Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2011. januári gyermekemet...

2011. januári gyermekemet mikor vigyem óvodába?

Figyelt kérdés

Nehéz a döntés. A régi munkahelyemre nem tudok visszamenni, jövő januárban kiadják a szabimat, és vége. Ez kb azt jelenti, hogy mondjuk jövő március közepéig van biztos jövedelmem. Viszont elvileg idén tavasszal be sem írathatom még az óvodába, mert augusztus 31-ig nem tölti be a 3 évet. Jól tudom, hogy így működik? Ha viszont csak jövő tavasszal íratom be, akkor szeptemberben vihetem csak, és márciustól szeptemberig pénz nélkül maradunk.

Ti mit csinálnátok?

Plusz info még, hogy nagyon korán született, 28 hétre, és kb 5 hónapja tanult meg járni, szobatisztaság sehol, így per pillanat nem is úgy fest, mint ha januárra óvoda érett lenne majd...

Előre is köszi, ha írtok tanácsot!


2013. febr. 15. 07:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbáld bölcsődébe íratni. Igaz, idén még nem tudod beíratni, nálunk szokott lenni egy előfelvételi, azoknak akik aug. 31 után töltik a hármat, de az semmit nem jelent.

Ha jövő tavasszal beiratod, nem biztos, hogy csak szeptemberben viheted.

Az én fiam most áprilisban lesz 3 éves. A nyílt napon megkérdeztem, ha felveszik, akkor előbb is kezdheti-e az ovit, mint szeptember. Az óvónő azt mondta, hogy az óvódavezető dönti majd el, hogy mennyi hely van a mostani kiscsoportban. Tehát ha lesz hely most és felveszik, akkor már május körül kezdhetünk. De ha tele van az összes kiscsoport, akkor a szeptemberben induló kiscsoporttal kezdhetünk, persze, ha felveszik, mert iszonyat túljelentkezés van, megyeszékhelyen lakunk.

2013. febr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Igen, ismerős, mi is megyeszékhelyen lakunk!
2013. febr. 15. 08:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudod jól. Az idén azokat kell beíratni, akik 2014. május 31-ig betöltik a hármat.

Elvileg januártól mehetne oviba a gyereked.

Kb. április körül van a beiratkozás.

2013. febr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jövő januárig meg még van egy év, addig rengeteget fog változni.
2013. febr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-nak:


"A 2014. szeptember 1-jétől hat{lyos 8.§ (2) bekezdés két szempontból hoz lényeges változást:


-Hároméves kortól teszi kötelezővé az óvodát.

-A harmadik életév betöltésének határidejét augusztus 31-ére teszi.

2013. febr. 15. 08:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Már tavaly is azokat a gyerekeket lehetett beíratni az oviba, akik augusztus 31-ig töltötték be a hármat. Legalábbis nálunk ez volt a gyerekorvosi rendelőben is kiírva.
2013. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én pont ezt beszéltem most meg a védőnőmmel.Január végén született a kisfiam.

Azt mondta áprilisban minden kép be kell íratnom,ha viszem az idén ha nem.

Áprilisban bemegyek az oviba és megmondom,hogy én jövő márciustól szeretném vinni a kisfiamat.Ennyi.

Persze nem biztos,hogy ez így működik máshol is....

2013. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Első körben én is a védőnőmet kérdeztem. Pont annyi segítséget, és hasznos infót kaptam ezzel kapcsolatban is, mint eddig bármivel mással kapcsolatban... :))

Igazad van utolsó! Beíratom idén tavasszal, aztán majd márciusban viszem. Már csak a kiszemelt óvodát kell megkérdeznem, hogy év közben van-e beszoktatás, de úgy tudom, hogy igen.

Köszönöm, hogy írtatok!

2013. febr. 15. 13:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is januári. Májusba beirattam. Akkor volt beiratkozás. És jan 04.én töltötte a 3 at. 5-én kezdett. Tehát majdnem egy évvel elöbb irattam be. Neked is most kell beíratni és egy év múlva kezdi.
2013. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És nem okozott gondot, hogy év közben ment, kedves utolsó? Arra gondolok, hogy a többi gyerek hogyan fogadta? Illetve hogy akkor szeptemberben egy új kiscsoporttal folytatta továb? Vagy már középsős is lett, mint azok, akik előtte már 4 hónappal is ott voltak? Nem kapott el sok betegséget januárban? Akkor indul az influenza járvány...
2013. febr. 15. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!