Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy vezettétek be ez a...

Ti hogy vezettétek be ez a témát a gyereknél? (bőv. Lenn)

Figyelt kérdés

Van egy 5 és fél éves kisfiam, az apukájával már kb. 2éve nem vagyok együtt. Ritkán tudnak sajnos találkozni az apukával, de jó a kapcsolatuk nagyon - köztünk is baráti viszony maradt.

Viszont van most egy párom pár hónapja, akivel úgy néz ki hosszabb távú lesz a dolog. Legtöbbször még egyelőre igyekszünk kettesben szervezni programot, de így hogy komolynak vélhető a dolog, a fiammal is összeismertettem már.

Nincs is köztük gond, a kisfiam is elfogadta őt, ahogy a párom a fiam, játszanak együtt, ha jön, akkor rendesen örömmel várja őt a fiam, stb.

Meg is érti, meg tudja régóta, hogy nem vagyok az apukájával, illetve hogy nekem más párom van. Látszólag nagyon jól fogadja ( rosszabbra számítottam).

De van egy kis gond... egy szobánk van, így a gyerek is adott esetben velünk egy szobában alszik - bár ez idáig csak 2x fordult elő.

És itt jön a kérdés, meg első esetben a sértődés a gyerek részéről:

"anyu, te miért a "Jóskával" alszol? Ne aludj vele!"...

... és ez rettentő kellemetlen számomra, nem tudom, hogy vezessem be ezt a gyereknél, azt se akarom, hogy szegénynek a lelkivilága bánja ezt az egészet.

Főleg ha esetleg a későbbiekben szó lenne ilyenről, hogy összeköltözés vagy hasonlók, akkor ez "mindennapos" probléma lenne...

Nektek hogy fogadta a gyereket az ilyet? Tudnátok tanácsot adni?



2013. febr. 13. 15:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!