Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan háborodnak fel az...

Jogosan háborodnak fel az óvónők azon, hogyha megkérnek egy várandós anyukát, hogy ezentúl délben hozza haza a 4 éves gyereket és a szülő ezt nem hajlandó megtenni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 21:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk ez a szokás és a gyerek miatt senki nem mond nemet.
2013. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles hazavinni, de szerintem nagyon sok helyen ez az "elvárás", hogy ha anyuka otthon van, akkor csak félnapos legyen a gyerek.
2013. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
73%
Miért kéne délben hazahozni?
2013. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
68%
Ja, és mi köze van az óvodának ahhoz, hogy a kismama dolgozik-e? És honnan tudják?
2013. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elolvastam a kérdést, pont az jutott rögtön eszembe, amit az utolsó válaszoló írt. Velem pl. nagy bajban lettek volna az óvónők, ha haza akarták volna hozatni délben a gyerekemet az óvodából, mivel szinte végig dolgoztam a terhességem alatt. Vagy igazolást is adnak a felháborodáson kívül a munkahelyemre?
2013. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 porcukormókus ***** válasza:
66%

Hat szerintem nem sok kozuk van hozza, hogy ki miert hagyja delutanra is ovodaban a gyereket. Biztos oka van ra az anyukanak.

Na velem jol jarnanak; biztos megkernem oket h koncentraljanak inkabb a feladatukra..

2013. febr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
67%

Nekem kicsi babám volt, amikor a lányomat beirattam. Mondták, hogy csak délig vigyem, mert sok a gyerek, és nincs hely, ha már úgyis otthon vagyok. Ezen kiakadtam, mivel akkor délelőtt hogy van hely, délután meg már nincs? Én mondtam nekik, hogy mivel ebéd után fektetem a kicsit, és azért nincs olyan közel az ovi, nekünk a napirendbe teljesen bezavarna, hogy menni kéne a nagyért. Úgyhogy nem.

Végülis nem csináltak belőle problémát. Igen, mindig próbálkoznak.

De ha már felvették egyáltalán, akkor viszont joga van egész nap maradni. Van, ahol fel sem veszik, ha az anyuka otthon van.

2013. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
71%

Mikor ovit kerestünk, az egyik (divatos, "menő", gazdag...) oviban látva a kistesót, rögtön tudtomra adták, hogy miért is vinném majd a nagyot reggel 8-ra. Elég ha fél 10-re beviszem, majd délben hazahozom. Egy anyukától később megtudtam, hogy kistesó mellé pénteken "javasolják" a nagy otthonmaradását. Végül egy sima, puritánabb állami ovit választottunk. Ahol az óvonők rögtön megkérdeztek, haza akarom-e majd vinni a nagyobbat ebéd után, mert ők úgy gondolják, attól ovis az óvodás, hogy az oviban van, és részt vesz az ottani életben és így tagja is a csoportnak. Velük értek egyet.

Mindemellett van ahol kevés az ágy-ill. a hely, és nem tudnak mindenkit ott altatni, de van ahol csak kényelmesebb így kevesebb gyerekkel...

2013. febr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
39%
Hát erről van szó. Hogy Magyarország segít ennek, meg annak, ilyen-olyan óvodát épít a rászoruló afrikai gyerekeknek, itt meg vidd haza a gyerekedet mert nincs pénz ágyra.
2013. febr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
15%
Az óvoda az iskolakezdést megelőző 1 évben kötelező, akkor is csak napi 4 órában. Felhaborodni ugyan nem kellene az ovonoknek a visszautasítason, de a kismamának sem kellene pattogni, ha csupán gyermekmegorzonek nézi az óvodát. Ha terhes/kisebb gyerekkel otthon van, tehat NEM DOLGOZIK, akkor miért nem tud ebéd utan menni a gyerekért? Jár, mert ha ott láthatják, akkor nem neki kell vele törődni addig se. Majd megy érte 4kor, amikor mar felébredt, meguzsonnazott. Tévedés egyebkent azt gondolni, hogy az ovonoknek sokkal kényelmesebb volna kevesebb gyerekkel foglalkozni. Minél többen vannak, annál jobban elfoglalják magukat a gyerekek.
2013. febr. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!