Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tesókat közös ovicsoportba,...

Tesókat közös ovicsoportba, vagy sem? Nálatok hogy volt/bevált?

Figyelt kérdés

17 hónap van köztük, a nagyobbik lány, a kisebbik fiú. Elég jól elvannak együtt, de mindkettőnek megvan a saját érdeklődési köre is, itthon sem mindig együtt játszanak, játszótéren vagy egyéb társas helyen meg alig kerülne kegymás szeme elé - kivéve ha valamelyik elnyekkenti magát mert akkor rejtélyes módon azonnal ott terem a másikuk és védelmébe veszi a sérelmet elszenvedett tesót.

Szeretik egymást, és a nagyobb jól tudja irányítani az öccsét minden helyzetben.

A kicsi szívesen járna abba a csoportba, neki az "Az Óvoda", mivel kísérgetjük a tesót ezért már ismeri az óvónőket stb, nem vadidegenként kerülne oda. Viszont nem tudom, mennyire telepedne rá a nővérére, vagy hogy milyen hátulütői lehetnének ha egy csoportba járnának.

A lányom évvesztes, tehát 2 évet lennének együtt.


2013. febr. 2. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nevtanos pszichológus ajánlotta a külön csoportot, hogy legyen külön baráti körük, ne egymással foglalkozzanak még ott is. Elfogadtam a véleményt, bár az ovit a kicsi csak tavasszal kezdi. Itthon is állandóan csak a vita megy meg a visítás, igaz, nekem fiaim vannak. A nagy meg állandóan a kicsit irányítaná, terelgetné ott is, szerintem.
2013. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21 hónap korkül van köztük
2013. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 nagyfiam oviba egycsoportba jártak és nem volt semmi gond eböl.
2013. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyémek között pont 2 év van (fiú-lány), az oviban pedig vegyes csoport volt, ők is együtt jártak 2 éven keresztül.

Semmi gond nem volt, mintha idegenek lettek volna egymásnak, a fiamnak és a lányomnak is meg volt a külön baráti köre.

Sőt, hogy már sulisok, ott sem ”vegyülnek” az udvaron, vagy a kiránduláson (1. és 3. oszt. egyszerre mennek).

2013. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiaim is egy csoportba járnak.

Mivel együtt kezdék az ovit (a nagyobb itthon volt velünk egy évet) így sokkal-de sokkal könnyebb volt a beszoktatás.

Nem volt sírás, de ha az egyik elkenődött akkor a másik mindig vigasztalta!

Nem utolsó sorban az anyukának is könnyebb "összeszedni" őket. Az ünnepségekről, kirándulásokról, szülőikről meg még nem is beszéltem :)

Nem kell két felé menni...

Oké, nem nagy dolog, de ahol több gyerek van ez is nagy segítség szerintem...


Nekünk nincs belőle hátrányunk, sőt!

2013. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

igen, a logisztikázás tényleg könnyebb lenne így, gyümölcsnap, tornanap stb, nem kétfelé kell mindent észben tartani, meg kétfelé szervezni pl szülői értekezletek stb.

másfelől remélhetőleg nem terhére, hanem csak segítségére lennének egymásnak... legalábbis ebben bízom.

Azt hiszem megpróbáljuk, remélem beválik :)

2013. febr. 5. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!