Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Algopyrin injekciót tényleg...

Algopyrin injekciót tényleg lehet itatni magas láz esetén a gyermekkel?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Rajta van a használatin?

Algopirin elev nem csak receptre lehet kapni?

Soha semmit ne adjál az orvos tudta nélkül a gyereknek. Az orvosod megmondja mit kell használod magas láz esetén, melyik a gyermekednek legmegfeleöbb lázcsillapitás.

2013. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Én is teljesen ledöbbentem, amikor a doktornőnk azt mondta a lázas kisfiam vizsgálata közben, hogy ha nagyon felszökik a láz, akkor egy fél algopyrint oldjak fel egy kanál vízben és adjam be neki. Nekem ez nagyon durván hangzott, hiszen ma már millióféle gyereklázcsillapító létezik, ami kimondottan nekik készül.
2013. febr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

És szerinted mi a különbség a felnőtt és a gyerek lázcsillapító között? Ugyanaz a hatóanyag, csak kissebb dózisban, meg egy csomó adalékanyag, aroma és szinezék. Rosszabb mint a sima tabletta.


Én negyed algopirint szoktam adni joghurtban magas lázra, de volt hogy ez sem vitte le. Ekkor ügyelet tanácsára nurofen szirup, és germicid-C vagy antipiretikus kúp együtt adva, meg priznic volt a ,megoldás.

2013. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. febr. 1. 14:16
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Injekciot semmiképpen se! Még felnőtteknek is òvatosan! Sokkal erősebb, mint a gyògyszer és a gyomrott kikezdi. A gyògyszert old fel neki.
2013. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet, csak a dózisnak nagyon utána kell számolni tskg/mg-ban (majd ezt arányszámítással ml-re váltani)!!

Laikusként ne kezdj bele, mert könnyen túladagolható!

2013. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

én úgy tudom h az algopyrint gyerekeknek egyáltalán nem is javasolják..még felnőtteknek sem..

bár nekem csak ez használ,de én 12 év alatti gyereknek nem nagyon merném adni.

2013. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az algopyrin 3-4 évvel ezelőttig vény nélkül kapható volt. A Panadol pl sokkal veszélyesebb, mert nagyon könnyen túladagolható. Az ibuprfen sem kimondottan tesz jót, de ha kell, kell.

Az aszpirin és származékai nem adhatóak gyermekkorban a Reye (azt hiszem így kell írni) szindróma miatt.


Az ügyeleten kapott lázcsillapító injekció is algopyrin, és akár csecsemőnek is beadják.

2013. febr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én 5 évesemnek írta fel a doki, mikor skarlátos volt, nagyon fájt a torka és magas láza volt. Fél ampulla Algopyrin injekciót kapott, egész napra levitte a lázát és nem fájt a torka sem.

Semmi baja nem lett tőle, feltételezem az orvos nem akart rosszat! Egyébként, nagyon jó dokink van, maximálisan megbízom benne, eddig bármit mondott, mindig igaza lett, bejöttek a diagnózisai, antibiotikumot a legvégső esetben ad.

2013. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Simán adható csecsemőkorban is, szakember által!!!

...és így van: a paracetamol sokkal pusztítóbb!! Én az egész családban tiltom azt a szemetet.

2013. febr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!