Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a jobb autós ülés és...

Melyik a jobb autós ülés és miért? A 9-25 vagy 9-36? 6 éves gyereknek kellene.

Figyelt kérdés
Ha lehet, már nem szeretnék még egy ülést venni pár év múlva, csak a magasítót.
2013. febr. 11. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
6 évesnek már veheted a 9-36-osat. Az én lányom májusban lesz majd 3,5 éves. Neki most 9-25-ös ülése van, de én már nézegetem neki a 36kg-os ülést, tavasszal lecseréljük neki. Én úgy látom, hogy már bőven jó lenne neki a 9-36-os ülés, pedig még csak 15,5kg.
2013. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6 évesnek 15-36 kg-os gyerekülést vennék, amit ülésmagasítóvá is lehet alakítani. Barátnőm kislánya 8 éves, de tavaly is már csak ülésmagasítót használt neki.
2013. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 15-36-ost azért nem akarok venni, mert van egy 3,5 évesem is és szeretném őt is beleültetni, ha véletlenül nincs bent az ő ülése az autóban. Szóval mindketten tudják használni.
2013. febr. 11. 12:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Általában 135-150 cm között szoktak már csak ülésmagasítót használni. Mivel őt már az autó biztonsági övével kell bekötni, elég a 15-36 kg-os ülés. Már csak azért is ezt venném, mert 10 ezer forinttal olcsóbb mint a 9-36 kg-os általában.
2013. febr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor 9-36 kg-os gyerekülést vegyél, az tuti jó mind a kettőnek, ráadásul végig lehet használni, 150 cm-ig. Bár, ha egyszerre viszed a 2 gyereket valahova, akkor kettő ülés kell, de ha a nagyfiad eléri a 135 cm-t, akkor most is használhatsz nála ülésmagasítót.
2013. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

15-36-os jó a 3,5 évesnek. enyém 3 éves, 17 kiló, 106cm és nyáron már az autó saját öve lesz mert kinőtte az ülés övét, csak még húzzuk.

szóval mindkettőnek bőven jó ez a kategória ha nem annyira alacsony, vékony a 3,5 évesed :)


6 évesesnek meg tényleg nem kell olyan ülés aminek van öve, gondolom már bőven van 105cm, tehát nem is igen tudnád bekötni :)

2013. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Biztos én vagyok fusztrált, de olyan érzésem van, hogy ha az autós ülés övével van bektve, az biztonságosabb mint a kocsi saját öve.

Igazából magas mind a kettő, csak súlyra kicsik. A nagy most 18-19 kg, a kicsi pedig 15.

2013. febr. 11. 12:28
 8/9 Golan Trevize ***** válasza:

"Biztos én vagyok fusztrált, de olyan érzésem van, hogy ha az autós ülés övével van bektve, az biztonságosabb mint a kocsi saját öve."


Ez így nem feltétlenül igaz. Nem csak a rögzítés módját, hanem az egész ülést biztonságosságát, egyben kell vizsgálni.

Amúgy nagy általánosságban a legbiztonságosabb kombináció, ha az ülés Isofix-szel van rögzítve, a gyereket meg az autó öve tartja.

2013. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de egy 6 éves gyereket ne az ülés övével kapcsold már be légyszíves, nagyon kényelmetlen lehet neki, akkor is, ha csak 19 kg. De ha ilyen vékonyka lehet nem, de akkor is. Nem biztonságosabb, mint az autó biztonsági öve. Na mindegy te érzed. Egy 15-36 kg-os ülés és mindig bent kell hagyni mind a 2 ülést az autóban. Vagy amelyiket nem használod kitenni. Amúgy pénzkidobás lenne a 9-36 kg-os gyerekülés, főleg a 9-25 kg-os.
2013. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!