Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves dackorban lévő...

2,5 éves dackorban lévő kislányomat hogy tudnám rávenni, hogy mosson fogat?

Figyelt kérdés

A hisztijével én (még) elvagyok, de ez a fogmosás dolog szörnyű...eddig vagy mosta magának úgy ahogy, vagy nekem hagyta, hogy megmossam neki, de most erre is kiterjesztette a dacot.

Próbáljuk csak úgy lazán is, példát mutatva, hogy

"na jó, én megyek, fogat mosni",

vagy

"jaj, vettem egy új fantasztikus finom fogkrémet, gyere próbáld ki,"

meg

"megmosom a nyuszi/maci/stb. fogát,"

sőt a maci már magának is mossa:-DD, és a bölcsis néni is pont ilyenkor szokott...de semmi nem jön be...

várom az ötleteket..:-))

köszi



2013. febr. 2. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minden gyereknél más válik be, és idővel ami bevált, elavulttá válhat... :))

Szeretnék neked segíteni, de tartok tőle, hogy ez csak az én fiamat hatja meg: "Ha nem mossuk meg a fogadat, akkor sajnos nem ehetsz ezentúl csokit. Csokit csak az ehet, aki fogat mos rendszeresen." Tudom, hogy bugyuta, tudom, hogy negatív motiváció és nagyságrendekkel jobb hosszú távon a pozitív... de már semmi más nem vált be, mert hiába van fogkeféje 8-10 hónapos kora óta (pedig akkor még foga sem nagyon volt), újabban szájzárat kap, ha meglátja. Dacol ebben is, pontosan, ahogy írod!

Nálunk most ez vált be. Ami azért fura, mert nagyon ritkán eszik csokit!

2013. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:-)) Okés, akkor ezt én is kipróbálom :-))

Mondjuk ez tényleg állati zsarolásszagú, de őszintén???

Már engem se izgat, hogy mi a jó hosszú távon, mert ha így haladunk, akkor x hónapon belül úgysem nem lesznek fogai, ...:-DD


köszi a választ!

2013. febr. 2. 22:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy nem kérdezem, hogy mosunk-e fogat, hanem vettünk vagy három fogkrémet és megkérdezem, hogy a rózsaszínnel mosunk vagy a zölddel. Ha ez sem válik be, még bevetem az egérkéset, mert annak a dobozán mossa a kisegér a fogát, na jó akkor kicsit megsikálja. De nálunk is állati problémás a fogmosás. Húgoméknál pl az vált be, hogy elektromos fogkefével játszva mos fogat, szintén két és fél éves mindkét gyerkőc. :) Remélem azért hamar túl leszünk ezen a dacos korszakon is.
2013. febr. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi egy kis pirosat is, fehéret is, zöldet is teszünk a fogkefére. Mint a magyar zászló. Tükörben is nézheti. Ha az öblítés részét nem szereti, akkor szerintem még mindig jobb, hogy olyan fogkrémmel mossátok, mint a Nenedent. Azt nem kell kiköpni. De legalább valamivel mossa.

És nálunk az Anna, Peti, Gergőből sokat segített a Fogmosás rész!

2013. febr. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi.

Fogkrémből, és fogkeféből 3-3 félénk van, mondjuk elektromosat még nem vettem...ezen elgondolkozom.


A könyvötletet köszi, meg is veszem, már úgyis időszerű...eddig Bogyó Babócában utaztunk..:-)

2013. febr. 4. 07:03
 6/11 anonim ***** válasza:

De akkor tegyetek rá minden színből egy kicsit!

Amúgy az Irány az óvoda! című kötetben van benne!

2013. febr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm. :-))
2013. febr. 4. 12:20
 8/11 A kérdező kommentje:

a dupla fogkrémezés ma már 2x bejött....behalok!!! :-)

KÖÖÖSZII!!

2013. febr. 4. 20:45
 9/11 anonim válasza:

Az én lányom 20 hónapos, és bizony már sokszor ellenáll :)

Én azt szoktam mondani neki, hogy "Ha nem mossuk meg, a fogad, akkor kirágják a fognyüvő manók. Bibis is lesz és csúnya leszel." Vagy én is fogat mosok vele, és kérem hogy utánozzon.

2013. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jól bevált,h valamelyik kedvenc plüsse mossa meg a fogát:D például van egy kézbedugós oroszlánunk,mikuláscsomagban volt...bedugom az ujjam,kezembe veszem a fogkefét és az oroszlán megbeszéli vele,h megmossa a fogát,jó nagyra nyissa ki,mint ahogy ő is (mármint az oroszlán), és már megy is a dolog.Van hogy nagyon fáradt,akkor ez sem jön be,akkor viszont van hogy "erőszakkal" megmosom és szépen elmagyarázom neki nyugodt hangon,h ezt azért kell,mert szeretem őt és nem szeretném ha kilyukadna a foga.így hamar megnyugszik.szerencsére ez nagyon ritka.Mióta ezt a plüssdolgot kitaláltam,már nem kell fél órát könyörögnöm...
2013. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!