Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom 2,5 éves elmúlt de nem...

Lányom 2,5 éves elmúlt de nem megy a bilizés - tegyek vmit/várjak még?

Figyelt kérdés

Pedig egy nagyon értelmes, már sok-sok hónapja folyékonyan és tökéletesen beszélő kislány - nem csak szerintem..;)

Elég jól kezelhető is, szófogadó általában - de valahogy ez a bili téma nem jön össze.

Néha reggel már sikerült belepisilni, meg esténként, ha mondom, hogy ne pisiljen lehetőleg a pelusba, akkor általában tényleg száraz is reggelre.

De amikor kérdezem, h nem ülne-e rá a bilire/wc-re? Nem akar. Vagy ha ráül, csak üldögél sokáig, de nem történik semmi. Motiváltuk már mindenhogy, de valahogy nem akar.

Pedig tudja, érti miről van szó. Pl. ha kakilnia kell, mindig elvonul a gyerekszobába, kb "elbújik"...


Nem akarom túl erőltetni se, de mégiscsak lassan 3 éves és menne oviba... Ti mit tennétek?


2013. jan. 31. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Várnék még.

Az én kislányom is 2,5 éves, rá se néz a bilire.

Próbáltuk, nem akarja. Majd nyáron.

Pedig Ő is nagyon okos, értelmes kislány. Egyszerűen pszihésen még nem érett rá.

Viszont üldögélni ne hagyd rajta, ne rögzüljön benne, mert később azt fogja hinni, hogy szék.

2013. jan. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

levenném a pelust pár napra és meglátnám h mi történik

lehet h csak kényelmes a kicsi :-)


nekem most 2 éves a lányom és mivel nyáron aránylag ügyesen bilizet (levettem róla mert nagyon bepállot a pelusba a popsija), levettem a pelust és megpróbáltuk pár nap alatt rájött h hát jobb ha bilire/wc-re ül mind ha tocsog benne :-) 1 hónapja vettem le a pelust róla

ok éjjelre még pelust kap

ja ö nem beszél még rendesen csak pár szót mond

(jó az is benne volt a pakliban h nem volt pénzem pelusra :-)))) és akkor már csak 5 db volt csp-ig :-D


anno a nagylányom éjjelre lett előbb stabilan szobatiszta reggelre mindig szárazz volt a pelus 3 nap után nem kapott éjjelre, pedig nappal akkor még jó párszor becsurgott neki :-)

kb rá 3 hónapra lett nappalra is stabilan az

2013. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk is ez van. most lesz 2,5 éves. nyáron már belepisilt párszor, meg bele is kakilt a bilibe, de jópárszor becsurgott a bugyiba is a pisi. Akkor nagyon kétségbeesett, hogy mi lesz most, hiába mosolyogatam és mondtam hogy nem baj, feltöröljük, átöltözünk, nem számít, más kisgyerek is bepisil, mire megtanulja stb stb stb. aztán jött pár hónap mikor bugyit kért reggel, aztán ha jött a pisi, szólt hogy jön a pisi adjak rá pelust, mert nem akart bilire vagy wcre ülni. persze akkor is becsurgott néhányszor. most nem kell neki bugyi, pelust követel, aztán ha jön a pisi, megkérdezi előtte : anya, van pelu? , aztán ha rábólintok belepisil, hiába kérdezem hogy üljük rá a bilire, vagy wc-re, nem akar. Ha véletlenül ráül, 5-10 másodpercig feszeng rajta, aztán leszáll, hogy készen van, meg hogy nem kényelmes. Pedig van kétféle bili, meg wc szűkítő is, de mégsem akar. pedig szerintem pszichésen megérett rá, de én sem értem miért nem akar.... lehet sokat lett mondva neki, hogy mire megy oviba, addigra már wc be kell pisilni, mert ott nem lehet rajta pelu...lehet ezt vette a szívére? nem tudom....
2013. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk már mindenki forszírozta a családban, hogy milyen dolog az, hogy a kisfiam majdnem 3 évesen sem volt még szobatiszta. Én nem foglalkoztam vele, nem aggodalmaskodtam, nem erőltettem. A 3 éves szülinapja után pár nappal gyakorlatilag egyik napról a másikra magától szobatiszta lett. A délutáni alvásnál sem kell neki pelus, de éjszakára még ráadom. Minden jót!
2013. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!