Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan neveljem meg önfejű és...

Hogyan neveljem meg önfejű és akaratos babámat? 13 hónapos.

Figyelt kérdés
Ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarja, üvölt és hisztizik. Ha pl nem mehet oda, ahova akar, nem nyitogathat fiókokat. Ha a fejébe veszi, h most vele kell játsszunk és épp nem tudunk, szintén :(
2012. szept. 10. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

ha nem idegesítő a hangszín amin visít én nem csinálnék különösebb gondot ebből

majd rájön hogy mi tilos az tilos

2012. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán, sima visítás :D Csak érted.. a játszótérről mikor elindulunk, mindig patáliát csap, mindenki minket néz. Feszíti magát ki a kezemből és visít.
2012. szept. 10. 18:54
 3/11 anonim ***** válasza:
maradj higgadt és vágj fapofát, aztán tedd, amit jónak látsz. Eltart még egy ideig ez a korszak. Biztos csalódott, hogy nem az van, amit ő akar, és másképp még nem tudja elmondani, hát visít. Majd rájön, hogy ezzel nem ér el semmit. Max. figyelemelterelhetsz, de ha nagyon ordít, ez sem segít.
2012. szept. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ismerős a problémád, nekem is ilyen a lányom, csak 15 hónapos. Én egy ideig tűröm a visítást, aztán alpattan az agyam és ordítok egyet. De ez csak otthon szokott lenni, az utcán, játszótéren nagyon szépen viselkedik.
2012. szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, vsz ez a megoldás, de nekem is elszáll az agyam néha :S
2012. szept. 10. 19:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fiam volt ilyen.... Vettem egy kisebb virágspriccelőt,vizet tettem bele.Otthon elkezdett hisztizni,ami azért is zavart mert már néha levegőt sem vett,úgy felhergelte magát. Ilyenkor az arcába spricceltem.Először meglepődött,de abbahagyta.Kb 2x hisztizett.A harmadiknál már meglátta a kezembe és abbahagyta. 4.-nél már látta h indulok érte. Később ha gond volt csak megkérdeztem hozzam a hisztivizet?? Ma már 12 éves és emlékszik a hiszti vízre,persze jót nevet rajta..
2012. szept. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fiam is ezt csinálta 11-13 hónaposan,aztán leszokott róla,mert nem foglalkoztam a hisztivel vagy egy kicsi vizipisztollyal kicsit lefröcsköltem ha nagyon belelovalta magát.
2012. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is a viz fröcskölést használtam a lányomnál. Kellemetlen volt, mert hányásig hisztizett. Én bögr3ből locsóltam. Ha meg látta azt a bögrét már abba is hagyta és hüpögve mondta nem!
2012. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez a hisztiviz Úristen de tetszett:D zóval Szia. Kislányom 14 hónapos. És dettó mint a tiéd. És én is olyan vagyok mint te. Nincs türelmem sokáig passzívan nézni a vergődést főleg ha közönség is van. Én ilyenkor két kérdést teszek fel neki (hogy legyen választási lehetősége) Tudod hogy ő döntsön, ne legyen az hogy mert anya azt mondja..... neki van egy kedvenc takarója (szuszi takaró) Ezt induláskor előveszem és megkérdezem: -Z. szeretnéd a takarót? (mutatja hogy igen) Én ilyenkor azt mondom hogy melyiket akarod a játszást vagy a takarót? (érti higyjétek el) Ő persze jön az ölembe a takaróért és hiszti megoldva. Viszont otthon ez nem működik :( Mert ugye ott a szuszi takaró ott van a játékok között. Van hogy annyira vergődik hogy csak állok és nézem , legtöbbször legugolok elé és befogom az arcom. Ezt nem érti miért csinálom és elhallgat engem nézve bambán. Ez idő alatt az indulatok alább hagynak benne kicsit megnyugszik, ez által könnyebb megnyugtatni..... Nos, ilyen higgasztó gép vagyok én :)
2012. szept. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bármit teszel, csak egy a fontos: soha ne engedj a hisztinek, mert akkor állandósulni fog. Akkor se enged, ha egy órát hisztizik. Legyenek nagyon világosak és következetesek a szabályok. Nem tud még mit kezdeni az érzelmeivel, dühével. Ezt neki meg kell tanulnia.
2012. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!