Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindig azt halljuk a tv-ben,...

Mindig azt halljuk a tv-ben, hogy nem kapnak a gyerek elég zöldséget gyümölcsöt, meg hús, nem értem miért kerül többe a gyümölcs meg a zöldségné meg a húsi, a muffinál, és különböző, egészségtelen kajáknál?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem...

2013. febr. 20. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Az iskolába is nagyon sokszor adnak uzsira almát, körtét, narancsot, stb. és sorra látom, hogy ott hagyják a gyerekek, nem esznek belőle, inkább anyuka csomagol nekik mindenféle egészségtelen dolgot.
2013. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Húsi:DDD

Azért, mert a kormány sz@rik a gyerekekre.

2013. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert az egészségtelen kaják mesterséges, mű dolgokból készülnek. A zöldség, gyümölcs termesztéshez vízre, tápanyagra, van szükség. Az állatokat etetni, itatni kell, el kell őket látni. Ez mind pénzbe kerül. El kell juttatni a terméket az üzletekbe, pénz. Minden pénzbe kerül és ezt ki kell gazdálkodni és nyereségnek kell lennie. A mű kajákat könnyebb, olcsóbb előállítani.
2013. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akiknél nem kerülnek ezek az asztalra,azoknak muffin és egyéb dolgok sem igen.... :(

Csak hogy értsd,ezt hívják szegénységnek!

Szerintem még egy átlagos családban is odafigyelnek a szülők hogy mit adnak a gyerekeknek enni(jó esetben).Én személy szerint a tehetősebb családokban látom a McD-függőséget és társait.Nálunk kilószámra eszik a srácok a gyümölcsöket,imádják a répát rágcsálni nyersen is,pedig maffint :)is sütünk időnként.

2013. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerencsés az akinek kilószámra megeszi a gyereke a zöldséget. az én gyerekem baromi válogatós, szerencsére a gyümölsöket szereti, azt kap is minden nap, többfélét is. De zöldséget nem bírok vele etetni. Max zöldbab főzeléket eszik, és nagyjából kifújt. Ja meg burgonyát, az mindenféle formában, de az nem igazán a vitamindús zöldségek közé tartozik. Tudod, ha valakinek nagyon rosszevő a gyereke, akkor hajlandó kompromisszumot kötni, és kevésbé egészséges kaját adni neki, csakhogy egyen végre valamit. De persze vannak akik nem törődnek vele. Én is küzdök a nagyszülőkkel sokszor, hogy ne azt válasszák már a boltban, ami csurig van műanyaggal, és ne a tartós tejjel itassák, és ne margarinnal etessék. Ők valahogy abban a világban nőttek fel, ahol nem esett szó annyit a műanyag kaják hátrányáról, és inkább megveszik az olcsóbbat, az meg tele van mű dolgokkal.
2013. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát mi talán épp elérjük a nagyon alját a normálisan élneknek- nekünk az.

Ha elmegyek vásárolni, akkor listával, hogy mit főzök, és igyekszem a lehető legjobbat főzni a gyerekeimnek. És nem a csoki pultról veszek, hanem a gyümiből- narancs, kivi banán télen, nyáron kimegyünk a kertbe legelni.

Ismerik a gyerekeim a muffint, a sütiket, amiket magam megsütök, esznek néha szemét kaját is, de az alig 1%/év(MD és társai, ebédidő, normális kajálda sehol, és nem otthon vagyunk)

És én se fogom megérteni, hogy miért jobb megvenni 4-5zacsi chipszet is pl egy kg gyümi helyett.

2013. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!