Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ágytisztaság? Hallgassak a...

Ágytisztaság? Hallgassak a védőnőre?

Figyelt kérdés

Védőnőnk egy "tudatlan, vén valami".A másik körzet védőnője szeret belekotynyeleskedni a hallottakba és így beleszólt a beszélgetésünkbe a tanácsadáson és nem tudom,hogy hallgassak e rá vagy sem.

27 hónapos lesz a lányom, 8 hónapja szobatiszta. Aváshoz egy ideje nem hajlandó felvenni a pelust,megpróbáltunk már mindent, de bepisil.


A védőnő azt tancásolta,hogy ne vigyem be e bilit a gyereknek, hanem a gyereket ébreszem fel éjszaka, és sétáljunk ki együtt a bilire, így tuti pisilni fog.

MErt ha csak felveszem, és kómásan a bilire ültetem, az ugyanolyan,mintha az ágyba pisiltetném???


2013. febr. 6. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lehet,hogy van benne valami.
2013. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem annyiban igaza lehet, hogy az ágytisztaságnak éppen az lenne a lényege, hogy felébredjen az ingerre és tudatosan ne pisiljen, csak a bilibe/vécébe.

Ha álmában alá teszed a bilit, úgy, hogy ő nincs "tudatánál" valóban, ez nem sokban különbözik a pelusba pisiléstől szerintem.

2013. febr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Abban mindenképp igaza lehet, hogy annak nincs értelme, hogy félálomban kómásan pisiltesd, mert ezzel csak azt erősítheted benne, hogy alvás közben kell pisilni. Legalábbis nekünk ezt mondták a neprhológián. Ha már ébreszted, akkor ébreszd fel teljesen, hogy rögzüljön benne, hogy fel kell ébredni és úgy kell kimenni pisilni. Nálunk ez nem vált be, mert nem lehet éjjel felébreszteni a lányomat, tök mindegy mit csinálok vele, olyan mélyen alszik, hogy nem ébred fel.
2013. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

kicsit off, de hova sietteted? nekem 3 éves lesz a lányom, 9 hónapja szobatiszta, de nem ágytiszta. ez is érettség kérdése.


hiába nem akar pelust, csak bugyit, még nem érett rá. ezt a pisiltetéssel nem tudod előre hozni.

2013. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem siettetem, hidd el nekem is kényelmesebb lenne ráadni a pelenkát és aludna reggelig. egyszerűen küzdelem minden este, ha pelenkát kell fevenni.

"anya, én máj nadlány vadok:),nem tell pelus"-jön a szöveg a kisasszonytól:):)

2013. febr. 6. 14:39
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Meg kell beszélni vele, hogy a "nadlánok" nem pisilnek be éjjel, szóval ha lesz 3 nap egymás után száraz pelus, akkor el lehet tenni megint.

Szépen elmagyarázod neki, hogy anya nem tud ennyit mosni, tönkre megy az ágya stb.

Te vagy a főnök, nem? :o)


Amúgy az a véleményem, hogy az éjjeli ébresztgetésnek meg az esti "italmegvonásnak" semmi értelme, hiszen az a cél, hogy ha pisilnie kell, akkor felébredjen, és tudja is tartani addig, amíg wc-re nem ér.


Én az ágy mellé helyezett bilit csak nyaraláskor használtam, vagy idegen helyen, ahol nem találja meg simán a wc-t, de akkor ezt mindig meg is beszéltük.


3 gyerekes anyuka (2 szobatiszta már)

2013. febr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok híve az ébresztgetésnek. Sosem ébresztettem fel a lányomat, nem láttam értelmét, csak a saját éjszakámat rontottam volna el vele. Egyszer csak magától felébredt és szólt hogy pisilni kell. Azóta az ágya mellett van a bili és felkel éjjel ha pisilnie kell. Tudatosan! Ő kérte az ágya mellé, mert fél éjszaka a félhomályban kimászkálni a wc-re. Mindezt 3 és fél évesen, úgyhogy nem korán, de nem is későn, nálatok meg igazán nincs lemaradva semmiről.

Ha nem tudod ráadni a pelenkát, akkor próbáld ráadni akkor amikor már elaludt. Nálunk is volt ilyen korszak pár hét, én akkor is ráadtam valahogy.

2013. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én ébresztettem a lányomat, 28 hónaposan éjjelre is szobatiszta lett. Elaludt este 8 körül, 11-12 között, mielőtt én is ágyba bújtam volna, kimentünk a wc-re pisilni. Kb. 2-3 hétig csináltuk ezt, utána nem volt több baleset, és nem is kellett ébreszteni többet, száraz volt reggelre. Szóval nálunk bevált, de minden gyerek más.
2013. febr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van benne igazság. ! Nem akarok most a szuperdadával jönni, de volt egy rész benne ahol az anyukának ki kellett vinni éjjelente a kisfiút pisilni.

Mi elég későn feküdtünk, de előtte mindig szigorúan pisilés volt. Ha még fetrengett fél órát, akkor is még egyszer elmentünk pisilni. Éjfél -1 körül párszor keltettem, mentünk wc-be pisilni. Igaz tartani kellett el ne dőljön, de mindig tetemes mennyiséget produkált.

Most ott tartunk, hogy ha kell felébred magától és felkelt engem is hogy menjünk pisilni. De egyre kevesebbszer fordul elő. Már egy hete egyszer sem kelt fel éjjel. Három éves.

2013. febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát én biztos nem ébreszteném éjjel!

barátnőm a kislányára álmában adja rá a pelust.Szerintem egy próbát megér.

2013. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!