Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon miért kakil így az 4...

Vajon miért kakil így az 4 éves lányom? Betegség lenne?

Figyelt kérdés

Mostanában azt vettem észre, hogy nem egyben kakil, hanem minden pisilésnél kierőlködik egy-két bogyót, de előtte nem jelzi, hogy kakilnia kéne és ennél többet nem is tud egyszerre. De ami jön nem kemény, nem szorulásos, mert rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű dolgot eszik édességet pedig alig, nem édesszájú.

2 hete elkapott egy felső légúti fertőzést, előbb kis orrfolyás, aztán sárga váladékot köhögött fel majd jött az orrából is. Ekkor vettem észre, hogy nagyon sokat és büdöset pukizik, először emésztési gondra vagy allergiára gyanakodtam, de nem adtam neki mást, mint eddig, szerintem a sok lenyelt gennyes takonytól volt, ami megemésztődött benne, így nem is foglalkoztam vele.

Most kap augmentint és mellé adom neki a normaflore-t, de a kakilás azóta is ugyanolyan.

Vajon ez a nátha miatt van vagy normális néha ilyen időszak? Vigyem ezzel dokihoz?


2013. febr. 11. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is négy éves lányom van, és ő is így kakil, csak lassan mostmár egy éve. Pedig eszik sok rostosat, (itatok is vele sok szüretlen gyümölcslét), sok gyümölcsöt és pudingokat eszik. A főzelék nem kedvenc, de pár kanállal azért eszik belőle. Egy éve így "bogyózik" mégis... Én sem tudom, miért van ez, de nincs vele gondja. :)
2013. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Folyadékot mennyit iszik? Nem lehet, hogy kevés és azért gudlicskázik?
2013. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(első vagyok) nálunk a folyadék nem megy nagy számban sajnos, de azért arra ügyelek, hogy a napi egy liter meglegyen neki, de sokszor úgy kell rászólni, h igyon... (ebbe már beleszámoltam a reggeli esti kakaót, és a déli leves mennyiségét is).
2013. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos rossz ivó, alig tudok folyadékot belediktálni. Ami édes az nem kell neki, a vizet is hiába kínálom. Próbálok sok levest főzni, lédús gyümivel etetni, szószókat, mártásokat csinálni, ami picit hígabb, azt még megeszi.

És a rengeteg, büdös puki lehet valóban a lenyelt takonytól? Fújattam az orrát, de amíg el nem kezdte felköhögni szerintem mind lenyelte. Remélem nem ételallergia. Az utóbbi pár napban amúgy javult a dolog.

2013. febr. 11. 15:43
 5/7 anonim ***** válasza:
(megint első vagyok). Nálunk is büdösebb a "puki" mikor átesik egy mondjuk 2 hetes náthán, influenzán. De sztem attól is függ, mit esznek az ovodában, mert ott sokszor olyanokat is kapnak, amiket én nem nagyon főzök itthon.. :)
2013. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, itt is vannak fura dolgok az oviban. Mondjuk az utóbbi 2 hétben pont nem volt, beindult egy járvány és inkább nem vittem, én a picivel amúgyis itthon vagyok. Szóval nem óvodai kaja okozza, hanem akkor a nátha, legalább ebben megnyugtattál, köszi szépen.

Akkor még próbálok több folyadékot belecsempészni valahogy, hátha attól javul a dolog, bár gondolom az antibiotikum most amúgyis bekavar a bélrendszerébe.

2013. febr. 11. 15:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, amúgy én is arra várok, hogy jó idő legyen, még több idénygyümölcs... :) és elmúljon végre a nátha, nálunk október óta kisebb-nagyobb megszakításokkal van sajnos, de állandóan. És a több folyadék. De igen amúgy a visszanyelt slejm is okoz a gyomorban kisebb felfordulást, úgyhogy el fog múlni! :)
2013. febr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!