Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen lázcsillapítót ajánlaná...

Milyen lázcsillapítót ajánlanátok 5 éves kislánynak a nurofen szirup mellé?

Figyelt kérdés
A Panadol sajnos nem vált be, a kúpot azonnal kivécézi...ajánlanátok valamit?
2013. febr. 8. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Hűtőfürdő.
2013. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Nekem azt mondták a gyógyszertárban, hogy a nurofent az algoflex baby-vel lehet "együtt" szedni. (felezve az időt)


Amúgy hűtőfürdő.

2013. febr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igen, a hűtőfürdőt alkalmazzuk mi is, csak szeretnék a nurofen mellé egy másik lázcsillapítót is.
2013. febr. 8. 09:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Oh szerintem ez már túl sok.


Mit ír a használati utasítás? Ezek minegyike lázat és fájdalmat is csillapít, ha kettöt adsz be egyszerre ezek már túl adagolás. elolvastad a használtikat?


mindenképpen kérd ki orvos tanácsát, mert nem igazán jó még felnöttnél sem hogy ugyan olyan jellegü gyógyszereket egyszerre szedi az ember. ez nem játék.

2013. febr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem egyszerre adom, hanem 6 óránként, csak felváltva, egyszer nurofen, majd utána panadol szirup....csak a panadol nagyon lassan hat, és alig bír ki 4 órát, ekkor jön a borogatás, vagy a hűtőfürdő. A panadolt szeretném kiváltani mással...
2013. febr. 8. 09:39
 6/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

na már így értem. de ha egy gyógyszer nem jött be akkor add azt neki amelyik bejött. nem értem miért kellene felváltva adni ha egy másik fajta bejött.

2013. febr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

kedves előző, azért mert nem terheli meg a szervezetet annyira ha másfajta hatóanyagút adnak felváltva, illetve azért mert ha az egyik fajta nem viszi le kellően a makacs lázat két óra múlva lehet másfajta hatóanyagút adni neki. ez nem túladagolás. az lenne a túladagolás, ha ugyanabból a hatóanyagúból adná.

nekünk egyébként a Cataflam jött be legjobban lázcsillapításra. ezt az orvos írta fel receptre. a ben-u-ron nevezetűnek ugyanaz a hatóanyaga mint a panadolnak, szóval az nem biztos hogy bejönne. Algoflex babyt nem próbáltunk még, de ha más a hatóanyaga lehet párosítani.

2013. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget!

Veszek akkor Algoflex szirupot, és megpróbáljuk, de ha legközelebb megyünk a doktornőhöz, akkor megkérem, hogy írjon fel cataflam szirupot,legyen abból is itthon.

Még egyszer nagyon köszönöm!

2013. febr. 8. 13:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia

már az előzöekben írtam egy választ a cataflam cseppekről. most voltam gyógyszertárban, és rákérdeztem az algoflex babyre, mert én is szerettem volna venni. de nekünk azt mondta a gyógyszerész hogy ugyanaz az a hatóanyaga mint a nurofen-nek, iburprofen. Tehát akkor az ugyanaz mintha a nurofent adnád neki.... nézd meg te is rajta ha vettél, mert akkor az algoflex és nurofen között ki kell várni a 4 v, 6 órát, nem adhatod neki két óránként ha makacs a láz!

2013. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Igen,voltam azóta én is, és nem ajánlották ezt a párosítást, így megvettem a panadolt a nurofen mellé.

Ha legközelebb lázas lesz valamelyik lányom,akkor megkérdem a doktornőt a cataflammal kapcsolatban.

2013. febr. 20. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!