Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vigyem holnap orvoshoz a...

Vigyem holnap orvoshoz a 3éves kislányomat? Félek ott csak még jobban összeszed valamit!

Figyelt kérdés
Egész nap semmi baja nem volt,most estére lázasodott be 38,4fokot mértünk hónaljban. Már adtam neki 5ml Nurofent. A lázát leszámítva nem nagyon van más baja(egyenlőre),meg egy picit köhög. Nem nyűgös nem levert nem tudom érdemes e orvoshoz menni ha reggel is ilyen lesz?

2013. febr. 4. 00:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Mindenképpen. Még egy kis köhögésre azt mondom, hogy oké, házilag megoldom, de ha láza is van, azzal azért dokihoz vinném.
2013. febr. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a kicsidet, remélem nem lesz semmi baj!

Csak a saját dokink véleményét tudom leírni, ő azt mondja, hogy 3 nap után vigyük csak a gyerkőcöt, addig csillapítsunk stb (ha mást nem látunk rajta persze) mert akkor lehet valami "kis" vírus. Ha harmadnapra is magas láza van, akkor viszont vinni kell.

Esetleg holnap reggel egy telefon a dokinak, kérdezd meg tőle mit tegyél, hogy gondolja vidd-e.

(Ne haragudj, magam ellen beszélek, mert én is ugyanígy el lennék bizonytalanodva :( de ha mást is észreveszel akkor szerintem vidd)

Jobbulást a kicsinek!

2013. febr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%

Kedves második!

Nem téged kritizállak ezzel, de milyen orvos az, aki azt tanácsolja egy anyának, hogyha beteg a gyerek, akkor 3 napig orvosolja ő maga, és ha nem javul, csak aztán menjen el hozzá? Az én orvosomnak eszébe nem jutna ilyet mondania. Az orvosnak az a dolga, hogy megvizsgálja a beteg gyereket, és felírja neki a megfelelő gyógyszert. Arról nem beszélve, hogy én meg se tudnám tenni, hogy 3 napig otthon kezeljem a gyerek lázát. A betegség az betegség. Jobb vele minél hamarabb dokihoz menni, mert ha nem javul, az a szegény gyerek plusz 3 napot ráhúz a betegségre.

2013. febr. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
De most mondja azt valaki hogy nincs igazam...
2013. febr. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
pedig nincs igazad. Ha csak láza van, egyéb tünet nélkül, akkor valószínű hogy csak vírus, amire nincs gyógyszer, csak tüneti kezelés, és feleslegesen tömnéd antibiotikummal.
2013. febr. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
Hát ennyi erővel ne vigyük dokihoz ha köhög, ha folyik az orra, mert ezeket is annyi recept nélküli szarral meg lehet szüntetni, hogy csak na. De akkor mégis milyen problémával forduljunk az orvosunkhoz? Ezek szerint semmivel. Én nem tömöm semmi olyannal a gyereket, amivel nem szükséges, és a gyermekorvosunkban is teljes mértékben megbízom, hogy a legmegfelelőbb gyógyszert írja fel a lányomnak, sosem volt rá panasz. Igazából mindkettőnk véleménye azért más, mert mást láttunk. Mint mondtam, én ilyenről még nem hallottam, hogy egy orvos azt tanácsolja a szülőnek, hogyha beteg a gyerek, akkor max 3 napi otthoni kezelés után vigye el hozzá. Sőt...ha 3 napig otthon kezelném lázasan, és csak aztán vinném dokihoz, szerintem még meg is kérdőjelezné, hogy miért nem vittem hamarabb, ha beteg?
2013. febr. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Hidd el, nem veszekedni szeretnék én sem. És nehogy azt hidd, hogy szülőként ezt könnyű elfogadni, de nem látatlanban megy azért ez nálunk. Az az első hogy felhívjuk, a védőnő szinte mindig a lakópark közelében van, ránéz ő is. (kétszer volt már ilyen eset)

De írtam is, ha semmi más panasz nincs, akkor valószínűleg vírus és semmit nem ad rá az orvos, hiszen vírusra nincs gyógyszer. Ha eszik, alszik, iszik, játszik, nem levert akkor ez van. Nyilván ha észreveszek valamit akkor azért nem tudna elhajtani annyival hogy csillapítsak lázat, meg fájdalmat és pont.

(Jó orvosunk van, a családban is van orvos, sőt védőnő is és amikor én sem hittem el, hogy ne vigyem be, sőt semmit sem kapott csak megnézték a kisfiam akkor sajnos egyet értettek az orvossal, mert ha vírus akkor arra csak tüneti kezelés van csak ami meg nem jó)

Ezért is tanácsoltam azt a kedves kérdezőnek, hogy hívja fel az orvosukat, plusz ő látja ismeri a gyerkőcét. Innen egyébként ilyet nem lehet megítélni. Ha bízik az orvosában, akkor majd ők is dűlőre jutnak, hogy mit tegyenek.

2013. febr. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát igen...telefon minimum.
2013. febr. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Hát az az igazság hogy nem igazán szívlelem a gyerekorvosunkat!:( Szerencsére nem egy beteges fajta a lányom,beteg is kb másfél évesen volt utoljára,így nem is nagyon járunk orvoshoz.:)))

Akkor olyan antibiotikumot írt fel a gyereknek hogy rögtön kipattogott tőle én meg azt hittem himlős lett,és mint egy örült rohantam vissza vele! Akkor már nem a mi orvosunk rendelt,a másik doki mondta hogy az antibiotikumtól van,ne adjak neki többet,és nincs is rá szükség! Egyszerű köhögéscsillapítót írt fel.

Szóval hozzá nem vinném ha nem muszáj! Állandóan ki vannak akadva azon hogy csak ahhoz mehetek akihez tartozok!:(


A láza lefekvés után jött elő,(lehet hogy napközben is volt de nem tűnt fel)így már nem volt olyan aktív a gyerek,de nem fájlaltatta semmiét mikor kérdeztem,szépen alszik.

2013. febr. 4. 01:21
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosunk még annyit mondott, hogy ha íve van a láznak (reggel nem lázas vagy max csak hőemelkedés és a nap folyamán kúszik fel neki) akkor valószínű hogy vírus, ha ciklikus a láz akkor más probléma van.

Ilyen esetben, mint te kérdező, én is tanácstalan lennék, ha eleve ilyen az orvosunk, de szerencsére nekünk tényleg jó a doki, a védőnő is, plusz a családban is 2-3 embert tudok hívni ilyen gondokkal. De "szerencsére" ilyen téren még nem vagyunk túl tapasztaltak, hiszen a közel két év alatt csak kétszer volt lázas a kisfiam.

Ha így állsz az orvosoddal akkor esetleg ha a másikat hívod rendelési időben az járható út felétek? Mert akkor próbáld így, ha benne jobban bízol mint a sajátotokban.

2013. febr. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!