Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megtehetem, hogy nem engedem...

Megtehetem, hogy nem engedem fogamzásgátlót szedni a leendő lányom?

Figyelt kérdés
A család nőtagjainak elég rossz tapasztalata van a fogamzásgátló tablettával kapcsolatban, beleértve engem is. Mi éppen harcolunk azért, hogy lehessen gyermekünk, mert a 4 évig tartó fogamzásgátló szedés teljesen szétzilálta az addig percre pontos ciklusomat. Elgondolkoztam rajta, hogyha nálam ezt okozta (ahogy tette ezt az édesanyámnál és a nagymamámnál is), akkor megtehetem-e, hogyha lesz egy lányunk, neki nem engedem szedni? Vagy ez önzőség? Nem szeretném, hogy neki is át kelljen ezt élnie :(

2012. nov. 14. 15:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Jól előreszaladtál! :) Lehet, hogy fiad lesz és nem is kell ezzel a gonddal foglalkoznod.
2012. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van :) De az ember kínjában sok mindenen gondolkozik...
2012. nov. 14. 15:41
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem is akarja majd szedni. Mivel a te gyereked lesz, te a saját tapasztalataidat adod majd át neki. Egyébként meg kár ilyeneken agyalni, ha esetleg lányod lesz, még mire odakerül hogy védekeznie kelljen, sokat fog fejlődni az orvostudomány.
2012. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Hát figyelj.. Ezt elmondhatod majd neki, és majd dönt ahogy jónak látja, vagy ha nem engeded neki úgyis megoldja valahogy ha annyira akarja.

De a tiniknek már most is hormonmenteset adnak(nekem is az van) és az nem bántja a hormonháztartást. De ha még terhes sem vagy, ráérsz még vagy 15 évet gondolkodni :)

2012. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Hormonmentes fogamzásgátló tabletta?? Az milyen?
2012. nov. 14. 15:43
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Addig még sokat fejlődik az orvostudomány :-)


Én úgy vagyok vele, hogy inkább szedje, minthogy egy 15-17 éves fiúra bízza és terhes legyen. De alapvetően az ő döntése.

2012. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

egészen biztosan megteheted, de sztem nem olyan borzasztó az a gyógyszer,ha jól választják meg és ellenőrzött körülmények között szedi az ember lánya. sajnos én is olyan gyógyszert szedtem több,mint 4 évig,amit 6 hónapnál tovább nem lehetett volna, és később az is kiderült,hogy nem is fogamzásgátló volt,hanem egy erős hormongyógyszer fogamzásgátló hatással... szerencsére nincs következménye (holnap 21 hetes kismama vagyok).

viszont jól kell orvost választani! nem kell sajnálni a pénzt egy magándokira! egy JÓ magándokira! én eddig sztk rendelésekre jártam, és egyik orvos sem kérdezte meg mióta szedem a bogyót, senki nem világosított fel mit szedek. csak bementem,kértem,adták. én meg mit sem tudva szedtem.

ha lányod lenne esetleg, add meg neki a választás lehetőségét. világosítsd fel mindenről. mondd el neki a saját rossz tapasztalatodat is. majd ő dönt. mert ha már elég érett a szexhez,akkor elég érett kell legyen ahhoz is,hogy maga döntse el hogyan védekezik a nemkívánatos terhességtől!

2012. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Én lehet, hogy ott követtem el a hibát, hogy nem magánorvoshoz mentem... 4 évig szedtem úgy a tablettát, hogy pecsételtem, és váladékozott a mellem (és ezt mindig megemlítettem a dokinak, 3 havonta minimum mentem), de mindig azt mondták, hogy normális... Hát a francokat volt az...
2012. nov. 14. 16:31
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam, pedig gyógyszert sem szedtem, csak látom a tapasztalatokat, amik sokszor baromira nem pozitívak.

Nőgyógyász szeretnék lenni, és egyszer elgondolkodtam azon, hogy vajon hagynám-e a lányomnak vagy sem. Arra jutottam, hogy leülnék vele, elmondanám a hátrányait és az előnyeit is, megpróbálnám az óvszer felé terelni, de végül rá bíznám a dolgot.

Ugyanis azt sem szeretném, hogy 16 évesen hazaállítson azzal, hogy abortuszra akar menni, mert terhes. De őszintén remélem, hogy lesz annyi esze a lányomnak, mint nekem, hogy védekezés nélkül nem szexel, akármennyire is rinyál a pasi.


"De a tiniknek már most is hormonmenteset adnak(nekem is az van) és az nem bántja a hormonháztartást."

Ilyen nincs. Bocs, hogy ezt mondom, de téged nagyon átvágtak.

Maximum alacsony hormontartalmú, de hormonmentes biztosan nem, mert akkor nem is hatna...


A kivizsgálásról meg:

A doki annyit tud megnézni, hogy normális-e a májfunkciód. Alaposan ki tud kérdezni, hogy milyen a ciklusod, volt-e trombózis a családban, van-e vmi betegséged, ami miatt nem ajánlott.

De azt, hogy neked milyen gyógyszer lesz jó, vagy éppen melyiktől milyen bajod lesz, azt SEMMILYEN vizsgálattal nem lehet kideríteni!!!


Az viszont gáz, hogy pecsételés meg mellváladékozás után nem mondja azt a doki, hogy ne kísérletezz többet a tablettával, hanem hagyd abba.


De még egyszer mondom, a tablettaszedés lutri. Akármennyire vizsgálnak ki, mindig benne lesz a pakliban az, hogy neked nem lesz jó.

2012. nov. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
Igen megteheted,amíg nem lesz 18 éves.De én inkább megbeszélném vele,hogy miért nem jó és hátrányos,ha értelmes megérti,emellett szerintem 15-16 évesen ne szexeljen,szóval írta itt valaki,hogy jobb,mintha terhes lesz ilyen fiatalon van megoldás,úgy kell nevelni,hogy gyerekként ne szexeljen.Amúgy az óvszer a legbiztonságosabb.Nekem az az elképzelése(bár még csak egy 1,5 éves kisfiam van egyelőre) hogy fiamnak 16 éves korától amint megtudom,hogy van barátnője,és mivel jó kapcsolatot szeretnék vele, bizalmat,valószínűleg elmondja nekem vagy az apjának,minden héten óvszert fogok neki adni.Lányomnak is 16 éves korától,de azért remélem akkor még nem akar szexelni.Olyan 11-12 évesen felvilágosítom őket mindenről,elmondok minden kockázatot,védekezést stb,és úgy nevelem őket,hogy normális értékrendűek legyenek legyen tartásuk,önbecsülésük.A fogamzásgátló tablettát én sem támogatom,inkább veszek nekik én óvszert de ne mérgezzék a hormonrendszerüket.
2012. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!