Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évessel hogyan telik a...

3 évessel hogyan telik a napotok otthon?

Figyelt kérdés

3 éves múlt a kisfiam, és itthon van velem és a 6,5 hós tesojaval.

Kíváncsi lennék, hogy akinek szintén otthon van 3 evese, hogy telik a napotok, mivel kotitek le?

Én többször latom rajta, hogy unja magát, és hát nem tudok egész nap vele foglalkozni, mert ugye ott a teso és főzés stb. Persze mindennap játszunk együtt, de ez neki kevés.

Oviba ha felveszik tavasszal megy, ha nem akkor szeptemberben. Jó lenne ha addig se unatkona...


2013. febr. 15. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Igaz nálunk még a tesó csak a pocakban van,de az én fiam mostanság szeret babot,rizst meg ilyeneket ragasztani papírra.Festünk,vághat ollóval,(lekerekített végű gyerekolló),gombokat pakol egyik tejfölös dobozból a másikba kanállal.Meg persze a szokásos játékai,lego,autók,könyvet olvasunk.Hírtelen ennyi jutott eszembe.
2013. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam ki az előző kérdést, egy 3 évesem és egy fél évesem van. A 3 évesem igaz bölcsibe jár már második éve, de amikor itthon van elég káosz a napunk, de próbálom utolérni magam.

Mire felkelünk, a picit megetetem, átöltöztetem, a nagyot is felöltöztetem, ágyat megcsinálom, rendrakás ott van 9 - fél10. És még hol a reggeli? A bölcsiben már 8-kor reggeliznek... ezt sem bírom felfogni, hogy mások hogy csinálják... ha főzök, azt reggeli után, akkor a 3 évesem segít. Ez nem gyakori, mert nem vagyok egy konyhatündér, és sokáig tart megcsinálni bármilyen kaját....

Ha nem főzök, játszunk valamit itthon, ez általában autózás, most tűzoltó sam a sláger, ezért mindig tüzet oltunk. Vagy hintázik és bár már tudja lökni magát, még mindig az a jó, ha én lököm. Hogy lemenjünk a kicsit is rendberakom (ne is beszéljünk, hogy neki közben még van egy evés is) de a 3 évesemnek annyit kell könyörögni, hogy öltözzön, hogy mire odajutunk, hogy elindulunk 11:30... elvileg 12-kor ebéd lenne. Így nincs, csak 13-kor, aztán alvás, az is nagy könyörgések árán (ne mondjam, a bölcsiben 12:15-kor magától megy aludni és alszik fél3-ig) Aztán mikor felkel, kellneki vagy fél óra, mire regenerálódik, uzsonna valamikor 5-kor... Akkor már jön apa, és szintén autós, garázsépítős, tűzoltós játék.


Olyan semminek tűnik ez nekem :(

Nyáron persze jobb, mert lemegyünk, habár a játszókat már unom, hiába van 1000 itt a környéken.


Azonban mostanában már lekötős játékokat is vettem neki, kapott: társasjáték - kisvakondos, logo colorino, feket péter kártyával is szeret játszani, memóriázunk, puzzlezunk


Van, hogy elővesszük az asztalát, és rajzolunk, gyurmázunk, festünk (bár karácsony előtt az akrilfestést nagyon imádta, mert volt látszatja, a vízfesték nem sikerélmény nála), néha a bölcsiből vett ötleteket kipróbáljuk: galacsin ragasztás, kókuszkép készítés, ollózás, színes papír ragasztás


Ami a legújabb: a matricás füzet - okos kétéves, okos hároméves


Ezeket szoktuk játszani itthon, ja meg a bújócskázás, a labdázás, de nem napi rendszerességgel, minden nap mást, valamikor többet, valamikor kevesebbet. Ha itthon van, vagy ha hétvégén beszorulunk a lakásba.


De ezek, vagy én nem vagyok neki elég, szemmel láthatóan néha unja, akkor én sem vagyok túl lelkes, mert mitől legyek az.

Bezzeg a maminál... be sem lehet őt hozni az udvarról.... hiába, a kertes ház előnye....

2013. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3 éves kisfiam van, igaz ovis de csak 3 hete, azóta folyamatosan beteg ,így itthon van velem.

Mi rengeteget foglalkozunk vele a férjemmel,aki már délután 5től itthon van, leírom miket,hátha merítesz belőle ötletet.:)

Délelőtt fél óra mesenézés,aztán egy kis házimunka, bevonom őt is.

Aztán játszunk, legózunk, autózunk, építünk mindenfélét, szerepjátékozunk, van orvosi táskája, mindenkit megvizsgál,gyurmázunk, rajzolunk, csúzdázunk (van itthon is), labdákat dobálunk dobozba (kosarazunk) fekete péter kártyajáték, társasjáték, imád rajzolni,szinezni, matricás füzetekbe ragasztgatni (tescoba 390 ft egy matricás album,van járműves is), olvasunk, imádja a puzzle-ket ,na abból van vagy 20 db, bújócskázunk, fogócskázunk, autópályát építünk, lufikkal dobálózunk, vannak műanyag tekejáték ,azt is szereti, mondókázunk, zenét hallgatunk.


3 általam kitalált játék,amiket szeret.

--papírokat gyűrök össze ,szétdobálom a lakásban,és ő megy a bébitaxijával és összeszedegeti, így ő a kukás,a taxi meg a kukáskocsi.:)

--rajzolok egy papírra mindenfélét, állatokat, járműveket,mindenből kettőt,és ő összeköti az ugyanolyan rajzokat

--van fa építőkockája különböző formákkal,és azt találtam ki,hogy kis cetlikre rajzoltam különböző egyszerű alakzatokat,amiket ki szokott rakni, ezt is nagyon élvezi.van,hogy hármasban játsszuk ezt apával is.:)


remélem tudtál szemezgetni.

2013. febr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, kihagytam,h memória kártyázunk, és szerelünk mindenfélét.ha nem érek rá,csak szólok neki,hogy elromlott a kilincs, vagy a kagylófotel és már megy is szerelni..9

imádja az autós újságokat, könyveket nézegetni, szerintem minden kisfiú.

:)

2013. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elég sok jó ötletet adatok!

2013. febr. 16. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!