtánc ***** válasza:
Pedig csak a következetesség segít.Főleg hogy benne van a dackorszakban is.Nem lehetne esetleg megcserélni a sorrendet hogy előbb vacsi aztán fürdés? Fürdés megnyugtatná esetleg,míg az utána való vacsora felpörgeti.nem szabad hagyni magad.Akkor se nézzen több mesét mint megengedsz neki ha a feje tetejére is áll:)Hidd el,következetességgel nem zavarod össze,és hamarabb lesz megint rendben az este is.
2013. jan. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És mikor alszik délben?

Hát igen, nálunk is vacsi és fürdés+fogmosás a sorrend, felöltözés, egy meseolvasás, és alvás.

Nincs kecmec, utána mennek az ágyba. 2 és 4 évesek.

1-2 este, mond el mire számíthat , mond el mit lesz, és ha üvölt akkor is. Ezt egy tiszta pillanatban közöld, ne akkor, amikor már se kép, se hang, és üvölt.

2013. jan. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem alszik délután. Hiába altatom. Már nem engedem neki, hogy mesét nézzen, de akkor még jobban rázendít. Már a szomszédok is szóltak, hogy mit csinálok a gyerekkel....
2013. jan. 28. 17:24
 4/6 Jégtánc ***** válasza:
Szólni kell a szomszédoknak,hogy elnézést pár napig így fog menni,ez van.Szívesen át is mehetnek altatni ha úgy gondolják:)
2013. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha nem alszik délután és éjszaka bulizik akkor gondolom reggel sokáig alszik.

holnap egyszerűen keltsd fel 7kor. legyetek kint 2 órát, játsszatok sokat, 6kor fürdés, egyből utána vacsi, f8ig pedig úgy játszhat, hogy nincs kivilágítva az egész ház, csak egy kis olvasó lámpát kapcsolj, ettől is álmosodik.

2013. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen cseréld meg a vacsit és a fürdést! Dolgozik az emésztése, és ez is okozhatja, hogy éber marad. Fürdés után mese, és alvás. Engedj neki 1-2 mesét, majd megszokja, és már előre várja, ne vedd el tőle az esti mesét! Nálunk is harcok vannak újabban a 2 évessel, ő is bepróbálkozik, de nem engedünk az esti rutinból. Persze azért ő feszegeti a határokat, hátha sikerül "betörnie, megnevelnie" a szüleit. :) Nem rontottad el egyébként véleményem szerint, csak egy alkalom volt, inkább csak dicséretesen kitartó a drága! :D Később majd hasznát veszi ennek a tulajdonságnak, ez vigasztaljon! :)
2013. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!