Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mekkora korkülönbs...

Szerintetek mekkora korkülönbség ideális a testvérek között?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 16:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És mennyi a max, ami mg nem megy a "testvéri kapcsolat rovására"?
2013. febr. 2. 16:37
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

5-6 év.

Ha csak 1-2-3 év van a gyerekek közt, akkor még a nagyobb is kicsi, sok mindent nem ért meg úgy és kevésbé kezelhető, mikor megszületik a kisebb. Így ha az anyukának nincs annyi segítsége, bizony lehetnek nehéz és fárasztó napjai.

10 év vagy a felett pedig már nagyon sok. A nővérem 11, a bátyám 10 évvel idősebb, mint én, de gyerekkorunkban soha nem tudtunk együtt játszani, mert én még gyerek voltam, de ők már nem. Viszont mikor én is felnőttem, onnantól fogva meg nagyon jó lett a kapcsolatunk.

5-6 évnél meg már egy ennyi idős gyerek sokkal értelmesebb, sokkal kezelhetőbb, de azért még sokat tudnak együtt játszani.

2013. febr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2-4 ev
2013. febr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

4 év.

Ezt úgy mondom, hogy másfél év van a gyermekeim között, nem csinálnám még egyszer végig!

A 4-5 év a max., mert utána túl nagy az életkori "szakadék".

Ha vállalunk még egyet, akkor csakis így 4 és 5 és fél év korkülönbséggel tesszük.

2013. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
szerintem 3 év az ideális
2013. febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 frászkarikaborsó ***** válasza:
szerintem attól is függ hogy milyen neműek, ha a lány az első és a fiú a második akkor a 3 év is sok (személyes tapasztalat.. öcsémmel soha nem voltunk jó testvérek).
2013. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az hogy jó testvérek lesznek e, nem a korkülönbségen múlik.Én ismerek kis korkülönbséggel is rossz testvéri kapcsolatot, meg naggyal is jót.Ez elsősorban szerintem nevelés kérdése, és persze jellem kérdése, hogy milyen természetűek a gyerekek.Én amúgy olyan négy-öt évet tervezek, most három éves a fiam.De már kezdem azt is megérteni hogy miért vállalnak rövid időn belül másik babát is, annak is megvan az előnye.De ezt szerintem akkor érdemes, ha van segítség.
2013. febr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ha alapból nyugodt a nagyobb, számíthatsz legalább a férjedre, szóval van valami segítség akkor 2-3 év. Ez szerintem eleinte nagyon nehéz, de utána nagyon jól összenőnek.


7-8 év fölött már sok.

2013. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
szerintem 2 év pont jó. mi hárman vagyunk testvérek, most 15, 20 és 22 évesek. (én 20) mindhárman jól kijövünk, de húgommal már másképp bánnak, sokkal többet megengednek, mint anno nekünk. a bátyámmal meg sokmindenben egyetértünk, mert egyszerre nőttünk fel (értitek)
2013. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
50%
Szerintem olyan, hogy ideális korkülönbség, nem létezik. Mindenre van jó és rossz példa is. Nekem kb. 2 évente jöttek a gyerekek, összesen 3-an. Nagyon jól együtt tudtak játszani, együtt nőttek fel, és váltak felnőtte. Nekem a férjemen kívül nem volt más segítségem, és bár néha fárasztó volt, nem csinálnám most sem másképp. Mióta felnőttek a gyerekeink, újra sokat foglalkozhatunk egymással, sokat utazunk, túrázunk, azzal tölthetjük az időnk nagy részét, amivel szeretjük.
2013. febr. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!