Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság-ágytisztaság,...

Szobatisztaság-ágytisztaság, hogyan? Délutáni alváskor pelenkában hajlandó csak lefeküdni a lányom. Pelenkás kistesója van.

Figyelt kérdés

Lányom 3 éves lesz februárban. Nappal teljesen szobatiszta. Korábban délutánonként nem kellett neki a pelenka, de mostanában kizárólag abban tudom lefektetni.

Szerintem azért, mert tetszenek neki a huga pelenkái (aki 1 éves múlt)... És ha már pelenkában alszik, akkor utána, ha felébred és játszik, akkor már abba is pisil/kakil.


Hogyan szoktassam le erről? Tudom, hogy nem szabad erőltetni, de azt sem akarom, hogy 4 évesen is csak pelenkában aludjon...

Még nem ovis. (Nem vették fel, mert gyeden vagyok a hugival)


Előre is köszönöm a válaszokat és tanácsokat.



2012. okt. 17. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:

sehogy :)

nem arról van szó, hogy nem érett meg rá, hanem a testvérféltékenység miatt, neki a nap ezen szakaszában kisbabának kell lennie :)

ha neki ez ad egy kis boldogságot akkor hagyd rá, egyébként is bőven ráértek, még csak 2,5 éves!

majd jelzi ha már nem kéri, hidd el, nem fog 10 évesen is pelusban aludni.

legkésőbb tavasszal gondolom a kicsinek is leveszed majd párszor a pelusát, majd ha mást nem akkor a nagy is el fogja hagyni.

2012. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pont így gondoltam én is.... De kicsit rossz, hogy ami működött, elrpmlott... Meg ráadásul mivel önálló, ezért kakilás után egyedül viszi a wc-be a pelust, beleborítja a kakit a wc-be, ami néha melléesik, ilyenkor papírral megpróbálja felszedni (tőlem így látja), ami persze kissé szétkeni a földön... Mire én odajutok, csal a szag és maszat van... :(


Köszi!

2012. okt. 17. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Huncutkodni kell egy kicsit!

Szép bugyit venni,amit esetleg Ő választhat ki,majd a testvérféltékenységet kiküszöbölni: Nézd,Te milyen nagy lány vagy már!! Milyen szép bugyid van,ilyen a Huginak nincs!! Picit emelni az egóján! Mondani,hogy Ő már ilyen-olyan ügyes,ezt a Hugica még nem tudja!! :-)

Ezzel nem erőlteted,csak ösztönzöd! :-)


Üdv: 3lányos,24hkm

2012. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ő választotta a bugyikat...

És huncutkodok én már annyit, amennyit nem szégyellek, de semmit sem ér...

Ma elfelejtette, hogy pelust szokott felvenni, csak akkor jutott eszébe, amikor már az ágy mellett oltunk... De mehettünk vissza pelenkázni, mert úgy sírt, mintha tüzes bugyit adtam volna rá.

ma amúgy is jóóó hisztis napja van. Mindkettőnek :S

2012. okt. 18. 15:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2012. okt. 18. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!