Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél évesen még mindig...

Két és fél évesen még mindig nyáladzik! Hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A kisfiam pici kora óta sokat nyáladzik az első fogak megindulása óta. Néhány hete viszont kijött az utolsó fogacskánk is de a nyáladzás nem szűnik. Van olyan nap hogy akár négyszer is kell rajta pólót cserélni mert teljesen elázik. És sajnos erősen cumizik is. Szinte egész nap a szájába van, ha sikerül elcsalnom kicsit tőle akkor ideges, ingerült míg újra rá nem talál egy cumira. Okozhatja még az ínye, vagy maga a cumi? Pár hónappal ezelőtt kérdeztem a dokinőt, ő akkor azt mondta hogy természetes és a fogzás a fő okozója.Nyáladzás még a fogyatékosság egyik jele, de kizárt a fiamnál. Akkor meg is nyugodtam. De már kint vannak a fogak. Hasonló tapasztalatok?

2013. jan. 30. 06:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az első fiammal volt ilyen. Kiderült, hogy enyhén meg van duzzadva az orrmandulája, gyakorlatilag a száján keresztül lélegzett, azért nyáladzott annyira, csak ez a légzés nem volt feltűnő, csak szakember vette észre, a fül-orr-gégészeten, a háziorvosnak sem tűnt fel, ő is mindig csak azt mondta, hogy ez természetes. Végül kivették a manduláját, és sokáig kellett tanítani a helyes légzésre.

Nem mondom, hogy nálatok ez lehet az ok, de az én példám alapján lehet bármi, amit elsőre nem vettek észre, szerintem vidd el szakvizsgálatra. Biztos, hogy nem ez a természetes, mi is mindig pólót cseréltünk, de a második fiamnál már tapasztaltam, hogy nincs ilyen intenzív egy fogzással együttjáró nyálzás.

Hát én ezt javaslom, járj utána!

2013. jan. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igaza lehet az elsőnek, mert éppen a napokban tapasztalom, hogy a 2 éves fiam, aki már rég nem nyáladzik (pedig még 16 foga van), most ismét csupa nyál, ugyanis nagyon náthás, és nem kap az orrán levegőt csak orrszívás-orrcsepp után rövid ideig!
2013. jan. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk a gyerek két éves koráig előke volt a nyakában emiatt. Aztán megszűnt magától a dolog, ahogy nagyobb le, ne aggódj.
2013. jan. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
reszvetem ;( es jobbulast
2013. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!