Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Középsős ovis gyermekemet...

Középsős ovis gyermekemet hogyan tudnám rajzolni "tanítani"? Estleg valamilyen könyv?

Figyelt kérdés

4,5 éves kisfiam gyakorlatilag egyáltalán nem rajzol, ennek köszönhetően egy pálcikaembert vagy akár egy napocskát sem tud lerajzolni.

Nem erőltetem neki, de azért próbálkozom, kevés sikerrel.

Minden ötletnek örülnék a témával kapcsolatban :)



2013. febr. 8. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Saját és szakmai tapasztalatom az, hogy a TSMT jelentős javulást hozhat.

A lányom november óta jár, előtte csak firkált (vagyis térképet rajzolt :) ), most már felismerhető embert, pónit, házat, fát. Nem mondom, az életkorától még kicsit így is el van maradva (látva a csoporttársak rajzait), de önmagához képest sokat fejlődött.


Ezen kívül fontos a finommotorika "egyéb" fejlesztése: pl. gyurmázás, tépés, ragasztás, fűzés, festés (ujjal), stb... És olyan ceruzát válassz, aminek puha a hegye, és könnyen nyomot hagy a papíron. Annyi vacak ceruzával találkoztam, amivel még én sem tudok rendesen rajzolni, mert annyira rá kell kell nyomni a papírra.

A vastag filc is jó (pl IKEA-s).

2013. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ezen az oldalon bővebben olvashatsz a grafomotorika fejlődésével, fejlesztésével kapcsolatban hasznos dolgokat.

[link]

2013. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Már nagyon régi a bejegyzés. De szeretnék reagálni. Teljesen egyetértek a második válaszolóval. Mi a pár nap múlva 5 éves fiammal csináljuk a tornát 2 hónapja. Nálunk nem csak a rajzolással van gond, nem alakult ki az ágytisztaság sem és felcserélte a kezeit is. Ezen hiányosságok mellett 2-vel szoroz...

Egyelőre nem látok javulást, de bízom benne!

2015. júl. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!