Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autós ülés vásárlása előtt...

Autós ülés vásárlása előtt állunk. Tapasztalatokat várnék, hogy melyik a jobb? 9-36 kg-os, vagy a 15-36 kg-os? Jó, ha emelhető a fejtámlája? Mit kell még néznem vásárláskor?

Figyelt kérdés
6 és 3,5 éves gyerekeknek kellene.
2013. febr. 12. 10:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Szia! Nektek már nem érdemes 9-36 kg-t nézni, ahogy a gyermekek korát nézem :-) Egyébként is jobb a 15-36-os kategória biztonsági okok miatt. Jó, ha a fejtámla emelhető, mert ahogy nő a gyerkőc, úgy állíthatod magasabbra a támláját is, illetve célszerű belepróbálni a gyermeket, mert ott sok minden eldől. Pl. kényelmes-e neki, belefér-e akár kabátban is, stb... Mi decemberben vettünk a 3 éves kisfiamnak egy Besafe Izi Up X3 Isofixes ülést (15-36 kg). Minden jót!
2013. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
15-36 kg-os gyerekülés a jó. Gondolom, a 3,5 éves is van már kb. 15 kg és 98 cm vagy az feletti. Ha magasabb 98 cm-nél, akkor megfelelő neki a 15-36 kg-os. Az én fiam most lesz 3 éves áprilisban tervezek neki egy 15-36 kg-os gyerekülést venni.
2013. febr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Szerintetek ezek milyenek?

[link]

[link]

2013. febr. 12. 11:08
 4/34 Golan Trevize ***** válasza:
80%

A Graco ülés egy sz.r. Nem tudok rá jobb kifejezést mondani.

Konkrétan teljesen megbukott a törésteszten.

A másikról semmi érdemi információt nem találni, azt is nagyon gyorsan elfelejteném.


Írd meg, hogy mennyit szánsz rá, és van-e Isofix az autóban, és segítek találni egy normális, biztonságos ülést.

2013. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
80%

A Garco megbukott a ADAC teszten 2011-ben és 2012-ben is, akkor sem kéne, ha hozzám vágnák.

A másodikról is kb ez a véleményem, semmi oldal és csípővédelem.


Én mindkét gyereknek 15-36-os ülést vennék, persze ha a kicsi is elég magas és a súlya is megfelelő hozzá, és mindenképpen valami normális minőségűt.

A Nania ülésekből is van már olyan ebben a kategóriában, ami átment a teszten, és nem drágák. Inkább az, mint az általad belinkeltek.

2013. febr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet, hogy nem leszek népszerű, de én egyiket sem venném meg...a használt de újszerűt meg aztán pláne nem :(

Ennyit tudtok rászánni, nem lehet kicsit több?


Én csak törésteszttel rendelkező ülést vennék...és vettem is...

2013. febr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
A használt ülésekkel az a baj, hogy nem tudod, volt-e akár egy kis koccanás is az autóval, mert akkor már nem jó az ülés. Üdv, 1. voltam.
2013. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
23%
Nekünk az első graco van amit belinkeltél,megvagyunk vele elégedve,a 2,5 éves fiamnak is kényelmes,pedig ő nagy darab.(104cm,23 kg) Nekünk nem telt drágábbra,de rosszat nekünk nem mondtak erről,szeretjük!
2013. febr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező!

Itt főleg pénzes anyukákkal találkozhatsz, akik az olyan kategóriás gyerekülést mint a Graco lenézik, mert náluk a gyerekülés 30 ezer forint felett kezdődik.

Mindannyiunknak fontos a biztonság, de szerintem elég kevesen vagyunk, akiknek isofixes autójuk van. Persze akinek van és megengedheti magának, az vegye meg. Én is megvenném, ha megtehetném.

A Graco ülést néztem ki én is a fiamnak, ami most péntekig, vagyis még csütörtöki nap akciós az Auchanban, vagyis 13 ezer forintért meg lehet venni, szerintem biztonságot nyújt ez is, ami meg egyáltalán nem biztonságos, azokat forgalomba se engedik, nem véletlen van minden terméknek minőségellenőrzése.

Amúgy meg volt olyan autóbaleset ismerősöméknél, amiben a gyerek 50 ezres gyerekülésben ült és Isten nyugosztalja meghalt.

Pár hónapja meg volt Híradóban, hogy Suzukiban a gyereket az ócska gyerekülés védte meg, karcolás nélkül megúszta.

Szóval, nem kell leszólni az olcsó dolgokat, mindegyik gyártó, a saját maga autósülését nevezi a legjobbnak.

Én még olyan listával sehol nem találkoztam, ahol az összes gyerekülésmárka tesztjét megtaláltam volna és pontos összehasonlítást tudtam volna végezni.

2013. febr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
51%
2013. febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!