Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon válogat! Mit csináljak,...

Nagyon válogat! Mit csináljak, tényleg éheztessem ki?!

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 és fél éves. Egy éve még szinte mindent megevett, mostanra eljutottunk oda, hogy csak bundás kenyeret, tepertőt, húslevest, brassuit és sült krumplit hajlandó megenni. Szinte hétről hétre hagyta el sorban a felvágottakat, a húsételeket stb. ... most a napokban pedig már egyetlen tejterméket sem hajlandó megenni. Ránéz és azt mondja nem kéri. Igértem neki fűt-fát, akkor sem. Elszalad, elbújik, sír ha erőszakoskodni próbálok vele. Csak ezt a pár ételt eszi, de ezeket váltogatni egyfolytában nagyon egészségtelen, félek a koleszterin szintje miatt. Mit tegyek? Hogy vegyem rá hogy egyen? Esetleg adjak neki Béress cseppet?

2013. febr. 13. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
megpróbálhatod a béres cseppet. nem fog éhen halni, ne félj. pontosan tudja a szervezete, h mit kíván. kínálgasd, egyszer elkezd majd enni mást is. én próbáltam az éheztetést, kakaón kívül semmit nem evett, napokig. hát inkább feladtam, kb ennyi idős volt a fiam is akkor. így eltelt kb 2 év, mostanra már olyan dolgokat is megkóstol, amit soha eddig és kezd normálisan kajálni. várj türelemmel szerintem.
2013. febr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
CSak mi lesz ha a sok zsíros tepertőtől , krumplitól lesz valami baja?Koleszterin nem játék és ha szívbeteg lesz emiatt később?Vagy túl aggódom?
2013. febr. 13. 11:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem úgyis megunja előbb-utóbb ezt a pár kaját, és majd visszajön az étvágya. Az én lányomnak is folyton van ilyen korszaka, hol csak ez kell, hol csak az. Ilyenkor sűrűn változik az ízlésük. A béres csepp sem használt nálunk, bár én nem konkrétan erre adtam, hanem immunerősítőnek, de az étkezésében nem történt változás.

Ne éheztesd ki, nem lesz semmi baja ezektől az ételektől. A sült krumplit leszámítva nem tudom mi a bajod, mert ezek jó ételek.

2013. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és nálunk most kolbász időszak van, csak sültkolbász, szárazkolbász megy, a rakottkrumpliból is csak a kolbászt eszi ki. Akkor én mit szóljak? Ráhagyom, majd megunja.
2013. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sem éheztetném ki, és nem is tettem. Nálunk is volt sláger egy időben, hogy csak szalonnát és tepertőt volt hajlandó megenni (kb. másfél hétig). Vagy volt, mikor csak paprikás krumplit főztem 1 hétig, és abból is csak úgy volt hajlandó enni, hogy tele volt virslivel. Vagy gyümölcslevest evett reggel-délben-este.

Most épp husit tésztával enne minden nap (csirkepöri szarvacskával).

Vannak ilyen időszakok, de semmi baja nem lesz tőle. Kínálgasd folyamatosan mással is, de ha nem eszi, hát nem eszi. Ti egyetek előtte jóízűen mást is, hátha megkívánja tőletek, és rájön, hogy az nem is rossz.

2013. febr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem éheztetem, de nem is főzöm neki mindennap külön a kedvencét. Azt kérem csak, hogy VALAMIT egyen abból, amit főztem. Mostanában mindenből a krumplit szedi ki, a leveseknek meg csak a levét... Néha kikészülök, amikor félnapi munkámat félretolja, és közli, hogy nem szereti, de igyekszem türelmes lenni, hátha javul majd a helyzet.
2013. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2 éves. Semmi mást nem hajlandó enni, csak sültkrumplit, virslit, rántott húst és gyümölcsöt 2 pofára.

Ja és paradicsomot nyersen. Meg kakaót, túró rudit.

Ha egy hónapban egyszer véletlenül eszik a csirkepaprikásból nagyon megdícsérem.

Úgy vagyok vele, egyen amit akar, majd megunja. Nem erőszakolom belé, próbáltam, de nem megy.

A védőnő mindig mondja, hogy nem egészséges a sok zsíros, olajos sült dolog. De nem tudok mit csinálni, legalább ezt eszi.

2013. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megnyugodtam hogy nem vagyok teljesen egyedül. Sajnos nincs kitől tanácsot kérnem mert védőnő két és fél év alatt egyszer volt nálunk, a dokinéni meg tuti a gasztroenteorológiára küldene vele.
2013. febr. 16. 06:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!