Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdekel, mit gondoltok az...

Érdekel, mit gondoltok az iskolába kerülés ideális időpontjáról! Pro és kontra, miért jó vagy nem jó tartani a gyereket tovább az oviban, avagy 6 évesen iskolába engedni?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, nagy divat lett 7 és fél- majdnem 8 évesen kezdeni az iskolát. Az oviban az a nagy helyzet, hogy sok leendő kiscsoportost azért nincs helyük felvenni, azért tudja csak középsősen elkezdeni az ovit, mert a nagyok még maradnak egy évet. Ismerek olyan kisfiút, aki január közepén töltötte be a 6 évet, és fel sem merült bennük, hogy akár szeptemberben kezdhetné az iskolát. Más meg júliusi hatévesét simán küldi iskolába. Csak kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről. Bár állítólag nem lehet majd választani, külön szakértői véleménnyel tartható csak vissza a gyerek, de ebben az országban soha semmi nem biztos :) Tehát ha Te dönthetnél, egy kb 6 és fél évest vinnél-e iskolába, miért, miért nem?
2013. febr. 19. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

6 és fél évest igen, de ha közelebb van a 7-hez, az lehet, hogy még jobb is!

Legalábbis nálunk a középsőnél így jött ki, és nem bántam meg, hogy évvesztesként így kezdhette.

2013. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 wartburg353s ***** válasza:
Szerintem gyerekfüggő, óriási különbségek lehetnek gyerek és gyerek között. Ha nem okoz neki gondot, hogy 45 percig folyamatosan figyelnie kell (még ha játékos a tanítás, akkor is nehéz lehet ez), nem állhat fel, amikor akar, délután is meg kell csinálnia a kis házi feladatát, stb., akkor vinném suliba, viszont ha még nagyon játékos, nem lehet leültetni, hogy huzamosabb ideig nagyjából ugyanazzal a dologgal foglalkozzon, vagy egyéb miatt úgy látnám, hogy nem érett rá, akkor maradjon az oviban. Én júniusban töltöttem a 6-ot és szeptemberben már iskolás voltam, nem volt rossz, mert utáltam az ovit, és fura, visszahúzódó kisgyerek voltam, nem nagyon szerettem vadulni a többiekkel, inkább rajzolni, meg azt imádtam, ha olvasnak nekem. A suliban volt sikerélményem, és ez jó volt.
2013. febr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A gyerekol fugg... Milyenek a kepessegei, feladattudata, stb... Nem lehet es nem is szabad(na) altalanositani.
2013. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez annyira gyerekfüggő.

A lányom májusi, jövőre lesz hat éves, megmondom őszintén én már most azt látom, hogy tuti nem kell maradnia az oviban jövő szeptembertől és az óvónénik is így gondolják. Okos figyelmes, már most több számot felismer, 10-ig összead, szép a vonalvezetése, az egyetlen gond vele, hogy néha figyelemzavaros, de azt mondták, hogy ez középsőben még elmegy és fejlesztést sem igényel. De van olyan csoporttársa, aki nagycsoportos (vegyes csoport), és annyira de annyira éretlen az iskolához hogy még.

Persze felnőtt fejjel, én is azt mondom, hogy maradjon minél tovább gyerek, és játszon sokat, de egy teljesen iskolaérett gyereknek tök felesleges oviban maradni, mert halálra unja magát. És szerintem ezt a szülőnek fel kell ismerni.


És megmondom őszintén nem igazán értek egyet ezzel a szülő nem szólhat bele dologgal, mert így az a helyzet áll fenn, amit Te is írtál, hogy minden nagycsoportost kipaterolnak az oviból, hogy legyen hely a kicsiknek. És azt is tudjuk ugye, hogy a papír sok mindent elbír, és ha ráírják, hogy iskolaérett a gyerek, akkor az elvileg úgy is van, mert megfelelt bizonyos követelményeknek, amik a könyvekben le vannak írva, de lehet, hogy a gyerek messze van még az iskolaérettségtől.


Jó példa erre a lányom csoporttársa. Most volt 6 éves, a szülei kézzel lábbal hadakoztak a suli ellen, mert úgy látták a gyerek még nem érett rá. Elvitték egy független érettségi felmérésre, ami kihozta eredményként, hogy a gyerkőc 95 °-ban nem érett az iskolára. Papíruk van róla. De az ovis felmérés alapján érett a sulira így mennie kell! Na akkor hogy is van ez?

2013. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kislányom júliusi. Még csak 3 éves lesz az idén, tehát messze van még az iskola:-). Én szeretném, hogy abba az évbe kezdje el a sulit, amikor betölti a 6-ot. Ha az óvoda nem engedné, mert nem lenne rá érett, azt természetesen elfogadnám.

Én augusztusi vagyok és 6 évesen kezdtem az iskolát. Semmi hátrányát nem éreztem. Szerintem az, hogy 7,5-8 évesen kezdje a gyerek az elsőt, az későn van.

2013. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hat akkor en mit szolljak. Kisfiam 3 eves es jovo szeptemberben 4 es fel evesen kezdi a sulit. Ahol elunk ez a normalis. :( En iszonyatosan korainak tartom es szivem szerint mivel februari szuletesu en 6 es fel evesen vinnem nem varnek 7 es fel eves koraig, hacsak nincsen valami komolyabb visszatarto ok. De en lehet azert gondolom a 6 es fel evet idealisnak mivel tavol van a 4 es fel evtol ami itt iskolakezdesi ev. Arrol nem is beszelve, hogy aki Juliusban szuletett az 4 evesen es 2 honaposna kezd. Hat tiszta dilisek. :(
2013. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3 éves a lányom és kiszámoltuk, hogy 6 év 2 hónaposan fog iskolába menni. Anno én évvesztes voltam, majdnem 8 amikor kezdtem. (augusztus volt a határ, szeptemberi vagyok)


Amiért jó: látom rajta, és az óvónénik is mondják, hogy értelmileg messze meghaladja a korát. Simán megoldja a középsős-nagycsoportosoknak szánt feladatokat, ilyesmi.


Amiért nem jó: egyenlőre szerintem túl "kajla", figyelmetlen, el nem tudom képzelni, hogy annyira megkomolyodjon, kinőjön a pici gyerekkorból, hogy alig 6 évesen már iskolába menjen, figyeljen, megüljön.


Majd meglátjuk, ha nagycsoportosok leszünk. Egyébként nálunk idén 9 nagycsopisnak kéne elmennie, de egy sem megy, mindet visszafogják a szülei. (vegyes csopi)

2013. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hùù, hol van Ez a 4,5 èves sulikezdès??? Ès ennyi idősen ìrni, olvasni tanulnak, mint itthon??? Hallani is rèmes!
2013. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A lányom októberi születésű, így nála nem is volt választási lehetőség, 7 évesen kezdi az iskolát. Már bőven iskolaérett, érdeklik a betűk, számolás, sokáig tud egy feladatra koncentrálni, szeret tanulni, önálló, szociálisan is érett, biztos, hogy nem fog gondot okozni a szeptemberi iskolakezdés. A fiam márciusi, bár még csak 2 éves lesz, de most úgy gondolom, hogy 6,5 évesen menni fog iskolába, hacsak nem lesz majd más az ovónők véleménye. Természetesen ha a szakemberek azt tanácsolják, akkor hallgatni fogok a véleményükre, hogy évvesztes legyen, de csak azért, hogy 1 évvel többet játsszon, biztos nem fogom visszatartani.
2013. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem 5 éves a fiam, illetve lesz nemsokára, tehát elvileg 6 és fél évesen kezd. Nem tudom megítélni egyelőre, hogy akkor, abban a pillanatban mennyire lesz majd érett. Szerintem egy gyerek hónapok leforgása alatt képes óriásit komolyodni, változni, ügyesedni, nálunk mindig ugrásszerű a fejlődés, nem fokozatos. És egy év késés, az nagyon sok. Nyilván pár hónapot nem lehet csúsztatni, de szerintem ha adott egy nem egészen érett, de lelkes és okos 6 (és valamennyi) éves gyerek, pár hét alatt hozzászokik a suli tempójához. Ha a szülő is segít neki suli után, és fejleszti! Mert sokan meg azt hiszik, jól van, iskolás, majd a tanítónéni megértet vele mindent, napköziben leckét ír, itthon meg hadd játsszon és annyi. Pedig ha foglalkozva van vele, sokat számít. Sógornőm a nagyon jó képességű, okos, jó tanuló 7 éves lányával is gyakorlófüzetezik egy csomót, pedig anélkül is menne neki, csak ő úgy látja, hogy mire képes a gyerek. Belegondolok, hogy 7 és fél évesen az egyik gyerek mondjuk már másfél éve iskolás, mindent tud róla, viselkedésben és szocializációban is fejlett, tud számolni, írni-olvasni, míg egy másik 7 és fél éves még csak most van ott, hogy elkezdheti az iskolát és halálra unta már magát eddig az oviban. Mellesleg elég sok szekával hozott össze a sors gyerekkoromban, és valahogy érdekes módon mind azok közül kerültek ki, akik túlkorosak voltak az osztályukban. Ennélfogva nagyobbak, erősebbek, fölényeskedtek a kicsikkel szemben, stb. Én csak hátrányát látom. Ha persze valaki nagyon nem való suliba, szakértők szerint (!!), azt nyilván nem erőltetném be, mert szar lesz neki ott ülni és semmit nem érteni, így lehet megutálni az iskolát. De ezt szerintem jobban tudja a szakember. Ezek kirívó esetek. Ezért idegesít, ha márpedig ragaszkodik a szülő görcsösen az oviban tartáshoz...
2013. febr. 20. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!