Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek, ha meghallj...

Mi a véleményetek, ha meghalljátok, hogy 7 éves lány minden hétvégén úszóversenyre jár, nagyon jó eredményeket ér el?

Figyelt kérdés
Még nem írom le miért kérdezem, először csík így kérnék válaszokat.
2013. febr. 11. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok neki, mivel nem ismerem.


De nem szeretném, ha az én gyerekeim is állandóan versenyekre járnának. Sportolni oké, de versenyezni nem.

2013. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

az, hogy olimpikon lesz belőle

ha ő is élvezi, és nem kényszerítik a szülei, akkor teljesen rendben van

2013. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy csak akkor "éri meg", ha valóban nagyon jók az eredményei. Azaz a befektetett idő és energia jó eséllyel megtérül később. Nekem ez magas szintet - magam is versenyszerűen sportoltam - nemzetközileg is jó eredményt jelent.
2013. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Gratula neki és csak így tovább, ha van kedve hozzá!


Én sem szeretném, ha a lányom versenyszerűen sportolna, több szempontból sem, de ha nagyon ragaszkodna hozzá nyilván nem állnék az útjába, de amíg kicsi a feltételeket én diktálnám.

2013. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzi ez az élete,akkor hajrá,én mindenképpen támogatnám.És ez egy nemes dolog.
2013. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát így ennyi infó alapján nem lenne véleményem. Tudnom kéne, szeret-e járni a kislány, vagy inkább a szülők élik ki így a saját beteljesületlen vágyaikat, nem viseli-e meg az egészségét, tanulmányi eredményeit, van-e ideje barátokkal lenni, JÁTSZANI. Az szinte lényegtelen a vélemnyem szempontjából, hogy milyen eredményeket ér el, nekem nem ez a lényeg.
2013. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
Ha ez az ő mániája, akkor szerintem egy tök jó dolog. Ha viszont a szülei erőltetik vagy bármiféle egyéb kényszerből csinálja, akkor gáz.
2013. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A történet amiért kérdezem: kislányom kezdetektől nagyon visszahúzódó volt. Nem igazán foglalkozott senkivel, csak magában elvolt. Az oviban ez nagyobb problémaként merült fel, hisz leegyszerűsítve bevonult egy sarokba reggel és délután onnan kijött. Így tudom a legpontosabban leírni. Az óvónők és a nevelési tanácsadó javaslatára, miszerint keressünk neki egy sportot, hátha kicsit kinyílik azáltal-elkezdtünk úszni tanulni. Itt láttam, ez az , megtaláltuk, megtalálta önmagát. Itt virult, jó barátságba lett az úszásoktatóval, öröm volt eljárni. egyre jobban ügyesedett. 6 évesen fel is került iskolába, mert az óvónők is úgy látták érett rá. Persze visszahúzódó maradt, viszont a teljesítménye egyre jobb lett. Most az iskolában kitűnően teljesít. Persze kijelentettem az úszás nem mehet a tanulás rovására. Majd jött a mai nap:

Szülői értekezleten nagyvonalakban értékelték a gyerekeket. Lánykámra annyit mondtak, hogy nehezen teremt kapcsolatot, visszahúzódó, ellenben nagyon jó tanuló, nagyon szorgalmas és jól teljesít. Szülői után a folyosón beszélgettünk, szóba jöttek a gyerekek. Az egyik szülő kerek perec megmondta, robotot nevelek a gyerekemből. Ő tudta a kapcsolat teremtési gondjait ezt fel is vázolta. mivel én hajtom, teljesítenie kell az sportban, teljesítenie kell a tanulásban és emberileg egy nulla lesz. Ezt így kerek perec megmondta. Én azóta teljesen magam alatt vagyok. Persze megfordult a fejemben, hogy igaza van. De mégsem! Nem hajtom! Ő szeretne úszni, ő nyeri az érmeket, én egy utolsó eredményért is korbepuszilnám. Abban igaza van, a tanulásban teljesítenie kell, ha úszni akar. De ez olyan nagy kérés?

Az ő érdekében kezdtük, az ő érdekében csináljuk immár 3 éve. Ami valljuk be nem könnyű, munka után minden menni, majd a hétvége sem szabad és anyagilag sem a legegyszerűbb. Most pedig megkaptam, hogy ez mind a rovására megy-röviden.

2013. febr. 11. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:
A te gyereked ha úgy látod jót tesz neki,akkor csinálja.Engem abszolút nem érdekelne mások véleménye.Gondolom a gyerek ezt élvezi,imádja csinálni,mint az enyém a rajzolást.Az enyém rajzversenyeket nyer,de természetesen a tanulás után ez a 2. helyen van,nem rajzolhat tanulás helyett.Nincs ebben semmi különös.A lányod visszahúzódó tipus,ezen nem tudsz változtatni akkora léptékben,ezt el kell fogadni,ő ilyen.Én is ilyen voltam,aztán a korral ez sokat változott.Szerintem örülj hogy megtaláltátok azt az elfoglaltságot amihez tehetsége is van és szereti.Nagyon sokan nem teszik meg ezt a gyermekükért,vagy anyagi okokból,vagy mert nem érdekli őket a saját gyerekük.Én eldöntöttem hogy támogatom a gyerekeimet bármit választanak majd.A nagylányom pl. régebben táncolt.Rettenetes botlába van szegénykémnek,másfél év után semmi javulás,csak a pénz ment bele.Senki nem mondta meg neki hogy nem tud táncolni.Én az anyja úgy éreztem lépnem kell,elmondtam neki,és szinte fellélegzett,azonnal abbahagyta.De van máshoz tehetsége,amit szeret csinálni,abban támogatjuk.Ennek anyagi és egyéb vonzata is van,mert már majdnem felnőtt,tehát a jövője függhet tőle.Mi is kaptunk negatív kritikát(bár nem kértük)hogy majd ebből nem lehet megélni,elfecsérelt idő.De én hiszek abban hogy megvan az ő útja,a tehetség utat tör.A kisebb lányom nekem is 7 éves,elsős,és imád úszni,bár belőle nem lesz úszó.De ha az akarna lenni én támogatnám,hallgatnék másodszor is a szívemre.Gratula a lánykádnak!
2013. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

En hegedultem. Mindenki csufolt erte, mert olyan altalanos iskolaba jartam, ahol senki mas nem jatszott hangszeren. Kilogtam a sorbol es ezt masok szulei is szova tettek engem megszegyenitve - en igy ereztem. A legnagyobb tevedesem az volt, mikor 7 ev utan hagytam veszni az addig befektetett munkamat!

Kislanyod ott erzi otthon magat. Az a tetves bunko "szulo" meg csak irigy. Irigy a kislanyod teljesitmenyere! Ne hagyd elveszni ot! Hadd viruljon! Ne beszelj rola senkinek csak ha kerdeznek es akkoris csak minimalisan!

Az en tanctanarom kislanya a multheten a Carnegie Hall-ban jatszott. 6 eves, 3 nyelven beszel, zongorazik, hegedul es tancol. Versenyen indult. O volt a legfiatalabb es az egyetlen aki hegeduvel indult ( mint tudjuk a hegedu a legnehezebb hangszer ) masodik lett!!!!! O merges volt de mi tudjuk, mekkora teljesitmeny ez. A kicsi lany szepen lassan de foleg csendben kuszik felfele. Aki ismeri biztatja, neki a legtermeszetesebb amit tud. Nem tudja, hogy mekkora dolog ez!

Nagyon jomodu emberektol tanultam: ne beszelj rola csak ha kerdeznek akkor se mondd el a lenyeget es csak elvezd!!!!

Legyen a vilag legtermesztesebb dolga, hogy a kislanyod uszik es eredmenyes. Ne foglalkozz masokkal. Soha ne hagyd, hogy lehuzzanak a sajat posvanyukba!

2013. febr. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!