Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam 9hetes és vegyesen...

A fiam 9hetes és vegyesen eszik tápszert, illetve anyatejet, nagyon torkos. Az orvos azt mondta, h max.6x130mlt adjak neki, magyarul éheztessem. Szerintetek ez normális? Ilyen picit éheztetni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy tápszerből van egy max mennyiség ami adható a babának. Ha tápszerből ennyit adnál, de szoptatni gyakrabban próbálnád esetleg?

De talán jön valami jobb szakértő (nálunk inkább az volt a gond mindig, hogy keveset evett)

2012. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy rémlik, hogy a tápi dobozra rá van írva a max mennyiség. Anyatejet pedig annyit igyon, amennyi van :) Hogy adod neki a kajcsikat? Előszőr cici, aztán kipótóljátok tápval? Vagy egy kaja cici, egy tápi?
2012. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Annak idején a fiam is addig evett volna, míg jött a cumisüvegből, sose "mondta" hogy már elég(valószínű azért mert már nagyon keveset szopott, mire elkezdtem a pótlást, és addig éhezett). Én úgy csináltam, hogy elősször mindig megszoptattam, lemértem, és ahhoz képest készítettem el a tápszert. A súlyából kiszámoltam hogy mennyi az adagja, és annál többet nem adtam neki, de ő nem is sírt ha nem kapott többet (szóval ilyen gondunk nem volt). Ő ilyenkor már csak 5ször evett kb 140-150 ml-t
2012. febr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tápszerrel még az lehet a csapda, hogy ha nagyon folyik a cumiból, nem kell küzdeni érte, és bizony a mohó babák ezt ki is használják.

Nem tudom, nálatok ez van-e, de megpróbálhatsz neki olyan cumit adni, amit legalább olyan erősen kell szívni, mint a cicit.

2012. febr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Először úgypróbáltuk,hogy egyszer ez egyszer az,de nem nagyon működött. Most elöbb cici, azután tápszer. Igazából a legdurvább 205ml volt,de ez tejből. De akkor csak ötször evett naponta, most,hogy kevesebbet kap már hatszor kéri. Az orvos azon akadt ki, hogy 3és fél hét alatt 1kilót hízott. De csak 3kilóval született..
2012. febr. 1. 17:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 hónapos korában 2 kilót hízott.

Én úgy csináltam, hogy kapott cicit, és amikor kifogyott, kapta a tápit. Bekevertem az adható mennyiséget és ő annyit evett belőle, amennyi jól esett neki. Nem volt mérlegünk, nem méricskéltem. Kb 3 hetes korától kellett tápival kiegészíteni. Amúgy minden hónapban 1 kilót hízott. Szép gyerkőc volt, pont a magasságához igazodott a súlya. Most is nagyon klassz kis srác, 3 és fél évesen :)

2012. febr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az én fiam is 1 kilókat hízott minden hónapban. De a tisztán anyatejes babák is híznak ennyit, ha van elég tej. Nem tudom hogy ezen miért akadt ki a doki. Ez normális súlygyarapodás (az igaz hogy az átlag a 600 gr, de ez a ritkább). Ráadásul még csak 9 hetes, 4-5 hónaposan már nem fog ennyit hízni
2012. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem szerencsére a dokim normális, de nálam meg a védőnő azon akadt ki, hogy a lányom keveset hízott (az elején) hetente vihettem mérlegelni, amikor iszonyatosan nem érdekelt a súlya, mert nyugis volt. Az én védőnőm súlymániás így a barátnőm lányára aki 2 hét alatt hízott 1 kg büszkén tekintett. Ő egyébként tisztán anyatejes baba volt és természetesen nem hízott ilyen ütemben később. Fél éves koráig úgy nézett ki, mintha felfújták volna utána meg ahogyan elkezdett mozogni eltűnt a "babaháj".
2012. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!