Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most mit csináljak? Másfél...

Most mit csináljak? Másfél éves lányom nem engedi, hogy levágjam a körmét a lábán!

Figyelt kérdés

Mivel szinte megfogni sem engedi a lábujjait, ezért eddig mindig álmában csináltam. Viszont már ilyenkor sem engedi. Csak úgy tudnánk megoldani, hogy az apja lefogja, én meg levágom. Na de ez nem hagyna benne túl mély "sebet"? Lehet, hogy akkor örökre félne a körömvágástól.

Sajnos megbeszélni sem lehet vele, meg ígérni sem tudok neki semmit, mert nem érti még.

Valami más módszer?


2013. febr. 3. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lefogni és levágni.


lányom ugyan így volt a hajmosással, és márpedig hajat mosni kell. 1-2 éves kora között úgy mostunk 2 hetente hajat, hogy férjem lefogta a vízben ö meg vüöltött toporzékolt, vágta magát én meg ahogy tudtam mostam neki. vele sme lehetett beszélni, egyezkedni semmi.

aztán 2 éves elmúlt mikor mondatm neki, hogy most hajmosás. vártam hogy kiugrik a kádból, mint elözö héten, de nem. Mondtam neki hogy ha nem sír akkor nem megy a víz a szemébe. mindent úgy csinált ahogy mondtam neki, és nem sírt. azóta sírás nélkül mosunk hajat.


szóval nem tudsz mást csinálni, mint lefogod és levágod.

2013. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Már pedig le kell fogni ettől nem lesz lelkisebe. Majd megszokja, hogy az nem fáj.
2013. febr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondókázunk,énekelünk közben,Ha elhúzza abbahagyom,ha engedi,folytatom.A kedvence a Tíz kicsit fasírozott.Lehet az Egy,megérett a meggy is,vagy az Ez elment vadászni.Mindegyik kitart legalább az egyik lábon,utána lehet ismételni.Dalok közül is azt,amelyik a kedvence.
2013. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vágd le neki, amikor alszik. Én ugyanígy csinálom a kisfiamnál, pedig Ő már 3 és fél éves. A kezecskéjén oké, de a lábán nem engedi ő sem. Hajmosás általában nekünk is ordítva történik, de megtörténik.
2013. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó vagyok. Úgy értettem, hogy amikor mélyebben alszik, persze akkor is óvatosan vágd le neki, hogy ne vegye észre.
2013. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mély alvásban sem jó. Vagyis talán éjszaka alszik annyira mélyen, de akkor meg hálózsák van rajta, meg villanyt is kéne kapcsolni. Egyébként a kezével nincs gond. Mármint amikor alszik. űegyszerre szoktam vágni. Most a kezénél meg sem moccant, de a lábát már húzta el, meg kezdett sírni. Mindezt úgy, hogy már aludt.
2013. febr. 3. 14:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Off: Tíz kicsi fasírozott? Mi az?
2013. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezén engedi levágni a körmeit, ő tarta az ujjait. A lábán már nehezebb dolgunk van. Álmában sosem hagyta, muszáj volt ébren. Először látványosan én is körmözök kicsit, aztán a tévét bekapcsoljuk mesecsatornára (már kitapasztaltuk, mi köti le igazán), apa ölébe ül, én mellé. Állandóan kérdezem, mit lát a tévében, mit csinál a kedvenc figurája, apa is "szóval" tartja, kommentál, mert az hú, de érdekes. Én meg villámkezű vagyok. Fogni kell a lábát finoman de határozottan, különben ösztönösen elhúzná. Néha még így is előfordul, hogy azt mondja, nem, és elhúzza a lábát, akkor nem erőltetem, másnap újra próba. Van, hogy egyik nap egyik láb, másik nap a másik. Ja, és a múltkor már összegyűjtöttük a kis körmöcskéit, megnéztük, melyik a legnagyobb. Hiába, mindent be kell vetni. :)
2013. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Végül lefogtuk és le lett vágva a körme. Hát az egész utca zengett... Még jó, hogy csak ritkán kell.

Sajnos még nem hatja meg sem a mese, sem a mondóka, de még csak egy kis nasi sem, pedig nagyon szeret enni. Remélem azért eljön majd annak az ideje is, hogy nyugodtan tudjam neki vágni.

Emlékszem régen a szomszéd kislányoknak én vágtam a körmüket, mert az anyjuknak nem engedték, csak nekem :) Lehet a lányomat most meg át kéne vinni hozzájuk...

2013. febr. 4. 08:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is 1,5 - 2 éves korában. Bármit csináltam, üvöltött és nem engedte hogy levágjam a lábujjkörmét. Tényleg csak úgy lehetett, hogy apja lefogta, én pedig levágtam a körmét. Nincs más megoldás, akármilyen drasztikusnak tűnik is, mert a körmöt le kell vágni. Ma már csak nevetünk a dolgon, (Ő is) minden körömvágásnál emlegetjük, hogy "emlékszel?...". Most sem tartozik a kedvencei közé, de nem lett az égvilágon semmi baja, nem hagyott benne maradandó nyomot. Szerintem minden gyerek utálja a lábujjkörömvágást, van aki jobban, van aki kevésbé, túl kell élni...
2013. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!