Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomnak (4 éves) folyton...

Kislányomnak (4 éves) folyton kiújuló aftája van. Lehetséges, hogy a macskától?

Figyelt kérdés
Fél éve van cicánk, kislányomnak pedig hónapok óta aftája, azelőtt ez nem jelentkezett, kenem neki ecsetelőkkel,vitamint szed,antibiotikumot is kapott már,de mégis mindig visszajön...gyanakszom,hogy talán a macskától lehet!? Nem szeretnénk a cicától megválni,mert a kislányom nagyon szereti, de ha lehet,hogy ő okozza,nincs más választás...
2013. febr. 13. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Afta nagyon könnyen kialakul, ha a kisgyerek bármi olyanhoz nyúl és ez lehet macska, kutya, föld, bármilyen tárgy, amin bármilyen kórokozó van és ezután nem mossa meg alaposan a kezét, hanem úgy nyúl a szájához, szájába.

És ha gyenge az immunrendszere, akkor meg még könnyebben elkaphatja.

Én azt gondolom, amíg nem biztos, hogy a macska okozza, addig maradhat a macska, de nagyon figyelj oda mindig az alapos kézmosásra a lányodnál és adj neki immunerősítőt vagy egyen sok zöldséget, gyümölcsöt.

De ha így is marad a probléma, lehet hogy nem kéne nagyon cicázni.

2013. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Idén kezdett oviba járni,kisebb náthával megúszta eddig mindig,bár ezekkel is sokat hiányzott oviból, c vitamint szed most a télen folyamatosan, viszont ez az afta nem múlik... kenem neki propoliszos,alkoholos ecsetelővel, elmúlik,de visszatér. A Tantum Verde nem segít.

Sajnos nálunk a macska a lakásban van,udvarunk,kertünk nincsen,kivédhetetlen,hogy érintkezzenek, viszont aludni nem alszanak együtt,a kislányom szobájába nem mehet. Megy a héten a cica ivartalanításra, megkérdezem az állatorvost is,hogy lehet e tőle... nagyon szeretik egymást,remélem nem kell tőle megválni,de ha tudnám,hogy az okozza,nem gondolkoznék egy percig sem.

Oda fogok figyelni az alaposabb kézmosásra köszönöm.

2013. febr. 13. 09:12
 3/8 anonim ***** válasza:

mit jelent az, hogy folyton? lehet csupán felülfertőzésről van szó, az afta nagyon fertőző.

mit csinálsz a nyálával érintkező dolgokkal? ágyneműjét mikor aftás a szája minden nap kimosod, kivasalod? pulcsijait is vasalni kéne, mert lehet az is nyálas lesz, mondjuk az ujja mikor megtörli a száját :)

nekünk azt mondta a dokink, hogy míg sebes a szája ne mosson fogat mert azzal is csak tovább terjed a szájába, csak öblögessen szájfertőtlenítős vízzel, majd ha elmúlt akkor még 2-3 napig dobjam is ki a fogkeféjét.

alvókáját is mossad magas hőmérsékleten, játékait amit a szájába vehet.

lehet akár egy ceruza is a baj okozója, hogy szájába veszi néha aztán újra kijön az afta...


sajnos azt nem tudom, hogy a macskának lehet-e köze hozzá, de amiket leírtam arra figyelj nagyon, nálunk bejött a teljes fertőtlenítés, már több mint egy éve nem volt problémánk

2013. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, fogát nem mossa ilyenkor, cumisüveg,teás üveg,ilyesmi nincs...szájába nem vesz semmit,míg kicsi volt se nagyon...viszont azt nem gondoltam,hogy ennyire fertőz,hogy mindennap mossam pl az ágyneműjét,de akkor átgőzölök mindent,megpróbálom ezt is.Mert egyik héten elmúlik,másik héten visszajön,és ez már harmadszor megismétlődött most rövid időn belül,ezért gyanakodtam,hogy vagy az oviban szed össze valamit,vagy a macska...de akkor ezek szerint bármi okozhatja..
2013. febr. 13. 10:10
 5/8 anonim ***** válasza:

szia,

én nem tudom, hogy nálatok a cicától van-e, de nekem ugyanebben a koromban, 4-5 évesen, ugyanez volt a macskától, afra, herpesz, szájüregi sebek, anyu mesélte, azért tudom, mert amúgy csak halvány képeim vannak, hogy nagyon fájt, és hogy éhes voltam..:-DD...tehát simán lehet, hogy a macsektól van..

sajnálom a cicát, és biztos nagyon sírna a kislányod is, tényleg csak az utolsó esetben válik meg a kedves háziállatától az ember, de mi lenne, ha kipróbálnátok...egy barát, vagy családtag esetleg nem vállalná be 1 hónapra, hogy lássátok, hogy visszajön-e akkor is, ha nincs a lakásban a cica..?

2013. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 princessluna33 ***** válasza:

szerintem biztos a macskától van.... de ne altassátok el!

ha senki sem próbálja befogadni elajándékozhatod egy olyan kislányak aki nagyon szeretne cicát csak nincsen rá pénze vagy ilyesmi...

2013. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 princessluna33 ***** válasza:
mindig nagyon mosson kezet macskázás után főleg ha eszik vagy iszik. és ne engedd hogy macskázás közben cukorkát vagy bármi mást egyen!!
2013. márc. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem mai napig van lassan 16 éve.

Volt hogy egyszerre több tíz is.

Főleg akkor alakul ki ha legyegül az immunrendszer pl betegség előtt után. Vagy nem eszik nagyon sok cukrosat, liszteset, esetleg nagyon sok tejet nekem van mikor attól is kialakul.

Macskától eddig még nem volt pedig van pár.

De a cica után mosson kezet és semmit vegyen szájába ami koszos.

Van akinek hajlama is van rá pl én. :)

2013. ápr. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!