Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon anyás gyereked, hogy...

Nagyon anyás gyereked, hogy szokott be az oviba? Kisfiam nemrég kezdte az ovit. Nagyon nehezen megy. Az a baj rettentően anyás. Ellenne az ovida, de folyton azt kérdezgeti mikor jön az anya. Van esetleg valami ötletetek mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Valami amivel megtudtám győzni hogy ne csak azzal foglalkozzon mikor jön az anya. Vagy csak az idő segít? Hogy tudna könnyebben elszakadni tőlem?
2013. febr. 1. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi is most állunk ez előtt.Az idő biztosan segít.Mennyi időt van oviban?Próbáljátok kötni valamihez.Lehet hogy hülyeség,de valahol olvastam ilyet,hogy olyasmit kell kitalálni,mint a kiskatonáknál volt a centi vágás.De ezt szerintem az óvónéniknek kellene megoldani,nekik kötni valamihez.Én is tartok tőle,pedig nekem a 3. gyerek megy oviba.
2013. febr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, idő kell hozzá. Találnia kell egy játszótársat, meg olyan játékokat ami leköti, és máris úgy eltelik az idő az oviban. Most még biztos nincs neki olyan barátja, akivel úgy igazán tud játszani, gondolom a többiek még csak hozzászólogatnak, de majd lesz, ne aggódj. Ezért gondol mindig rád, mert nincs még érdekesebb dolog ami lekösse.

Az én lányom is nagyon anyás, nálunk is ugyanez ment, amíg talált magának barátot, de ez egy lassú folyamat volt, idő kellett hozzá míg igazán otthon érezte magát nélkülem.

2013. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez csak az én lányomnál vált be, de azért leírom.

Kislányon 23 hónaposan kezdte a bölcsit. Előtte 2 héttel elkezdtem neki napközben mondani, hogy fogunk menni bölcsibe, milyen jó lesz, lehet ott sokat játszani (felsoroltam, miket), lesznek ott gyerekek, és a gondozó néni (néven szólítottam). Ezt egy nap 2-3x is elmondtam, ha úgy adódott. Mikor elkezdte a beszokást, nem volt semmi gond. Mielőtt jött volna az ottalvás a 2. héten, hétvégén is elmondtam a "menetrendet": felkelünk, felöltözünk, megyün játszani a bölcsibe, megebédelsz, lefekszel a gyerekekkel aludni. De jó lesz, a gyerekekkel alhatsz....stb. Így az ottalvassál se volt gond. Utána mikor már ott is uzsonnázott ,azt is bevezettem a napi történések felsorolásába.....felébredsz, uzsonnázol, és anya megy érted.

Szóval nekünk így nem volt semmi probléma. De én mindennel ezt csinálom. Ha tudom, hogy dokihoz kell vinni, előtte elmondom, hogy megyünk doktornénihez, aki megvizsgál, mert szereti a gyerekeket, és meggyógyítja őket, mert nem szeretné, hogy betegek legyenek, nagyon ügyes...stb...

Szóval lehet, ha ezt így mondod neki, és tudatosul benne, hogy minek mi a menete, és nincs magára hagyva, mert tudja, hogy mész érte, lehet könnyebben veszi.


Nem tudom ,ezt más szokta-e, vagy próbálta-e, nekünk így bevált.

Remélem segíteni fog amit írtam.

2013. febr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!