Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tud és hogy viselkedik,...

Mit tud és hogy viselkedik, miket játszik 27 hónap körüli kisfiatok/kislányotok?

Figyelt kérdés

Minden érdekel. Mozgás, beszéd, viselkedés, szobatisztaság, önállóság, dac.

Azért kérdezem, mert az enyém szerintem el van maradva az átlaghoz képest (egyre jobban), sajnos autisztikus tünetei vannak, beszédben is visszafejlődött.

Már kérjük az időpontokat fejlesztésekre, kivizsgálásra, csak jó lenne összehasonlítási alap.

(Nem jár még közösségbe, mert van egy 8 hónapos kistesója és úgyis itthon vagyok.)


2013. jan. 30. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

lányom oylan mint az idöjárás. pl ma a nagyszobába nem volt hajlando elaludni átküldtem a szobájába 5 perc mulva ránéztem és alszik mint bunda.

máskor ölembe laszik

mikor milyen :)

cumizik, csörös pohárbol iszik

beszél folyékonyan. pár nap és megszületik a kistesoja tervei szerint egy szobába fognak kerülni. este ringatás és egyébb ceremoni anélkül elalszik megfogom a kezét 5 perc és kakuk kakukk alszik reggelig.


önnáló relativ: imád öltözködni levenni mindne t tud felvenni a cipzáros dolgon kivül minden megy

szobatiszta ágytiszta /ritkan van éjjel baleset/

2013. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

28 hónapos a lányom.


szerintem ekkor a gyerekek nagyon külömbözöek. van akinek ebben van akinek abban van elörébb.


Dac korszak van akinél még ilyenkor ki sem alakult, mi meg már lassan túl vagyunk rajta. nálunk 1 évesen kezdödött, és most már kezelhetö.

Beszédben mondatokat mond, de nem ragoz, pl anya autó ki hó. mama én nem ki.

szobatiszta, de csak azért mert ö egyszer csak wc-re akart ülni és nem akart pelenkát. (ismerösimnél az ekkora gyerekek vagy telejsen szpobatiszták vagy még hallani sem akarnak róla).

Önállóság igen nagy, de szerintem ez is személyiség. Egyedül vetközik öltözik, eszik, ha álmos egyedül megy ágyba. de van hogy nyafog hogy én segítsek neki. önállóan megy wc-re, de ezt én személyiségnek tartom azért ilyen.

mozgásra, tud járni, ugrálni akár 1 m-röl is leugrik, de pl szaladni nem szeret gyorsan és a futóbringával is lassan megy.



Szerintem ami követelmény egy ennyi idös gyereknél: tudjon járni, és tudjon kicsiket ugrálni páros lábon, tudjon fel-lemászni pl székröl. beszédben tudjon mondani kisebb mondatot, mint pl: mama auto megy. felismerje a hangokat mint mentö, vagy kutya ugatás és ezeket megnevezze. tudjon formabedobozni, de nem kell hogy tudja a forma nevét csak találja meg melyik hova megy.

legókockát utdja szét és össze tenni, de nem egy megadott formában ,csak úgy. érdekelje a zene vagy ritmikus dolgok.

szobatisztaságban ismerje fel hogy pisi kaki, de nem kell mennie még bilire.

önállóan egyen (na persze segítség mindig jó, de képes legyen kanállal enni), és pl zoknit, nadrágot letudja venni.

ennél több nem kell.

2013. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 25 hónapos.

20 hónapos korától tisztán érthetően mondatokban beszél,

ragoz is, azaz teljesen úgy beszél, mint mi!

Napirendje is szépen kialakult, reggel hétkor kell délelőtt is alszik egy picit, délután is, este fürdés után egyszerre elalszik.

Mozgásban is nagyon jó.

Teljesen szobatiszta másfél éves korától!

Énekel sok dalt tud, mondókákat mond.

Szereti a gyereket, szerepjátékokat játszik.


Önálló egyedül eszik ,iszik, öltözik, vetkőzik.

Ő sem jár közösségbe, csak az egy évvel idősebb nővére, aki szintén autista gyanús.

2013. jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam.

- mozgásfejlődése rendben van

- mondatokban, ragozva beszél, de még nem folyamatosan, számolni 5-ig tud,

-szoba és ág ytiszta

-a bölcsiben önálló, itthon azt is elvárja, hogy bilizés előtt lehúzzam a nadrágját

-egyedül eszik

-egyedül alszik el

-cipő, zokni, nadrág, alsó, kardigán, köntös kesztyű, sapka, sál levétele megy, nadrágot, alsót egyszer kétszer felvette, utána köszönte szépen nem érdekelte, papucsot, szandált felveszi.

-dacos, akaratos, hisztis, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, de rossz lóra tett, mert nem engedek meg neki mindent, csak mert akarja

2013. jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok


Mikor a nagyobb kislányomat vizsgálták szeptemberben 35 hónapos volt, 21 hónaposra tették minden téren, kivéve beszéd mert arra 16 hónaposra, sajnos azt kell mondanom látva a kisebbet 21 hónapos szintet sem éri el inkább másfél évesnek mondanám.

2013. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Mit jelent,hogy a beszédében visszafejlődött? nekem van egy 32 hónapos kisfiam ő se tud még beszélni...

Mozgás: rendbe van de nem tud páros lábbal ugrálni

Beszéd: kb50 szó

Viselkedés: dacos ,de irányítható

Szobatisztaság: öt hónapja éjjel nappalra szobatiszta

Önnálóság: egyedül vetközik és már sok mindent fel tud venni

Dac: ennyi idősen mindenki dacol :)

2013. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

27 hós lány

-hónapok óta szobatiszta, nappalra ágytiszta (éjjel még pelusos)

-kb 40-50 szót mond, mondatot még nem (ennek ellenére nagyon jól megértjük egymást)

-jó mozgása van: ugrál páros lábbal, mászik mindenhova, nagyon ügyes

-egyedül öltözik, vetkőzik, egyedül eszik

-nem igazán dacos, néha megsértődik inkább, olyankor elvonul pár percre

-néha olyan forgószél-szerű, végigsöpör a lakáson, kő kövön nem marad, máskor meg csak ül nyugisan, de alapvetően nyugis gyerek


Nekem a beszéd hiányzik, ha 2-3 hónapon belül nem mutat valami jelentősebb fejlődést, akkor el szeretném vinni fejlesztésre.

2013. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja nálunk is szeret mindenre felmászni lemászni :) ügyesen mászókázik csúszdázik ,tud egyedül szánkózni :) a beszéd hiánya ellenére mi is jól megértjük egymást. Jól megy neki a kézzel lábbal arcal magyarázás... Mi járunk TSMT tornára de csak most kezdtük...
2013. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Beszéd: Fiam helyesen ragozva, beszédhiba nélkül, többszavas mondatokban beszél. Rengeteg mondókát, versikét, mesét is tud szépen érthetően mondani. 22 hónapos koráig az anyán, apán és néhány hangutánzón kívül nem mondott semmit. 3-4 hónap alatt gyönyörűen behozta a lemaradását ezen a területen.


Mozgás: összerendezett, stabil. Páros lábbal ugrál, váltott lábbal lépcsőzik fel és le is, fél lábon is megáll, labdát ügyesen rúg, dob, gurít és elkap. Félelemérzete alacsony, ezért nagyon kell figyelni, mert gondolkodás nélkül kipróbál bármilyen mozgásformát.


Szobatisztaság: Ha ráültetjük a bilire belecsurgat, de szólni nem szól. Szóval ezen a téren nem állunk sehogy.


Önállóság: Enni, inni teljesen egyedül. Fürdésnél, öltözésnél együttműködve. Elalvás problémás, sokáig altatjuk


Dac: Hónapok óta tombol, valahogy majdcsak túléljük.


Viselkedés: a dacos helyzeteket leszámítva nyugodt, kiegyensúlyozott.


3 hónapos kora óta tudjuk, hogy sérült az idegrendszere. Kivizsgálásra is csak a mi könyörgésünk miatt került sor. Lesz@rta a védőnő a gyerekorvos a szembetűnő problémákat. Ezután is tulajdonképen semmilyen tb finanszírozott helyen nem kaptunk segítséget, mindenhol csak türelemre intettek, elhajtottak. Privát jártunk dévényre fél évig, majd TSMT-re szintén fél évig. Nagyon jók a tapasztalatim erről a módszerről.


Ha kételyed van, lépjetek valóban minél hamarabb! Láthatod a válaszokból nagyon egyediek és eltérő fejlettségi szintűek a gyerekek, de egy anya mindig érzi, ha gond van!


A beszédvisszaesés oka esetetekben esetleg a kistesó érkezése is lehet!

2013. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nekünk sok területen visszafejlődés következett be.

A beszéd: Már egy évesen 8 szót megfelelően használt. 18-23 hónapos koráig mondatokban, ragozva, érthetően beszélt, több száz szót használt, elmondta az összes ismert mondókát.

Kétszer is részt vettünk pszichopedagógiai felmérésen, ahol a beszédet, beszédértést, gondolkodást a koránál jóval fejlettebbre, a nagymozgást és a szocializációt 2-3 hónap lemaradásra mérték.

A felmérés azért történt, mert a pici kori mozgásfejlődése is késett, DSGM tornára hordtuk.

2 éves kora körül valami megváltozott.

Most furcsa hangsúllyal, pöszén beszél, nem használ már olyan sok szót, nem emlékszik a mondókákra, sokszor nem is érthető a beszéde, furcsa szavakat is mond.

Kéréseket, kérdéseket, már nem ért meg, amit eddig gond nélkül teljesített, megválaszolt.

Már ritkán használja az én-t, megint egyes szám 3. személyben beszél magáról.

Az autókat imádja, felismer többféle autómárkát.

Újra a szájába veszi a tárgyakat.

Mezítláb lábujjhegyen jár.

Sokszor minden ok nélkül rázza a fejét, behúzza a nyakát, ferdén tartja a fejét.

Bevásárlóközpontban befogja a fülét.

Az ajtókat ő nyitja és csukja, különben dühkitörése van.

Nem alszik el egyedül.

Éjszaka van, hogy felébred és eszébe jut, hogy nem raktunk be valami játékot az ágyába, vagy nem azzal a cumival akar aludni.

A plüssállatainak meghatározott helyen ott kell lenni az ágyában és a busza is ott kell, hogy "aludjon" vele.

Órákig képes egyedül, ugyanazzal játszani, egy helyben ülve, nehéz kizökkenteni.

Alig mozog már napközben itthon is.

Önállóságban eddig is gond volt, de most már nem hajlandó egyedül enni, nem hajlandó vetkőzni (öltözni nem is tudott, csak sapkát, szandált, mamuszt, zoknit de már azt sem csinálja).

Mozgásban el volt eddig is maradva, de most még inkább.

Nem tud páros lábbal ugrálni.

Nem tud felmászni a játszótéren a mászókára, nem tud kis magasságból leugorni, csak lelépni.

Lépcsőzni is óvatosan tud csak, sok időbe telik, mint egy másfél évesnek.

Sok mindentől fél, nem csúszik le egyedül a csúszdán, fogni kell a kezét (pedig már azt is megcsinálta).

Gyerekekkel nem szeret játszani, a közelükbe sem megy, a kistestvérét is csak bántja.

Nem hajlandó szaladni, olyan vele közlekedni, mintha lassított felvételen lennénk, hiába ösztönzöm, nem akar fogócskázni, pedig régebben szoktunk.

Sokszor elbotlik.

Szobatisztaság: párszor ráült a bilire/wc szűkítőre, de már vagy 2 hónapja hallani sem akar róla. A pelenkákat rendezgeti naphosszat, pelenkázza a plüsseit.

Mindent kupacba vagy egymás mögé rak.

Egy hónapig pl. a ruhákat pakolászta naphosszat.

Régebben az edényeket, de akkor még nem volt gyanús.

Ha valami nem a megszokott módon vagy sorrendben történik, vagy nem sikerül valamit megcsinálnia, akkor dührohamot kap.

Hirtelen nagyjából ennyi.

2013. jan. 30. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!