Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autósülés vagy ülésmagasító?

Autósülés vagy ülésmagasító?

Figyelt kérdés
A kresz szerint csak 135 cm feletti gyermek utazhatna ülésmagasítóban. De akkor miért árusítják úgy, hogy 4 éves kortól? Szerintem nem nagyon van ekkora 4-5 éves gyerek. Az én lányom áprilisban lesz 7 éves, kb 125-130 cm. Még autósülésbe utazik, de kényelmetlen neki. Új gyerekülésbe nem igazán szeretnék beruházni. Szerintetek mi lenne a helyes?

2013. febr. 13. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Háttámlás ülésmagasítónak árulják sok helyen a 15-36os üléseket,ezért lehet megtévesztő.
2013. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

miért árusítják úgy? miért ne árusíthatnák bárhogy? nem a kereskedőnek kell betartani a kreszt hanem neked. ráadásul minden országnak saját kresz törvényei vannak, így eltérnek a súly/kor határok országonként de ezeket az üléseket világszerte árulják.

de a menetiránynak ellentétesen nem beköthető, nem dönthető ülésre is csak annyi van írva, hogy 9kg-tól. pedig sok baba már 6-7 hónaposan eléri ezt a súlyt.

ezen ne problémázzál, hogy mi van ráírva.


ha nekem 7 éves lenne a fiam és 130cm, nem vennék neki új ülést. mondjuk mi 2 éves korában direkt olyat vettünk aminek van saját öve, de autó övével is beköthető, majd ülésmagasítónak átalakítható.

2013. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Konkrétan ezt néztem [link]

Ez csak ülésmagasító, háttámla nélkül. 4-12 éves kor között.

Akkor ez megfelelne neki?

2013. febr. 13. 10:08
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha beülteted ülésmagasítóba és mikor bekötöd, a biztonsági öv a vállán megy el és nem a nyakánál, akkor használhatsz ülésmagasítót. Én nem vennék már ülést, szerintem a lányodnak elég az ülésmagasító.

A hivatalos szabály így szól: 3 év feletti, de 135 cm alatti gyermeket kötelező a hátsó ülésen, gyerekülésben szállítani, kivéve, ha ez a gyári kialakítás miatt nem szerelhető be - például nincs a hátsó üléshez tartozó biztonsági öv.

135 és 150 cm közötti gyermek az első ülésen csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható, míg a hátsó üléseken akkor is, ha a biztonsági övvel megfelelően rögzíthető.

Ülés nélkül utazhat a gyermek


A 3. életévüket betöltött, legalább 135 cm magas gyerekeket a hátsó ülésen már elegendő a gépkocsiba szerelt biztonsági övvel rögzíteni (gyerekülés nélkül), ha az öv a testmagasságához igazodik és a gyerek biztonságosan beköthető. (Ilyenkor lehet jelentőségük az ülésmagasítóknak, ha a biztonsági övrendszer nem állítható.)

Valószínűleg a rendőr nem fogja méregetni, hogy a lányod 130 vagy 135 cm-e? De fontos, hogy a biztonsági öv valóban a vállánál menjen el, ne a nyakánál. Biztonság szempontjából, míg nem éri el a 135 cm-t, egy 15-36 kg-os gyerekülés jelent megoldást, amit később ülésmagasítóvá lehet alakítani.

2013. febr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, mert a biztonsági öv megfojthatja, azért kell a háttámlás ülés, mert az élvezeti az övet!
2013. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Autósülésben (5 pontos) addig ülhet, amíg a vállánál lévő szíjnak a lyuka (tehát az a nyílás, amiből a támlából kijön a szíj)a vállával egyvonalban van, vagy afölött van. Ha a válla alá (tehát a háta eltakarja) esik, akkor már balesetveszélyes, mert esetleges ütközésnél leszorítja. Ha tehát eszerint már kinőtte az ülést, akkor

akkor elég az ülésmagasító és az autó saját biztonsági öve (ami keresztben meg át rajta, nem csak deréktájt).


Szerintem az én gyerekeim teljesen normális magasságúak. A lányom most lesz 6 éves és ha jobb idő lesz, akkor nagykabát nélkül megnézzük, hogy a vállához képest hová esik a biztonsági öv legfelső lyuka. Kezd gyanús lenni,hogy lassan jön az ülésmagasító. Szerintem 4 éves kortól még nagyon nem jön szóba az ülésmagasító, hacsak nem 2 nagyon magas szülő gyereke és 4 évesen már akkora, mint egy 6 éves.

2013. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]


Sajnos közeli ismerősöméknél történt tragédia, pedig gyerekülésben volt a pici, csak nem megfelelően rögzítve. A kocsiban senki másnak még csak egy karcolása se lett. Azóta ez nekem szívügyem, és igen, azt hiszem, még túl is parázom, de inkább túl, mint alul.

2013. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tyűha. És ez, milyen lenne? [link]
2013. febr. 13. 23:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is ezt az autósülést néztem ki, de a törésteszten nem megfelelő minősítést kapott 2012-ben. Inkább Naniát vegyetek, az megfelelő minősítést kapott, én is azt veszek, ráadásul olcsóbb is:

[link]

Ebben a kérdésben elég sokat vitatkoznak róla:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. febr. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2013. febr. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!