Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire van szüksége egy...

Mennyire van szüksége egy közel 3 éves gyereknek az ebéd utáni alvásra?

Figyelt kérdés
Most 32 hónapos a kislányom.Mindig is rossz alvó volt. Éjszaka mai napig be-be ébred. Mostanában egy kínlódás a déli alvás, sír, hogy nem akar aludni. Nagy küzdés árán sikerült eddig mindig lefektetnem, kb fél óra alatt. DE ilyenkor alszik 4ig is mivel fél2 körül alszik csak el. 2 éves kora óta este fél11kor tudom csak elaltatni. Mit tegyek? Lehet ha elhagynánk a déli alvást este előbb tudnám letenni? 2 éves kora előtt pontosan 9kor már aludt magától. Most meg köztünk, nagy nehezen alszik csak el este is:((( Tanácsokat várok, mert pár hónap múlva mennék vissza dolgozni, AZ oviban mi a szokás? Aludjon délbenvagy inkább már ne és akkor az este is rendeződik????

2013. febr. 19. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:

enyém télen múlt 3 éves. 1 éve nem alszik délután. már ovis, de ott sem alszik, fekszik az ágyban egy órát, utána megengedik nekik az óvónők, hogy halkan játsszon mert megsajnálják :)

nem tudok vele mit csinálni, éjjel se alszik olyan hű de sokat, 8-9 körül fekszik és 7kor kel(teném, de már kukorékol), sokszor már 6kor felkel.

ez van. pszichológust kérdezte, azt mondta nincs ezzel semmi baj, vannak olyan gyerekek akiknek kevés az alvásigényük.

egyébként nem is fáradt délután még, ugyanúgy ugrál, jön-megy, mindenfele mehetünk, nem nyűgös

2013. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg egy-egy délután, hogy nem alatatod el. Figyeld meg, hogy hogyan bírja a napot. (nem lesz-e nyűgös stb.) Ha nincs semmi probléma vele, akkor egyszerűen nincs rá igénye. (Bár amit leírtál az alapján szerintem van, csak az elalvás megy nehezen.)

Az óvodában sem fogják rákényszeríteni, hogy aludjon, ha nem akar, de természetesen a többieket nem zavarhatja. Az óvónőktől függ, hogy feküdnie kell-e, vagy megengedik, hogy csendben játszon.

2013. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gondolkozom, hogy kipróbálom és nem fektetem le. De mi van ha 4-5 körül vagy még később fog kibukni. Letegyem vagy hagyjam szenvedni? Úgy örülnék ha az este is rendeződne, legalább 9kor lefekhetne. Semmi időnk nincs így egymásra a férjemmel, mert mire elalszik mi is őrülünk, hogy végre pihenhetünk... Érdekes amúgy, hogy volt már amikor elaludt jatek közben és épphogy elmúlt dél. Létezik, hogy egyik nap igenyli a déli alvást másik nap meg nem? így teljesen felborulna a napirendje.
2013. febr. 19. 16:52
 4/10 anonim ***** válasza:

A lányom márc 9.én lesz 3éves,és 1hete ő sem alszik napközben. Nem tudok vele mit csinálni a fejre álok akkor sem!:( Soha nem volt jó alvó,este alszik 8-10órát és neki az elég. Nappal nagyon ritkán aludt 1óránál többet. Mivel az apja este 8-ra ér haza így ha akarnám sem tudnám korán lefektetni.

Általában 11 körül alszik el de már 8-kor fent van. Hiába nem alszik már nappal,mégsem akar korábban elaludni. Oviba meg még nem jár,nem tudom hogy lesz?!

2013. febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor mi vagyunk az ellenpélda. 3 év 8 hónapos. Fél 1-kor már megy az ágyba, 3-ig oviban, itthon viszont 4-ig alszik délután.

Este 9 előtt vonul el, hogy fáradt, és 7 óráig durmol, akkor keltjük mert ugye ovi. Hétvégén 8-ig is elalszik. Mit csinálunk, ha iskolás lesz elképzelni nem tudom, ott nem tud ebéd után aludni. Apukája ilyen szundigép, hétvégén együtt húzzák a lóbőrt. :)


Az oviban aki nem alszik annak csöndben kell az ágyában pihenni minimum 1 órát, hogy ne zavarja a többieket.


Szerintem próbáld meg, hogy nem teszed le aludni. Nem jó erőltetni, lehet már nincs rá igénye.

2013. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ekkortájt hagyta el a nappali alvást. És tökéletesen elvan estig, nem hisztis, nem fáradt. Az oviban viszont kötelező az alvás, és jól meg is kaptam a magamét, hogy rosszul szoktatom a gyereket. Holott igazából inkább az van, hogy nem tudják elkülöníteni az alvó s nem alvó gyerekeket, ezért inkább mindenkinek muszáj. Én sem aludtam már ennyi idősen, és nagy kín volt az óvóda emiatt. A lányom is mindig hisztizik, hogy ne kelljen ott aludni, pedig egyébként szeret oviba járni. De 2 órán keresztül csendben kell feküdni, ezt nem szereti. Nálunk nem engedik őket felkelni.

A fiam viszont most 3 és ő nem bírná ki estig, szóval nem egyformák.

2013. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3,5 éves a fiam, oviban is és itthon is délben 1től alszanak 3-fél 4ig, este 8kor megy az ágyba, reggel 7kor kel. Nálunk az oviban nem nézik jó szemmel, ha nem alszik a gyerek, igaz volt már rá példa, akkor meg is jegyezték mikor mentem érte, hogy nem aludt. De ott nagyon sok inger éri, általában minden délelőtt mennek az udvarra, időjárástól függően 1-2,5 órára. Jól lefáradnak.

Itthon van, hogy valami program miatt nem tud aludni, akkor már 7kor megy aludni, fekszik az ágyában, és fél 8 körül már alszik. Mesét kell neki olvasni, de a végére sem érek, már alszik.

2013. febr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És ha reggel korábban felkeltenéd?
2013. febr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8kor kel max fél9 , de az ritka. Azért hagyom addig mert fél11 sokszor 11kor alszik el.
2013. febr. 20. 07:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, nekem is azt mondták, hogy keltsem fel korábban. Fél 7-kor kelünk, hogy odaérjünk az oviba. Mikor keljünk? 5-kor? Normálisak ezek az óvónők ilyen ötletekkel? El kéne fogadni, hogy egy 3-4 éves gyermeknek már nem feltétlenül muszáj nappal is aludnia.
2013. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!