Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam kétéves kora után...

Ritus1 kérdése:

Kisfiam kétéves kora után bölcsibe megy. Emellett megigényelhetem-e a GYES-t, ha dolgozom (kevesebb mint 30h-t hetente)?

Figyelt kérdés

Az Államkincstár honlapja számomra nem egyértelmű: először ezt írja: Nem jár GYES annak a személynek, aki az egy évesnél fiatalabb gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezi el. - Ebből azt gondolom, hogy jár, mivel ő már 2 éves.

Később ezt írják: A folyósítás időtartama alatt a MÁK-nak jelenteni kell a gyermek napközbeni ellátását biztosító intézményben történő elhelyezését, kivéve, ha tanulok. - Tehát ha nem tanulok, hanem dolgozni szeretnék, akkor jelentenem kell. Ha jelentenem kell, akkor az megszüntető körülmény-gondolom én.


2013. febr. 19. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen,ha 6 órát dolgozol,megigényelheted,csak akkor nem jár,ha teljes munkaidőben dolgozol.
2013. febr. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van, én is kaptam.
2013. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!