Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem fogad szót! Mit tegyek?...

Nem fogad szót! Mit tegyek? Nagyon önfejű.

Figyelt kérdés

A kisfiam 28 hónapos.Ha kimozdulunk itthonról az kész katasztrófa.Semennyire nem fogad szót,rám sem hederít.

Elindulunk a boltba a kismotorjával.Kell a mozgás a gyerekeknek.De úgy megy mint az őrült.Rohanni kell utána.Hiába mondom hogy lassabban,mert jöhet autó,megakad a buckában és fejre áll,meg hogy nem bírok utána furni,mert szó szerint futni kell utána,nem érdekli.Meg sem hallja hogy szólok neki De vagy 20x.(Ráadásul 14 hetes vagyok a kistesóval:)).Boltba megint nem viselkedik,rontana neki mindennek,megy a feje után.Ha fogom a kezét hisztizik,leül,mert nem mehet össze-vissza amerre ő gondolja...És még sorolhatnám.De nem mehetünk mindenhová babkocsival.Mit kellene tennem.Tudom hogy még kicsi,de már megérti.Csak nem érdekli.Sokszor ki is nevet!

Tapasztalatok!please:)


Tudom hogy még nagyon kicsi (28 hónapos),de már



#akaratosság #kisded #önfejű...
2013. febr. 19. 14:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Büntetés!

Ha előre megy a motorral, szólsz neki, nem áll meg, akkor utánna szaladok, elkapom, motort elveszem, kezét megfogom, és irány haza, mert nem fogadott szót, és még otthon is beállítom 2 percre a sarokba!


Boltban is ha nem viselkedik, fogom a kezét, nem érdekel ha ellenkezik, akkor még a fenekére is rácsapok, értse meg, nem az van amit ő akar!

2013. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

:d hát jót nevettem ezen, és nem is értem, hogy neked ez nem kínos?


lányom kb 1 évesen volt ilyen, habár most is bepróbálkozik, de annyira kezelhetö. egy oka van hogy nálam nincs kecmec föleg kint az utcán, és nyugodtan ordíthat akkor sincs kecmec.


Csináld a következöt. Mielött elindultok mond el neki, ha nem hallgat rád, abban a pillanatban indultok haza. Mikor nem hallgat rád kint, megint megemlíted neki, hogy indultok, NA és ekkor ha nem hallgat megfogod és haza viszed. Ordíthat ahogy kell haza mentek. másnap megint neki indultok... ugyan ez, ha nem hallgat rád akkor indultok haza. na meglátod, hogy harmadik nap mint a kisangyal megy melletted.

ugyan ez a boltban. volt már hogy nem hallgatott rá, elrohangált és megfogtam és mindent otthagytam ami a kocsiban volt és kivittem az órdító gyereket, és haza mentünk. (persze ordítva) másnap mint a kisnagyal vásároltunk. persze pár hónap múlva megint bepróbálkozik, de akkor már elég említenem neki, hogy haza megyünk és már rendbe is teszi magát.

Szóval legyél következetes.

2013. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%
Második vagyok, amit az elsö ír szuper, de azért te ne üss rá, az semmit nem segít. Amit ö leírt az ütések nélkül is müködik, ö csak azért üt, mert a dühét nem tudja máshol levezetni. viszont majd a gyerek is vissza fog neki ütni.
2013. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem kicsi azért már annyira!

Most kell elkapnod a grabancát, mert a picivel együtt még nehezebb lesz.

Nekem van egy 26 és egy 6 hónaposom. Motor esetében - én egyedül nem merem motorral levinni - nem fogad szót, akkor le a motorról, indulás haza - ahányszor kell, ezt megcsinálni. Egyébként szerintem gyalog érdemes először megtanítani a rá vonatkozó KRESZ-re: pl. útnál megállsz, megfogod a kezem, nincs vita, szétnézni, jön e autó. Mi a szervizúton gyakorolunk. És itt is, ha nem fogad szót, irány haza. Motorról le kell szállni az útnál, tökmindegy mekkora út. Hálistennek látom az eredményt, szót fogad és olyan mintha láthatatlan póráz lenne rajta, megvár, nem megy messzire. Sokszor hordozom a kicsit, így bajosan rohanok utána. És tudom hogy nem szabad neki annyit mint az egyedüli gyerekeknek itt a környéken, de muszáj szigorúbbnak lenni.

Boltban külön kell gyakorolni. Viheti a kosarat amíg bírja, de nem vehet le semmit a polcról. Hisztinél kimenni a boltból. Célirányosan megyünk. Feltehet a pénztárhoz pár dolgot a kosárból.

Szóval sok-sok gyakorlás és türelem :)

2013. febr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Muszáj néha rácsapni a gyerek fenekére(le lehet pontozni) de az hogy kinevet egy felnőttet,ott nem segit a szép szó sajna...tapasztaltam.ha most nem csap rá jelzésértéküen néha a fenekére,késöbb majd mégjobban visszaél a gyerek a helyzetével...az meg hogy visszaüt?olyan nincs...
2013. febr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

5-s nem nem kell rácsapni. saját tapasztalatom.

milyen jogon csap egy szülö a gyerek kezére vagy fenekére. a férhjedet is megcsapkodod ha olyat tesz ami neked nem tetszik? vagy csak a nálad kisebbeket ütögeted?

Ez nem nevelés csak vissza élés az erövel.


a nevelés az ha a szülö olyan büntetést szab ki ami köze van a rossz cselekedethez. pl ebben a helyzetben figyelmezteti a gyereket és ha nem tartja be a szabájokat haza viszi. minek kellene ütni is hozzá, flesleges. A gyerek kb második alkalom után tudni fogja hol a helye.

hogy tartod, be hogy ne üssön? megint ráütsz? aztán ö megint vissza üt, és vagy egésznap csapkodtok vagy ütsz egy akkorát hogy a gyerek belesajog és a fájdalom miatt (és nem a tudat miatt hogy nem szabad) abba hagyja.

2013. febr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az tény hogy ha szóltam hogy lassabban,és nem hallgatott,kivettem a motort alóla,,megfogtam a kezét és alindultunk haza.De nekem nagyon kellemetlen ghogy üvölt,és ülne le,és satöbbi.És néznek az utcán,hogy "szegény kisgyerek hogy bánik vele az anyja.".Csak azt senki nem fogja fel, hogy otthon a 4 fal között eazt nem fogja megtanulni hogyan köözlekedken és viselkednen az utcán,boltban bárhol.

2013. febr. 19. 14:46
 8/18 A kérdező kommentje:
Plusz külön gond hogy a hozzánk legközelebb eső boltban dolgozik az apja,és ha ott vásárolunk,és megy a "cirkusz",akkor itthon még szóvá is teszi.Higyjétek el nem hagyok rá sokmindent,mégis nagyon akaratos kisfiú.
2013. febr. 19. 14:51
 9/18 A kérdező kommentje:
Sarokba állítani meg azért nem akarom,mert a sógornőmnél szokás.-évek óta áll a gyerek naponta a sarokban,most 5 éves-De a végén a gyerek kijön,megkérdezi az anyja hogy miért állt bent,és mire kijött már el is felejtette a gyerek :S
2013. febr. 19. 14:53
 10/18 anonim ***** válasza:

5ös vagyok:

és te mit csinálnál ha a képedbe nevetne ha mondasz neki valamit és akkor se fogad szót?

és ha elindulsz vele haza,akkor is csak nevet?



Hiszti:ne legyen kellemetlen neked,ne foglalkozz a rosszindulatu megjegyzésekkel,te tudod h miért üvölt a gyerek,másra meg nem tartozik.


annak aki ellenzi a néhai fenékrecsapást:van ismeretségi körömben pár példa,tíz véig bezárólag több korosztály,akiknek sose csaptak ráa fenekére.visszaélnek a szülők jóindulatával,kiröhögik az anyjukat,miért is ne tennék?ugy se tehet semmit az anya,a büntetés se számit nekik,nem veszik komolyan...

2013. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!