Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj az ha a 6 éves kislányomna...

Baj az ha a 6 éves kislányomnak nincs külön szobája? Hátránya lesz az iskola előtti családlátogatás alkalmával?

Figyelt kérdés

Majd szeretnénk neki egy szobát, de sajnos mostanában annyi minden történt, hogy nem tellett rá. Örültünk, hogy ettünk. Vannak dolgok amik nem úgy alakulnak. Amikor született több évig nem így látszódtak a dolgok. De ettől még mindent megadunk neki amit lehet. Szóval a lényeg, hogy nem biztos, hogy meg tudjuk valósítani a saját szobát mire jönnek családlátogatásra. Nagy baj az ha nincs neki saját íróasztala? Saját szobája? Régen sem volt sok gyereknek mégig tudott jól tanulni a konyhaasztalon. Az hál istennek jó nagy nekünk. Amíg nincs más ez lesz.

Csak engem bánt, nehogy baj legyen a látogató tanárnak. Mit fog leírni a tanulmányba? Csak azért mert most én pont nem tudok neki saját szobát biztosítani. Attól még lehetek jó szülő, a gyerek is lehet normális. A másik, hogy lehet a következő évben, mondjuk másodikos korában sikerül megvalósítani a saját szobáját.

Amúgy velünk alszik egy szobában. Az ágy az enyém mellett van. Ott alszik a saját ágyában. Mi is nagyon szeretnénk, hogy legyen külön szobája, legalább nappalra. Annyira éjjelre nem szeretnénk átkényszeríteni, de úgy gondolom egy idő után maga fog az addigra meglévő külön szobájába menni. Amúgy szülőként mi az a tábor vagyunk, akik nem ítélik el ha a baba, kisgyerek a szülőkkel együtt, majd egy szobában alszik. Eddig a gyereknek semmi hátránya nem származott ebből. Nem éli át a sötéttől való félelemben való elalvást, meg éppen ami lehetséges. Persze nem minden gyerek éli át ezt, van akinek ez könnyen megy. Mi így láttuk helyesnek. De teljesen egyetértek azzal is, hogy mostmár lassan kell neki hogy külön legyen. Először majd nappal, aztán majd éjjel is.

Én igazából ettől a családlátogatástól tartok, hogy nehogy ez miatt másképp, vagy furcsán nézzenek rám és a gyerekre, mert mi így vagyunk, hogy nincs a gyereknek külön szobája. Ettől még szeretjük, játszunk vele a nappaliba, vigyázunk rá és óvjuk! Csak sajnos az ember fél, hogy a leendő tanár nem azt nézi, hogy mi van tényleg a gyerekkel és a szülővel, hanem hogy mi van otthon, milyen berendezés stb. A védőnő is sok van. Nekem mikor pici volt a babám, hál Istennek akkoriban olyan védőnő volt aki tényleg csak a gyereket nézte. Nem számított neki mi van a lakásban. Ezt éreztem is. De sajnos sok nem így van. TISZTELET A KIVÉTELNEK! Mert van olyan is.


2013. febr. 7. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egy kérdés lehet.Van e veszélyeztetve bármilyen szempontból? Ezt magad is beláthatod.

A külön szoba semmit nem jelent.

2013. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tulaggodod a dolgot. Elmondod mi a helyzet es mik a tervek. Kb. Ennyi. Nem csinslnak belole gondot.
2013. febr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, és ne is kérj emiatt elnézést, ne érezd úgy, hogy szabadkoznod kell! Amit itt leírtál, azt nem is kell mindet elmondani a tanárnak, elég annyi, hogy jövőre tervezitek a saját szobát a gyereknek, ha sikerül megoldani. Én is pedagógus vagyok, hidd el, hogy nem ez számít. Legyen tisztaság, és rend, ennyi pont elég!

Azért ha használtan is, de próbáljatok szeptemberre beszerezni egy íróasztalt kis olvasólámpával a gyereknek, mert tapasztalatból tudom, hogy ha nincs is saját szobája, de egy saját asztal sokat számít. A lányunknak mi sulikezdés előtt egy hónappal szereztük be, nagyon örült neki, nagy iskolásnak érezte magát attó, hogy van saját asztala (nem muszáj íróasztal, csak valamilyen kis asztal, amin a könyveit, egyebeket is tarthatja).

És tényleg ne szabadkozz ennyire, semmi szükség rá, nem az anyagiakon múlik egy gyerek sikere, normális pedagógus ezt még a mai anyagias világban is jól tudja! :)

2013. febr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
attó helyett attól, bocsi! :)
2013. febr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy nem válaszolok, hanem kérdezek: sosem hallottam még arról, hog yiskola előtt családlátogatásra jönnek, nálunk ilyen nem volt… Ez kötelező dolog, vagy iskolája válogatja?
2013. febr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Marciiiy válasza:
heEEE!!!! 10 éves vagyok és nekem is csak KÜLÖN ÁGYAM VAN ÉS NINCS KÜLÖN SZOBÁM és nem vagyok hülye!!
2013. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tulaggodod.. Bar ha ennyire tavar teged akkor minek vallaltal gyereket mielott biztos lehettel volna benne, hogy lesz kulon szobaja. Nekem amiota az eszemet tudom volt kulon szobam. Nagyon gaznak ereztem volna anyamekkal egyben aludni...
2016. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!